ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2017 року Справа № 923/1287/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Горголь О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго", м.Херсон
про стягнення заборгованості в сумі 10 650,05 грн. за договором про постачання електричної енергії
за участю представників сторін:
від позивача : уповноважений представник ОСОБА_1, дов. № 07/005-16 від 23.12.2015;
від відповідача : не прибув.
Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго" (позивач) звернулося до господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Комунальної установи "Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти" (відповідач) про стягнення заборгованості за договором про постачання електричної енергії № 673 від 07.05.2014 року у розмірі 10 650,05 грн.
В засіданні суду позивач позовні вимоги підтримав в повному розмірі.
Відповідач у судові засідання не з'являвся, письмового відзиву на позовну заяву не надав. 15.12.2016 надіслав заяву про відкладення розгляду справи, у зв'язку із ненаданням позивачем позовної заяви для ознайомлення.
Відповідно до положень ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд -
в с т а н о в и в:
Між Публічним акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго" та Комунальною установою "Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти" укладено договір про постачання електричної енергії № 673 від 07.05.2014 (далі - Договір).
На момент укладення договору сторони погодились, що під час виконання умов цього Договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватись чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).
Пунктом 3.3 ПКЕЕ передбачено, що відповідальність за збереження цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.
Перелік об'єктів та точок обліку споживача, електропостачання якого здійснюється відповідно до вказаного Договору, зазначено у додатку № 5 до Договору.
Згідно з п.п 3.31, 3.31 ПКЕЕ розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований на кріпленні кожуха лічильника пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а на затискній кришці - пломбою електропередавальної організації.
Пломби з тавром електропередавальної організації мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, приводи і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих кола, двері комірок трансформаторів напруги, кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, лінії зв'язку автоматизованих систем обліку та всі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.
Підготовка місць для опломбування здійснюється власником електроустановки згідно з переліком, наданим електропередавальною організацією. Перелік місць пломбування може бути розширений за обґрунтованою пропозицією однієї із сторін.
Акт про опломбування підписується керівником або уповноваженими особами сторін, які брали участь у пломбуванні приладу обліку.
Згідно акту про опломбування та збереження пломб від 14.05.2014 на двері щита обліку, в якому встановлено електролічильник та ввідні автомати споживача, встановлено пломбу № 30612690.
08.06.2016 в ході перевірки працівниками ПАТ ЕК Херсонобленерго було виявлено порушення відповідачем п.3.3, 3.31 Правил користування електричною енергією - відсутність пломби встановленої у місці, вказаному в акті про пломбування.
Пунктом 6.40 Правил користування електричною енергією передбачено, що у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, встановлених у місцях, зазначених в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до ОСОБА_2 визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою НКРЕ від 04.05.2006 № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 № 782/12656.
Порядок складання акту порушення Правил визначний п.6.41 ПКЕЕ, а саме: у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил, або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії та представником споживача.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж 3 уповноваженими представниками постачальника електричної енергії.
Матеріалами справи підтверджується, що 08.06.2016 на виконання вищевказаного та за результатами перевірки складено акт № 130161, в якому зафіксовано порушення та який підписаний представником споживача ОСОБА_2 без зауважень.
Пунктом 6.42 ПКЕЕ передбачено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді.
Порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ встановлено Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 № 562 (надалі за текстом рішення - ОСОБА_2).
ОСОБА_3 застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) (надалі - енергопостачальник) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до п.4.2.3 Договору споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до ОСОБА_3 визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.
23.06.2016 на засіданні комісії по розгляду ОСОБА_1 про порушення Правил користування електричною енергією на підставі складеного ОСОБА_1 про порушення ПКЕЕ та у відповідності до п.2.5 ОСОБА_3 визначено об'єм неврахованої електричної енергії в кількості 5 200 кВт/г на загальну суму 10 650,05 грн.
Згідно рішення комісії оформленого протоколом споживачу було виставлено додатковий рахунок № 673 за червень 2016 для оплати. ОСОБА_3 протокол та рахунок представник відповідача підписати та отримати наручно відмовився, у зв'язку з чим примірники протоколу, розрахунку та рахунку було направлено поштою.
Згідно п.6.43 ПКЕЕ споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недораховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Винятком з цього положення згідно п.6.42 ПКЕЕ є оскарження Споживачем рішення комісії в суді. У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу Споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку.
Виставлений рахунок Комунальна установа "Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти" не оплатило, в той же час, рішення комісії не оскаржувало.
З огляду на вказані обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
З огляду на неявку представника відповідача, суд зазначає, що в силу статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право брати участь в господарських засіданнях. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Відповідно до ст.28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють в межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Відповідно до ст.77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 ГПК України, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Суд зауважує, що відкладення на підставі ст.77 ГПК України розгляду справи у разі нез'явлення представника сторони за викликом господарського суду є правом, а не обов'язком суду, і використовується ним, якщо причини неявки є поважними та обґрунтованими, та неявка представника сторони перешкоджає вирішенню спору в даному судовому засіданні.
Згідно ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до положень ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
В силу ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З огляду на викладене, суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного рішення.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Позивачу на підставі ст.49 ГПК України відшкодовуються судові витрати за рахунок відповідача, оскільки спір з його вини доведено до врегулювання в судовому порядку.
На підставі вищевикладених норм права та керуючись ст.ст.44, 49, 75, ст.ст. 82-85 ГПК України, суд -
в и р і ш и в:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Комунальної установи "Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти" (74300, херсонська область, Бериславський район, м.Берислав, вул. 1 Травня, буд.213, код ЄДРПОУ 39002073, інші реквізити суду не відомі) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго" (73003, м.Херсон, вул.Пестеля, 5, код ЄДРПОУ 05396638) 10 650 грн. 05 коп. на рахунок із спеціальним режимом використання № 26036300020852 в філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк" № 10021, МФО 352457.
3.Стягнути з Комунальної установи "Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти" (74300, херсонська область, Бериславський район, м.Берислав, вул. 1 Травня, буд.213, код ЄДРПОУ 39002073, інші реквізити суду не відомі) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго" (73003, м.Херсон, вул.Пестеля,5, код ЄДРПОУ 05396638, п/р № 26008302852 у ФХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 352457) 1 378 грн. 00 коп. грн. витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору.
3.Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 12.01.2017
Суддя В.В.Литвинова
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2017 |
Оприлюднено | 16.01.2017 |
Номер документу | 64006873 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Литвинова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні