16/47-1251
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" травня 2007 р.Справа № 16/47-1251
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Хоми С.О.
Розглянув справу
За позовом: Прокурора Тернопільського району в інтересах держави в особі Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м. Тернопіль вул. Танцорова 51, міжрайонної виконавчої дирекції м. Тернополя та Тернопільського району, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Тернопіль, вул. Медова,2
До відповідача: Спільного малого підприємства «Енергетик», м. Тернопіль, вул. Микулинецька-бічна,10а
За участю представників сторін:
Позивача: Дармограй І.Я. - головний спеціаліст-юрист, доручення б/н від 26.01.07 р.
Відповідача: Коваль Д.І. –представник, доручення
Представника прокуратури: Вербіцький М.М., - пом. прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Тернопільської області, посвідчення № 1 діійсне до 11.01.2011 р. від 29.01.2003 року
Суть справи:
Ухвалою суду від 26.04.2007р. розгляд справи було відкладено на 15.05.2007р. на 11 год. 30 хв. У відповідності до п.п.1.2 ч.1 ст.77 ГПК України
Прокурор Тернопільського району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м. Тернопіль вул. Танцорова 51, міжрайонної виконавчої дирекції м. Тернополя та Тернопільського району, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Тернопіль, вул. Медова,2 до відповідача Спільного малого підприємства «Енергетик», м. Тернопіль, вул. Микулинецька-бічна,10а про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 566 грн. 86 коп.
Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення до суду з позовом є несвоєчасна та неповна сплата страхових внесків у Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
В судовому засіданні представникам позивача, відповідача та прокуратури роз'яснено процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст.20,22,29,81-1 ГПК України; наслідки відмови позивача від позову та укладення мирової угоди.
Технічна фіксація судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідних клопотань представників позивача, відповідача та прокуратури.
Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні підтримали повністю вимоги, викладені в позовній заяві.
Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в судовому засіданні проти позову не заперечує.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача та прокуратури, пояснення представника відповідача, суд встановив наступне.
У відповідності до статті 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-ІІІ від 18 січня 2001 року з наступними змінами загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян в зв'язку із певними випадками, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом. Керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, а також збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг здійснює Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (частина 1 статті 9 зазначеного Закону).
Згідно частин 3,5 статті 10 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»відповідно виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду; виконавча дирекція Фонду здійснює діяльність від імені Фонду; робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є, зокрема, виконавчі дирекції відділень в областях. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах обласного значення.
Згідно пунктів 3,4,5 статті 2 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»відповідно страхувальником є, зокрема, роботодавець; страховиком є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; роботодавцем є власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання.
Перелік осіб, які підлягають загальнообов'язковому соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням наведений в статті 6 вказаного вище Закону. Так, зокрема, такому страхуванню підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору(контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання.
Пункт 2 частини 2 статті 27 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» передбачає обов'язок роботодавців як страхувальників – нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Порядок сплати страхових внесків, визначених Законом № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №16 від 26.06.2001р., проводиться страхувальниками-роботодавцями до Фонду, шляхом сплати різниці між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Сплата страхових внесків провадиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків - поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.
У відповідності до п.4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
В силу приписів ст.8 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.01р. усі спірні питання, які виникають з правовідносин між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду, вирішуються, зокрема, в судовому порядку.
Відповідач – Спільне мале підприємство «Енергетик», м. Тернопіль станом на 04 травня 2007р. значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ та організацій України як юридична особа за ідентифікаційним кодом 14035019, що слідує з довідки № 31-306 від 04.05.07р. Головного управління статистики в Тернопільській області.
Як свідчать матеріали справи, відповідач взятий на облік як платник страхових внесків до Фонду з 19.07.2002р., персональний код страхувальника 610030000030, про що свідчить картка страхувальника –юридичної особи.
Проведеною прокуратурою Тернопільського району на підприємстві відповідача перевіркою встановлено факти порушення сплати страхових внесків в сумі 566,86 грн.
Як свідчать матеріали справи, зокрема звіт відповідача про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності форми Ф4-ФСС з ТВП за 2006 рік (звіт датований 12 січня 2007 року) прострочена заборгованість товариства становить 566 грн. 86 коп.
Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач будь-яких доказів, які б свідчили про сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності суду не надав, матеріалами справи підтверджується (розділ 5 звіту форми Ф4-ФСС з ТВП) наявність заборгованості по страхових внесках в розмірі 566,86 грн., тому згідно вимог ст.ст. 33, 34 ГПК України слід вважати, що за Спільним малим підприємством «Енергетик», м. Тернопіль, вул. Микулинецька-бічна,10а станом на 01.01.2007р. рахується борг в сумі 566,86 грн. по страхових внесках, який підлягає стягненню у примусовому порядку.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені, підтверджені та незаперечені відповідачем у встановленому Законом порядку.
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у відповідності із ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.43,49,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд:
В и р і ш и в:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Спільного малого підприємства "Енергетик" вул. Микулинецька-бічна, 10а, м. Тернопіль , ідентифікаційний код 14035019:
- на користь Міжрайонна виконавча дирекція м. Тернополя та Тернопільського району, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вул. Медова, 2, м.Тернопіль , МФО 338501, р/р 25603188 в ТОД АППБ «Аваль»:
–566 грн. 86 коп. заборгованості по страхових внесках.
Видати наказ.
3.Стягнути з Спільного малого підприємства "Енергетик" вул. Микулинецька-бічна, 10а, м. Тернопіль , ідентифікаційний код 14035019:
- 102 грн. державного мита в доход Державного бюджету України;
- 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на р/р 31214259700002 у ГУДКУ у Тернопільській області МФО 838012 ЄДРПОУ 23588119 Одержувач: УДК у м. Тернополі.
Видати накази.
4.Рішення надіслати сторонам по справі та прокурору, який брав участь по справі.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття(підписання).
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.
Дата підписання: 17.05.2007р.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 640060 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні