Рішення
від 10.01.2017 по справі 914/2936/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.2017р. Справа№ 914/2936/16

За позовом : Українського державного підприємства поштового зв'язку Укрпошта в особі Львівської дирекції УДППЗ Укрпошта , м.Львів,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Каталог сервіс , м.Львів,

про стягнення 28 700,77 грн.

Суддя Яворський Б.І. при секретарі Прокопів І.І.

Представники:

від позивача : ОСОБА_1,

від відповідача : не з'явився.

На розгляд господарського суду Українським державним підприємством поштового зв'язку Укрпошта в особі Львівської дирекції УДППЗ Укрпошта подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Каталог сервіс про стягнення 28 700,77 грн .

Ухвалою суду від 21.11.2016р. порушено провадження у справі, яку призначено до розгляду на 06.12.2016р. Розгляд справи відкладався на 10.01.2017р.

У судовому засіданні 10.01.2017р. представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив суд позов задоволити повністю та стягнути з відповідача 14' 187,92 грн. плати за надані послуги з пересилання поштової кореспонденції, яка відповідачем не була оплачена, а також 13' 365,38 грн. інфляційних втрат та 1' 147,47 грн. 3% річних.

Відповідач у судові засідання 06.12.2016р. та 10.01.2017р. участі повноважного представника не забезпечив, вимог ухвали суду не виконав, проти позову не заперечив. Поштові конверти із ухвалою про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, надіслані відповідачу на адресу, вказану у ЄДРЮОФОП та позовній заяві, повернувся на адресу суду з відміткою на конверті за закінченням терміну зберігання .

Відповідно до ч.1 ст.64 ГПК України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Згідно п.3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 26.12.2011р. № 18 із змінами та доповненнями Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції за змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відтак, суд виконав вимоги Господарського процесуального кодексу України щодо належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи. Зважаючи на наведене, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача та його відзиву на позов, в порядку статті 75 ГПК України, за наявними у справі доказами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши усі обставини справи в їх сукупності, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено таке.

21.02.2014р. позивачем через відділення поштового зв'язку Львів-Поштамт на підставі копії платіжного доручення №30 від 20.02.2014р. з відміткою одержано банком та відбитком печатки відповідача відправлено згруповані поштові перекази на загальну суму 14' 187,92 грн., що підтверджується реєстром платіжних доручень та переказних сум за безготівковим розрахунком за період з 21.022014р. по 21.02.2014р. Однак, вказані у платіжному дорученні кошти на суму 14' 187,92 грн. не були перераховані відповідачем позивачу.

Листом №01-09-43 від 13.01.2015р. позивач звертався до відповідача з претензією про перерахунок коштів в сумі 14' 187,92 грн. за надані послуги з поштового переказу коштів.

01.11.2014р. та 30.06.2015р. сторони підписували Акти звірки розрахунків на дану суму, у яких відповідач визнав наявність заборгованості у розмірі 14' 187,92 грн.

Станом на дату прийняття рішення докази сплати відповідачем заборгованості у матеріалах справи відсутні.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.4-3 та ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ст.43 ГПК України).

Відповідно до п.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції №18 від 26.12.2011р. якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

Згідно ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Між сторонами виникли взаємні права та обов'язки на підставі договору надання послуг з пересилання поштової кореспонденції без укладення письмового договору.

Згідно Правил надання поштового зв'язку, затверджених Постановою КМ України від 05.03.2009р., згруповані поштові відправлення, поштові перекази - це внутрішні реєстровані поштові відправлення, поштові перекази, кількість яких становить п'ять і більше, що одночасно подаються для пересилання одним відправником.

Поштовий переказ у межах України пересилається лише в національній валюті після внесення відправником суми, призначеної для переказу, та плати за його пересилання в готівковій формі чи шляхом безготівкового розрахунку. Поштові перекази юридичних осіб приймаються для пересилання після надходження коштів, призначених для переказу, та плати за їх пересилання на поточний рахунок переказних операцій об'єкта поштового зв'язку. Міжнародний переказ грошей (поштовий переказ) здійснюється в іноземній валюті або в національній валюті в установленому законодавством порядку. Сума плати за пересилання міжнародного поштового переказу подається відправником лише в національній валюті. У разі подання для пересилання поштового переказу, сума якого підлягає фінансовому моніторингу, оператором поштового зв'язку проводиться ідентифікація особи відповідно до законодавства. У разі відправляння згрупованих поштових відправлень, поштових переказів відправник складає їх список. Кількість поштових відправлень, поштових переказів одного виду та категорії, що включається до одного списку, кількість примірників списків та необхідність подання їх в електронному вигляді визначається оператором поштового зв'язку. До списку включаються поштові відправлення, поштові перекази, згруповані за способом пересилання. Список засвідчується підписом відправника. Якщо відправником є юридична особа, список згрупованих внутрішніх рекомендованих поштових карток, листів, бандеролей засвідчується підписом відповідального працівника цієї особи, список згрупованих внутрішніх листів та бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, прямих контейнерів, поштових переказів - підписами керівника та головного бухгалтера. Підписи скріплюються відповідними печатками (за наявності). Про прийняття для пересилання згрупованих поштових відправлень, поштових переказів видається один розрахунковий документ на один список. Один примірник списку видається відправникові (п.п.66-68 Правил).

Частиною 1 ст. 903 Цивільного кодексу України передбачений обов'язок замовника оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ст.526 ЦК України та ст.193 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином згідно умов договору та актів цивільного законодавства, а при відсутності таких вказівок - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Як підтверджується матеріалами справи, зокрема, реєстром платіжних доручень та переказних сум за безготівковим розрахунком за період з 21.022014р. по 21.02.2014р., а також інформації по поштових переказах №№0677-0683, які було відправлено 21.02.2014р. зі Львів-Поштамт від відправника ТзОВ Каталог Сервіс , позивачем було надіслано поштові відправлення на загальну суму 13' 992, 00 грн. Плата за пересилання даних переказів становила 195,92 грн., що підтверджується довідкою позивача №01-09-735 від 22.12.2016р. Разом сума заборгованості становить 14' 187,92 грн., визнана відповідачем у актах звірки і є правомірною до стягнення з відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

На підставі ст.625 ЦК України позивач правомірно просить стягнути з відповідача 13' 365,38 грн. інфляційних втрат та 1' 147,47 грн. 3% річних.

Відповідно до ст.49 ГПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 12, 33, 34, 44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Каталог сервіс ( 79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд.15, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 37277706 ) на користь Українського державного підприємства поштового зв'язку Укрпошта (адреса: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд.22, код ЄДРПОУ 21560045 ) в особі Львівської дирекції УДППЗ Укрпошта ( 79000, м. Львів, вул. Словацького, буд.1, код ЄДРПОУ 22336769 ) 14' 187,92 грн. заборгованості, 13' 365,38 грн. інфляційних втрат, 1' 147,47 грн. 3% річних та 1' 378,00 грн. судового збору.

У судовому засіданні 10.01.2017р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст складений та підписаний 12.01.2017р.

Суддя Яворський Б.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.01.2017
Оприлюднено16.01.2017
Номер документу64006618
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2936/16

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 17.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Стороженко О.Ф.

Рішення від 10.01.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 06.12.2016

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні