ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.01.2017 Справа № 920/895/16
Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Данілової Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/895/16 за заявою Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області (40000, м. Суми, площа Покровська, 2, код 39563287) до боржника - товариства з обмеженою відповідальністю Мекса-Дор (40000, м. Суми, майдан Незалежності, 1, код 38173559) про визнання банкрутом,
Представники сторін:
Від кредитора - ДПІ у м. Сумах - Притула Д.А. (довіреність від 07.10.2016);
Від боржника - не з'явився;
Розпорядник майна - Єрохін О.П.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 03.10.2016 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Мекса-Дор , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Єрохіна О.П.
Ухвалою суду від 05.12.2016 затверджено реєстр вимог кредиторів та призначено підсумкове засідання на 12.01.2017.
На виконання вимог ухвали суду від 05.12.2016 розпорядник майна подав суду протокол зборів кредиторів ТОВ Мекса-Дор від 23.12.2016, відповідно до якого було обрано комітет кредиторів у складі ДПІ у м. Сумах.
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 23.12.2016 було обрано головою комітету кредиторів ДПІ у м. Сумах. Протоколом комітету кредиторів від 10.01.2017 було прийнято рішення про звернення до господарського суду Сумської області з клопотанням про визнання боржника ТОВ Мекса-Дор банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Єрохіна Олега Петровича.
Арбітражний керуючий Єрохін О.П. подав суду заяву № 01-21/03 від 10.01.2017 про надання згоди на призначення ліквідатором у справі № 920/895/16 про банкрутство ТОВ Мекса-Дор .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредитора та розпорядника майна, суд встановив наступне.
Матеріали справи свідчать, що на засіданні зборів кредиторів ТОВ Мекса-Дор 23.12.2016 обрано комітет кредиторів у складі ДПІ у м. Сумах.
Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Як встановлено судом у підготовчому та попередньому засіданнях, боржник має заборгованість перед ДПІ у м. Сумах , що становить 660745,00 грн.
Згідно з протоколом засідання комітету кредиторів від 10.01.2017 було погоджено звіт розпорядника майна та прийнято рішення про звернення до господарського суду Сумської області з клопотанням про визнання боржника ТОВ Мекса-Дор банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Єрохіна О.П., від якого надійшла згода.
У судовому засіданні представник кредитора не заперечував проти визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором у дані справі арбітражного керуючого Єрохіна О.П.
У відповідності до ст. 27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:
ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;
ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;
постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;
ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
З поданих документів вбачається, що у зв'язку з ненаданням керівником боржника інформації та документів щодо майна підприємства, розпорядником майна було проведено інвентаризацію майна за наявною у нього інформацією. У зв'язку з ненаданням керівником підприємства інформації та документів щодо фінансового стану підприємства, а також органами статистики повідомлено про ненадання ТОВ Мекса-Дор протягом 2013-2016 років жодної фінансової та статистичної звітності, здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, а також аналіз щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства є неможливим.
Відповідно до ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи той факт, що комітет кредиторів запропонував призначити ліквідатором ТОВ Мекса-Дор арбітражного керуючого Єрохіна О.П., який надав згоду на призначення, господарський суд дійшов висновку про призначення арбітражного керуючого Єрохіна Олега Петровича (свідоцтво № 909 від 15.05.2013, 02095, АДРЕСА_1) ліквідатором ТОВ Мекса-Дор у справі № 920/895/16.
Відповідно до ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Частинами 3, 4 статті 38 Закону встановлено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Повідомлення про визнання боржника. банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити:
найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
12.01.2017 від розпорядника майна Єрохіна О.П. надійшов звіт щодо нарахування і виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 03.10.2016 по 12.01.2017 в сумі 11463,32 грн., здійснення та відшкодування витрат за результатами процедури розпорядження майном боржника в сумі 696,82 грн.
Відповідно до положень ст. 115 Закону звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвало, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Ухвалою суду від 03.10.2016 по справі № 920/895/16 встановлено розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць здійснення ним повноважень шляхом її авансування заявником.
На засіданні комітету кредиторів 10.01.2017 було прийнято рішення про затвердження звіту про оплату послуг арбітражного керуючого Єрохіна О.П. за виконання повноважень розпорядника майна за період з 03.10.2016 по 12.01.2017 у розмірі 11463,32 грн. та здійснені витрати у розмірі 696,82 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат в процедурі розпорядження майном, затвердити нараховану грошову винагороду розпорядника майна в сумі 11463,32 грн., понесені витрати в сумі 696,82 грн.
До суду надійшла заява № 01-21/10 від 10.01.2017 арбітражного керуючого Єрохіна О.П., в якій просить суд стягнути з ДПІ у м. Сумах на користь арбітражного керуючого грошову винагороду та понесені витрати.
Господарський суд вважає за необхідне призначити до розгляду заяву арбітражного керуючого Єрохіна О.П. в судове засідання.
Керуючись статтями 26, 27, 38, 114, 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст. ст. 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Затвердити звіт арбітражного керуючого Єрохіна О.П. про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 11463,32 грн., здійснення та відшкодування витрат в процедурі розпорядження майном боржника в сумі 696,82 грн.
2. Процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю Мекса-Дор - припинити.
3. Визнати юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю Мекса-Дор (40000, м. Суми, майдан Незалежності, 1, код 38173559) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
4. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Єрохіна Олега Петровича (свідоцтво № 909 від 15.05.2013, 02095, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1).
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю Мекса-Дор (40000, м. Суми, майдан Незалежності, 1, код 38173559) банкрутом.
6. Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру за результатами якої у відповідності до вимог статті 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
7. Призначити розгляд заяви арбітражного керуючого Єрохіна О.П. про стягнення з ініціюючого кредитора грошову винагороду та понесені витрати в судове засідання на 02.02.2017 о 10 год. 00 хв. у приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, зал судових засідань № 3.
8. Зобов'язати арбітражного керуючого Єрохіна О.П. надати суду докази направлення вищевказаної заяви кредитору.
9. Копію даної постанови направити кредитору, ліквідатору, банкруту, головному управлінню юстиції у Сумській області, державному реєстратору, органу ДВС.
СУДДЯ В.В. ЯКОВЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2017 |
Оприлюднено | 16.01.2017 |
Номер документу | 64006880 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні