ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
13.01.2017р. № 905/127/17
до боржника ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь (код ЄДРПОУ 38931754)
Суддя С.С. Тарапата
До господарського суду Донецької області 11.01.17р. надійшла заява ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області №48491/10/05-19-10 від 24.11.16р. про порушення справи про банкрутство та про визнання кредиторських вимог до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь (код ЄДРПОУ 38931754).
Згідно із ч.1 ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - ОСОБА_3 про банкрутство) господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.
Вказана заява підлягає поверненню без розгляду з огляду на наступне:
В силу ч.2 ст.4 -1 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Відповідно до ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22.12.11р. (далі - ОСОБА_3 про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. ОСОБА_3 має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ст.1 Закону про банкрутство боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст.10 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
В обґрунтування безспірності грошових вимог до боржника ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області посилається на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13.07.15р. №805/2239/15-а, податкові повідомлення-рішення від 05.03.15р. 27.04.15р., від 29.04.15р. і від 31.03.16р, та виставлені інкасові доручення №32/23 від 18.01.16р. та №31/23 від 18.01.16р.
З доданих до заяви документів судом встановлено наступне:
Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її, якщо заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13.07.15р. №805/2239/15-а задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь та «стягнуто з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2402024,66грн. з розрахункових рахунків платника податків у банках, які його обслуговують » .
ОСОБА_1 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області з метою примусового стягнення податкового боргу виставлені інкасові доручення №32/23 від 18.01.16р. на розрахунковий рахунок ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь в ПАТ «АКБ «КОНКОРД» та №31/23 від 18.01.16р. на розрахунковий рахунок ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь в ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» , які повернуті банками без виконання. При цьому довідка про відкриті банківські рахунки боржника до заяви про порушення справи про банкрутство не додана, в тексті заяви інформація про відкриті банківські рахунки боржника не наведена.
Додана до заяви фотокопія додатку №2 - Завірена копія ідентифікаційних, реєстраційних, довідкових даних щодо ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , відомості про посадових осіб ТОВ "ТПК АГРОСЕРВІС", даних про банківські рахунки ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , не може вважатися належним документом та доказом відповідних даних, в тому числі про банківські рахунки, оскільки надана роздруківка, з якої виготовлена фотокопія, взагалі не містить прізвища, ім'я та по-батькові, назву посади та підпис особи, яка виготовила даний документ або відповідальна за надання такої інформації.
Таким чином кредитором не доведено вжиття всіх заходів щодо виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 13.07.15р. №805/2239/15-а та отримання вказаної заборгованості з усіх розрахункових рахунків боржника, а тому суд визнає недоведеним факт неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором.
Крім того, суд звертає увагу кредитора на наступне:
В силу ст.36 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом №55 від 07.04.2003р. Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи.
Пункт 2.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» також передбачає, що подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності).
Із доданих до заяви документів в оригіналі додані тільки платіжне доручення №682 від 09.12.16р. про сплату судового збору, фіскальний чек пошти та опис-реєстр вкладених в заказний лист документів, інші - в копіях. При цьому всі копії документів, в тому числі копія роздруківки ідентифікаційних, реєстраційних, довідкових даних щодо ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , відомості про посадових осіб ТОВ "ТПК АГРОСЕРВІС", даних про банківські рахунки ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» , містять лише відтиски штампу "Копия верна", печатки канцелярії, прізвища та підпису особи, що їх засвідчила, без назви посади особи, яка засвідчила копії, її ініціалів та дати їх засвідчення.
З огляду на зазначене додані до заяви документи не можуть бути належними доказами викладених в заяві фактів.
Враховуючи викладене заява ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про порушення справи про банкрутство та про визнання кредиторських вимог до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «ТПК АГРОСЕРВІС» , м.Маріуполь підлягає поверненню без розгляду на підставі ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ч.1 ст.2, ст.10, ч.2 ст.11, ч.1 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22.12.11р., ст.ст.4 -1 , 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Повернути без розгляду заяву ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про порушення справи про банкрутство та про визнання кредиторських вимог Маріупольскої ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області до ТОВ «ТПК АГРОСЕРВІС» №48491/10/05-19-10 від 24.11.16р.
Додаток: заява №48491/10/05-19-10 від 24.11.16р. про порушення справи про банкрутство та про визнання кредиторських вимог з додатками, всього на 45арк., поштовий конверт.
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2017 |
Оприлюднено | 18.01.2017 |
Номер документу | 64050161 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.С. Тарапата
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні