ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 16 тел. 235-23-25
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство
"12" січня 2017 р. Справа № 911/26/17
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А. перевіривши матеріали заяви Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДВС у Київській області, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Ломоносова, буд. 34, ідентифікаційний код 39471029
про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-розважальний центр «Казантип-Калина», Київська обл., Васильківський район, смт Калинівка, вул. Залізнична, буд. 50, ідентифікаційний код 35188819
встановив:
28.12.2016 до господарського суду Київської області звернулась Києво-Святошинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДВС у Київській області (далі – Києво-Святошинської ОДПІ Головного управління ДВС у Київській області/заявник) із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-розважальний центр «Казантип-Калина» (ідентифікаційний код 35188819) (далі – ТОВ «ТРЦ «Казантип-Калина»/боржник), у зв'язку з неспроможністю останнього сплатити податкову заборгованість у загальному розмірі 7 043 178,73 гривень.
Перевіривши вищезазначену заяву, суд дійшов висновку про її повернення без розгляду виходячи з нижченаведеного.
Частиною 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог»
Згідно ч. ч. 1, 4 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Приписами ст. 1, ч. 3, ст. 10, ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
До заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Як слідує зі змісту поданої Києво-Святошинською ОДПІ Головного управління ДВС у Київській області заяви, сума безспірних вимог відповідного органу доходів і зборів складається з несплаченої боржником станом на 12.12.2016 податкової заборгованості у загальному розмірі 7 043 178, 73 грн, а саме:
- 7 454,87 грн податку на додану вартість, в т. ч. 226, 87 грн пені,
- 6 849 736,64 грн штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО,
- 3 906,70 грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості,
- 180 443,15 грн єдиного податку з юридичних осіб,
- 1 546,37 грн податку на прибуток приватних підприємств.
В підтвердження відповідних обставин заявник надав, зокрема, довідку щодо суми заборгованості, копії податкових повідомлень-рішень з розрахунками штрафних санкцій та відповідні розрахунки податкової заборгованості окремо щодо кожного з нарахувань.
Як слідує з вищезазначених розрахунків податкової заборгованості:
- щодо податку на додану вартість, визначена заявником відповідна заборгованість у розмірі 7 454,87 грн, складається з 1 865,00 грн податку на додану вартість, 5 454,56 грн штрафу та 226, 31 грн пені;
- щодо єдиного податку з юридичних осіб, визначена заявником відповідна заборгованість у розмірі 180 443,15 грн, складається з 123 520,00 грн єдиного податку з юридичних осіб та 56 923,40 грн штрафу.
Таким чином, заявником до загальної суми безспірних вимог включено штрафні санкції у загальному розмірі 6 912 340,91 гривень, з яких: 5 454,56 грн штрафу та 226, 31 грн пені, нарахованих щодо податку на додану вартість, 6 849 736,64 грн штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО, 56 923,40 грн штрафу, нарахованого щодо єдиного податку з юридичних осіб, що суперечить приписам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Водночас, розмір грошового (податкового) зобов'язання боржника, за вирахуванням 6 912 340,91 гривень штрафних санкцій, становить 130 837,82 грн, з яких: 1 865,00 грн податку на додану вартість, 3 906,70 грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, 123 519,75 грн єдиного податку з юридичних осіб та 1 546,37 грн податку на прибуток приватних підприємств.
Однак, вищезазначена сума грошового зобов'язання боржника у розмірі 130 837,82 грн є меншою від визначених законом трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, що станом на момент звернення заявника до суду становили 413 400,00 грн.
З огляду наведеного, суд дійшов висновку, що заявником при зверненні до суду доказово не підтверджено, що сума його безспірних вимог сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, а тому подана заява не відповідає змісту вимог, зазначених у Законі України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.
Беручи до уваги наведені нормативні приписи та встановлені порушення норм чинного законодавства щодо порядку подання заяви про порушення справи про банкрутство, суд дійшов висновку про повернення Києво-Святошинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДВС у Київській області заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-розважальний центр «Казантип-Калина» з доданими до неї документами без розгляду в порядку ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Керуючись ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3, ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Заяву Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДВС у Київській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-розважальний центр «Казантип-Калина» з доданими до неї матеріалами повернути заявнику без розгляду.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2017 |
Оприлюднено | 16.01.2017 |
Номер документу | 64006447 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні