пр. № 1-кс/759/4635/15
ун. № 759/17024/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2015 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши, клопотання старшого слідчого СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві ст. лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене з старшим прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які знаходяться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », -
В С Т А Н О В И В:
До Святошинського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 щодо надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме вилучення (виїмку) наступних документів: банківські виписки (роздруківки руху коштів) за період з 01.01.2012 по 25.10.2015 по рахункам № НОМЕР_2 (код валют 980), № НОМЕР_3 (код валют 980), № НОМЕР_4 (код валют 980), № НОМЕР_2 (код валют 643), (код валют 840), (код валют 978) в електронному вигляді; договори, додатки до них, щодо відкриття та обслуговування рахунків№ НОМЕР_2 (код валют 980), № НОМЕР_3 (код валют 980), № НОМЕР_4 (код валют 980), № НОМЕР_2 (код валют 643), (код валют 840), (код валют 978) у тому числі надання банком послуг Клієнт-банк, протоколів системи Клієнт-банк, повних даних інформації про трансакції з використанням електронного ключа із зазначенням руху коштів та часу (години, хвилини, секунди), дати та часу з`єднання між комп`ютером банку і комп`ютером ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за допомогою Інтернет мережі (години, хвилини, секунди), дати проведення вказаних з`єднань на паперовому та магнітному (електронному) носіях, ім`я користувача, ІР - адреси користувача системи Клієнт-банк ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » згідно угоди укладеної з АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ); документи на підставі яких ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відкрито рахунки № НОМЕР_2 (код валют 980), № НОМЕР_3 (код валют 980), № НОМЕР_4 (код валют 980), № НОМЕР_2 (код валют 643), (код валют 840), (код валют 978) заяви про відкриття та закриття рахунку, накази про призначення (звільнення) на посади службових осіб, копії паспортів, доручення, інші документи, які надавались банку при відкритті (змінах поточних даних) цього рахунку; картки зі зразками підписів та відбитком печатки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); чеки на отримання готівки за період з 01.01.2012 по 25.10.2015 по рахунках № НОМЕР_2 (код валют 980), № НОМЕР_3 (код валют 980), № НОМЕР_4 (код валют 980), № НОМЕР_2 (код валют 643), (код валют 840), (код валют 978), що належать ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), а також доручення оформлені на осіб уповноважених від імені ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснювати банківські, фінансово-господарські операції з АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2012 по 25.10.2015 рік.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що в ході досудового розслідування встановлено, що ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) при здійснені фінансово-господарської діяльності із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 687 883 грн. та податку на прибуток на суму 853 962 грн., а всього на загальну суму 1 541 845 грн.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) 04.08.2006 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 (код валют 980), 03.05.2007 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 (код валют 980), 27.12.2013 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 (код валют 980), 13.03.2007 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 (код валют 643), (код валют 840), (код валют 978) в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , тобто вприміщенні банку зберігаються речі та документи, необхідні для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час досудового розслідування по кримінальному провадженню № 32015100080000108 від 11.08.2015 виникла необхідність у тимчасовому доступу до речей і документів, які становлять банківську таємницю які знаходяться у володінні в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: : АДРЕСА_1 .
Речі і документи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » значення для встановлення фактичних обсягів фінансово-господарської діяльності з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та обсягів перерахувань безготівкових коштів по розрахункових рахунках підприємства та встановлення обставин фінансово-господарських операцій.
Відомості, що міститься в банківських установах ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » використовуватимуться під час досудового розслідування по кримінальному провадженню, як докази факту фінансових взаємовідносин ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.
Єдиним можливим способом встановити дійсне походження коштів є дослідження руху безготівкових коштів по банківському рахунку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначені речі і документи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » необхідно вилучити в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки вони необхідні для експертного дослідження, а також їх використання під час проведення податкових та інших перевірок.
В зв`язку з тим, що до вчинення даного кримінального правопорушення можуть бути причетні службові особи в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО НОМЕР_1 ) наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення банківських документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотань, щодо фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування від учасників не надходило.
Враховуючи припис ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.
Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Крім того, вказав, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, а тому відповідно до ст. 163 КПК України клопотання розглянуто без виклику представника ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, кримінальне провадження № 320151000800000108 від 11.08.2015 року, слідчий суддя прийшов до висновку про необхідність відмовити в задоволенні клопотання, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно дост. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст.131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132 КПК Українивизначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п.2 ч.3ст.132 КПК Українизазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч.4ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 7ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно до ч.5ст. 132 КПК Українипід час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно, проведеннябудь-яких слідчих, процесуальних дій та застосування заходів забезпечення кримінального провадження може здійснюватись виключно щодо зясування тих обставин вчинення злочину, відомості про які внесено до ЄРДР.
Сам по собі факт здійснення кримінального провадження щодо ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) по факту ухилення від сплати податків у взаємовідносинах з певнимиюридичними особами, не надає слідству підстав для тимчасового доступу до речей і документів, як помилково вважають слідчий та прокурор. Таке тлумачення законусуперечитьпринципу верховенства права, закріпленому в преамбулі Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод,ст. 8 Конституції Українитаст. 8 КПК України, відповідно до якого не допускається тлумачення закону, яке б несправедливо обмежувало права і свободи особи та безпідставно розширювало повноваження органів державної влади.
Більше того, не надано слідчим і доказів вчинення злочину службовими особам ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у взаємовідносинах з тими юридичними особами, відомості про яких внесено до ЄРДР. В клопотанні містяться лише посилання на певні акти перевірок контролюючих органів, однак до клопотання долучений лише витяг з зазначеного акту перевірки.
Враховуючи викладене та наведені вимогиКПК України, слідчий суддя дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання та надання слідчому тимчасового доступу до документів та можливості їх вилучення.
Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 371, 372 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання слідчому слідчого СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які знаходяться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 320151000800000108 від 11.08.2015 року - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 64014247 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Макаренко В. В.
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Макаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні