16/69-1542
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" травня 2007 р.Справа № 16/69-1542
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Хоми С.О.
Розглянув справу
За позовом: Прокурора Підволочиського району в інтересах держави в особі Міністерства праці і соціальної політики України, Державного центру зайнятості України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Тернопільського обласного центру зайнятості, виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Підволочиського районного центру зайнятості України, смт. Підволочиськ, вул.Залізнична,1
До відповідача: ТОВ «Підволочиський консервний завод», смт. Підволочиськ Тернопільської області, вул.. І.Франка,18
За участю представників сторін:
Позивача: Могачевський М.П. –гол.спеціаліст-юрисконсульт, доручення б/н дійсне до 31.12.2008р.
Відповідача: не з'явився
Прокурора: Свачій М.І.- прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах, посвідчення № 58 дійсне до 09.09.2010 року
Суть справи:
Ухвалою суду від 24.04.2007р. розгляд справи було відкладено на 15.05.2007р. на 10 год. 15 хв. у відповідності до п.1.2.3 ч.1 ст.77 ГПК України.
Прокурор Підволочиського району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Міністерства праці і соціальної політики України, Державного центру зайнятості України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Тернопільського обласного центру зайнятості, виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Підволочиського районного центру зайнятості України, смт.Підволочиськ, вул.Залізнична,1 до ТОВ «Підволочиський консервний завод», смт. Підволочиськ Тернопільської області, вул.. І.Франка,18 про стягнення заборгованості в сумі 1197 грн. 45 коп., в тому числі 940 грн. 00 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків та 257 грн. 45 коп. пені.
Як зазначено прокурором в позовній заяві, підставою для звернення до суду з позовом є неповна та несвоєчасна сплата страхових внесків у Фонд Підволочиського районного центру зайнятості на нараховану і виплачену заробітну плату працівникам товариства.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов ні суду, ні позивачу не надав, хоча судом було дотримано статті 64 ГПК України, а саме своєчасно винесено та надіслано сторонам ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказано про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. А тому справа розглядається у відповідності до статті 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні представникам позивача та прокуратури роз'яснено процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст.20,22,29,81-1 ГПК України; наслідки відмови позивача від позову та укладення мирової угоди.
Технічна фіксація судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідних клопотань представників позивача та прокуратури.
В судове засідання 15.05.2007р. позивач подав клопотання про уточнення позовних вимог, а саме повідомив, що в позовній заяві помилково вказано період, за який виникла заборгованість і просить вважати правильним період з 01.01.2004р. по 30.09.2006р.
Розглянувши подане клопотання позивача, котре подано позивачем в межах прав, визначених статтею 22 ГПК України, суд задовольняє його, відтак, здійснює подальший розгляд справи з урахуванням поданого клопотання.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача та прокуратури, суд встановив наступне.
18 грудня 2006 року Підволочиським районним центром зайнятості проведена перевірка ТОВ «Підволочиський консервний завод», смт. Підволочиськ Тернопільської області на предмет правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За результатами перевірки було встановлено, що за період з 01.01.2004 року по 30.09.2006 року відповідач нарахував і виплатив заробітну плату працівникам, однак за цей період страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття перерахував не повністю. В зв'язку із чим утворилась недоїмка товариства перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 940 грн. 00 коп., про що складено акт № 114 від 18.12.2006 року, який підписаний директором товариства, і належним чином засвідчена копія якого долучена до матеріалів справи. Також за результатами перевірки за неповну сплату страхових внесків нарахована пеня в сумі 257 грн 45 коп, про що зазначено в акті перевірки.
Дана заборгованість підтверджується доданим до акту перевірки розрахунком заборгованості, пені по результатах перевірки, який підписаний директором без заперечень.
Як вбачається із матеріалів справи, директором товариства Осадчук Р.З. було отримано один примірник акту перевірки № 114 від 18.12.2006 року, однак сума недоїмки та пені відповідачем в 30-денний строк добровільно перерахована не була.
У відповідності до пункту 1 статті 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІІІ від 2 березня 2000 року з наступними змінами загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття (далі-страхування на випадок безробіття) є система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг тощо та є цільовим централізованим страховим фондом (частини 1 та 2 статті 8 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). Згідно частини 2 статті 34 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»обов'язком Фонду є, зокрема, здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття.
У відповідності до частини 1 статті 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції покладаються на органи державної служби зайнятості. Згідно частини 2 цієї ж статті цього ж Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладено, зокрема, на районні центри зайнятості. Однією із функцій, наданих виконавчій дирекції Фонду та її робочим органам є представлення інтересів Фонду в судових органах.
Згідно частини 1 статті 4 та частини 3 статті 17 зазначеного вище Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідно страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та на інших підставах, передбачених законодавством про працю та роботодавці і застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття передбачений Законом України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування” № 2213-ІІІ від 11 січня 2001 року з наступними змінами (пункт 2 статті 1 Закону).
За несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків наступає відповідальність передбачена частиною 1 статті 38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме сплата страхувальниками суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
В судовому засіданні представники позивача та прокуратури позовні вимоги підтримали повністю та просять суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 1197 грн. 45 коп., в тому числі 940 грн. 45 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків та 257 грн. 45 коп. пені.
Відповідач будь-яких доказів сплати утвореної недоїмки в сумі 940 грн. 00 коп. та нарахованої пені в сумі 257 грн. 45 коп. на день розгляду справи ні суду, ні позивачу не надав.
За таких обставин справи, позовні вимоги підлягають до задоволення, як обгрунтовано заявлені та підтверджені матеріалами справи.
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у відповідності із ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.43,49,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд:
В и р і ш и в:
1.Позов задовольнити
2.Стягнути з ТОВ „Підволочиський консервний завод”, вул. Івана Франка 18, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код 05397663:
- на користь Підволочиського районного центру зайнятості України вул. Залізнична 1, смт. Підволочиськ, ідентифікаційний код 21139601:
-1197 грн. 45 коп. заборгованості, в т. ч. 940 грн. заборгованість по страхових внесках та 257 грн. 45 коп. пені;
Видати накази.
3.Стягнути з ТОВ „Підволочиський консервний завод”, вул. Івана Франка 18, смт. Підволочиськ, Тернопільської області, ідентифікаційний код 05397663:
- 102 грн. державного мита в доход Державного бюджету України;
- 118 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на р/р 31214259700002 у ГУДКУ у Тернопільській області МФО 838012 ЄДРПОУ 23588119 Одержувач: УДК у м. Тернополі.
Видати накази.
3.Рішення надіслати сторонам по справі.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття(підписання).
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.
Дата підписання: 17.05.2007р.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 640077 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні