Рішення
від 11.01.2017 по справі 924/1258/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"11" січня 2017 р.Справа № 924/1258/16

Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Шпак В.О., розглянувши матеріали справи

за позовом Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Дельта Банк" ОСОБА_1

до Приватного підприємства "Авангард-Агролюкс" с.Мар'янівка, Хмельницька область, Чемеровецький район

про стягнення 58 737,50 грн.

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

Суть спору:

Позивач - Публічне акціонерне товариства "Дельта Банк" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Дельта Банк" ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Приватного підприємства "Авангард-Агролюкс" с.Мар'янівка, Хмельницька область, Чемеровецький район про стягнення 58 737,50 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем кредитного договору №КЮ-О-2015956 від 19.12.2012 року.

В судове засідання повноважні представники сторін не з`явились, про причини неявки суду не повідомили.

Неявка в судове засідання господарського суду відповідача чи його представника не перешкоджає розгляду справи по суті.

Ухвала суду направлялась відповідачу на його юридичну адресу згідно із спеціальним витягом з ЄРДПОУ : 31662, Хмельницька обл., Чемеровецький р-н, с. Мар'янівка, вул. Молодіжна, 2А.

Підтвердженням факту отримання ухвали, є поштове повідомленням із відміткою про вручення від 27 грудня 2016 року.

Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу можу бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Пунктом 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 передбачено, що місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (стаття 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» ).

Підпунктом 3.9.1 Постанови передбачено, що особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81-1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

19 грудня 2012 року між сторонами укладено договір № КЮ-О-2015956, в силу якого кредитор (позивач) надає позичальнику (відповідачу) грошові кошти (овердрафт) у тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання, а позичальник зобов'язується своєчасно повернути отриманий овердрафт, сплатити проценти за користування овердрафтом, а також виконати інші зобов'язання за договором.

Надання овердрафту здійснюється шляхом сплати з поточного рахунку позичальника, відкритого у кредитора, розрахункових документів на суму, що перевищує фактичний (кредитовий) залишок на такому поточному рахунку, окремими частинами (транш), а у сукупності транші, в межах максимального ліміту овердрафту в сумі 94 500 грн. (ліміт овердрафту) зі сплатою процентів за користування овердрафтом в розмірі 18% річних, з кінцевим терміном повернення заборгованості за овердрафтом до 18 грудня 2013 року включно, на умовах визначених договором (п. 1.1.1).

У випадку невиконання позичальником будь - якого з зобов'язань, передбачених п. 3.3.16 (обов'язки позичальника) цього договору, процентна ставка за користування овердрафтом встановлюється в розмірі 28% річних, та починає застосовуватись до взаємовідносин сторін за цим договором починаючи з дня, наступного за кінцевим терміном (днем) виконання зобов'язання та діє до дня (включно) виконання умов, передбачених п. 3.3.16 договору. При цьому, сторони погодили, що зазначене встановлення розміру процентної ставки за користування овердрафтом по цьому договору не потребує додаткового двохстороннього погодження та внесення відповідних письмових змін до договору (п. 1.1.3).

У разі прострочення кінцевого терміну повернення заборгованості за овердрафтом, визначеного в п. 1.1.1. договору, процентна ставка за цим договором встановлюється в розмірі 38% річних, та починає застосовуватись до взаємовідносин сторін за цим договором починаючи з дня, наступного за кінцевим терміном (днем) повернення заборгованості за овердрафтом по день фактичного погашення простроченої заборгованості за овердрафтом. При цьому, сторони погодили, що зазначене встановлення розміру процентної ставки за користування овердрафтом по цьому договору не потребує додаткового двохстороннього погодження та внесення відповідних письмових змін до договору (п. 1.1.4).

Видача овердрафту на цілі, зазначені в. п. 1.2. договору проводиться шляхом оплати з поточного рахунку позичальника розрахункових документів позичальника на суму, що перевищує фактичний (кредитовий) залишок на вказаному поточному рахунку, але в межах ліміту овердрафту, визначеного п. 1.1.1. договору (п. 2.1.).

Днем (моментом) погашення овердрафту (траншу) вважається день (момент) зарахування на поточний рахунок позичальника грошових коштів до досягнення на ньому кредитового або нульового залишку на кінець операційного дня (п. 2.1.4).

Нарахування процентів за користування овердрафтом (траншем) здійснюється у валюті овердрафту щомісячно, в останній робочий день поточного місяця, та в день остаточного погашення овердрафту за методом „факт / факт» , тобто для розрахунку приймається фактична кількість днів у місяці та році (п. 2.2.). Якщо строк безперервного користування овердрафтом не перевищує 3 днів проценти за користування овердрафтом за цей період не нараховуються (п. 2.2.1). Сплата процентів за користування овердрафтом (траншем) здійснюється у валюті овердрафту щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем нарахування, та в день остаточного погашення овердрафту (п. 2.3.). Днем сплати процентів вважається день зарахування коштів на відповідні рахунки обліку процентів, відкриті у кредитора (п. 2.3.1.).

Позичальник зобов'язаний протягом строку використання овердрафту сплачувати проценти за його користування, комісії, в порядку, встановленому договором; повернути кредитору у повному обсязі заборгованість за овердрафтом, сплатити проценти та комісії, а також можливі штрафні санкції, у порядку та терміни, встановлені договором (п.п. 3.3.4., 3.3.5).

У випадку прострочення позичальником строків сплати процентів, комісій, а також прострочення строків повернення овердрафту, визначених цим договором, позичальник сплачує кредитору пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період прострочення, від простроченої суми за кожен день прострочення. Сплата пені не звільняє позичальника від зобов'язання сплатити в повному обсязі проценти і комісії, передбачені договором (п. 4.1.).

Договір набуває чинності з дати його укладення та діє до остаточного виконання сторонами прийнятих на себе зобов'язань за договором (п. 8.3.).

В матеріалах справи наявне рішення виконавчої дирекції фонду гарантування вкладів фізичних осіб за №181 від 02.10.2015 року відповідно до якого зазначено розпочато процедуру ліквідації Публічного акціонерного товариства „Дельта Банк» з 05 жовтня 2015 року по 04 жовтня 2017 року включно та призначити уповноваженою особою Фонду та делегувати всі повноваження ліквідатора АТ „Дельта Банк» , визначені Законом, зокрема, статтями 37. 38. 47-51 Закону, провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_1 на два роки з 05 жовтня 2015 року по 04 жовтня 2017 року включно

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 20 серпня 2015 року по справі за №924/1210/15, щодо стягнення заборгованості по кредитному договору №КЮ-О-201595 від 19.12.2012 позов задоволено.

Стягнуто з приватного підприємства "Авангард-Агролюкс" (Хмельницька обл.,Чемеревецький район, с. Мар'янівка, вул. Молодіжна, буд. 2-А, код ЄДРПОУ 36515120) на користь публічного акціонерного товариства "Дельта-Банк" (м. Київ, вул. Щорса, 36-Б, МФО 380236, код ЄДРПОУ 34047020) - 44 049,83 грн. (сорок чотири тисячі сорок дев'ять грн. 83 коп.) - заборгованість за простроченим кредитом, 10 777,12 грн. (десять тисяч сімсот сімдесят сім грн. 12 коп.) - пеня за несвоєчасне повернення кредиту, 662,56 грн. (шістсот шістдесят дві грн. 56 коп.) - 3% річних від суми простроченого кредиту, 27 863,31 грн. (двадцять сім тисяч вісімсот шістдесят три грн. 31 коп.) - заборгованість за процентами, 5 771,75 грн. (п'ять тисяч сімсот сімдесят одна грн. 75 коп.) - пеня за несвоєчасне повернення процентів, 345,48 грн. (триста сорок п'ять грн. 48 коп.) - 3% річних від суми прострочених процентів, 1 827,00 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім гривень) - судового збору.

Позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості за кредитним договором №КЮ-О-201595 від 19.12.2012 року, яка утворилась після винесення судового рішення та становить 58 737,50 грн., з яких: 24362,51 грн., основної заборгованості у період з 22.06.2015 року по 07.12.2016 року, 2062,84 грн. - пені за несвоєчасне повернення процентів, 182,15 грн. - сума 3% річних від суми прострочених відсотків, 32130,00 грн. - штрафу.

Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне:

Згідно з ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до ч.2 ст.639 ЦК України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Частиною 1 статті 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Судом враховується, що позивач та відповідач домовились про укладення договору про кредитування шляхом підписання заяви від 11.03.11р. про відкриття рахунку, згідно якої відповідач приєднався до "Умов та Правил надання банківських послуг", "Тарифів" банку на відкриття рахунків. При цьому ними досягнуто згоди за всіма істотними умовами даного договору.

Згідно з ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Приписами ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно з ст. 1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Статтею 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 551 ЦК України, предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до ч.3 ст. 35 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до п.2.6 Постанови пленуму ВГСУ №18 від 26.12.11року „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» не потребують доказування преюдиціальні обставини, тобто встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, - при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. При цьому не має значення, в якому саме процесуальному статусі виступали відповідні особи у таких інших справах - позивачів, відповідачів, третіх осіб тощо.

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 20 серпня 2015 року по справі за №924/1210/15, щодо стягнення заборгованості по кредитному договору №КЮ-О-201595 від 19.12.2012 позов задоволено.

Стягнуто приватного підприємства "Авангард-Агролюкс" (Хмельницька обл., Чемеревецький район, с. Мар'янівка, вул. Молодіжна, буд. 2-А, код ЄДРПОУ 36515120) на користь публічного акціонерного товариства "Дельта-Банк" (м. Київ, вул. Щорса, 36-Б, МФО 380236, код ЄДРПОУ 34047020) - 44 049,83 грн. (сорок чотири тисячі сорок дев'ять грн. 83 коп.) - заборгованість за простроченим кредитом, 10 777,12 грн. (десять тисяч сімсот сімдесят сім грн. 12 коп.) - пеня за несвоєчасне повернення кредиту, 662,56 грн. (шістсот шістдесят дві грн. 56 коп.) - 3% річних від суми простроченого кредиту, 27 863,31 грн. (двадцять сім тисяч вісімсот шістдесят три грн. 31 коп.) - заборгованість за процентами, 5 771,75 грн. (п'ять тисяч сімсот сімдесят одна грн. 75 коп.) - пеня за несвоєчасне повернення процентів, 345,48 грн. (триста сорок п'ять грн. 48 коп.) - 3% річних від суми прострочених процентів, 1 827,00 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім гривень) - судового збору.

У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за кредитним договором №КЮ-О-201595 від 19.12.2012 року у період з 22.06.2015 року по 07.12.2016 року (після прийняття рішення по справі 924/1210/15) виникла заборгованість по кредиту у розмірі 24362,51грн., що підтверджується поданим розрахунком та підлягає стягненню з відповідача.

Позивачем заявлено до стягнення 2062,84 грн. - пені за несвоєчасне повернення процентів та 32130,00 грн. - штрафу.

Пунктом 4.1 Договору передбачено, що у випадку прострочення Позичальником строків сплати процентів, а також прострочення строків повернення Овердрафту (Траншу), визначених цим Договором, Позичальник сплачує Кредитору пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період прострочення, від простроченої суми за кожен день прострочення. Сплата пені не звільняє Позичальника від зобов'язання сплатити в повному обсязі проценти і комісії, передбачені цим Договором.

Пункт 4.2 визначає, що у разі порушення Позичальником вимог п.п. 3.3.1, 3.3.8.-3.3.16 цього Договору, Позичальник сплачує Кредитору штраф у розмірі 2% від максимального Ліміту Овердрафту, визначеного в п. 1.1.1. цього Договору (на дату підписання цього Договору), за кожний випадок порушення.

Згідно ст. ст. 1, 3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін; розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Розмір пені та штрафу підтверджується поданим позивачем та перевіреним судом розрахунком.

Позивачем заявлено до стягнення 182,15 грн. - сума 3% річних від суми прострочених відсотків

Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, вимоги в частині стягнення річних відповідають чинному законодавству, та підлягають задоволенню в заявленому розмірі, який підтверджується розрахунком.

Враховуючи подання позивачем доказів, що підтверджують заявлену до стягнення заборгованості по процентам за користування кредитом, пені, заборгованості по комісії за користування кредитом, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Окрім того, судом береться до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 44 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України „Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 2.2. Постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 р. „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» встановлено, що статтею 55 ГПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону

Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви за позови майнового характеру 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати

Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378 гривень.

З огляду на це, мінімальний судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру становить 1378,00 грн., а максимальний - 206700,00грн.

Як вбачається з платіжного доручення № 15577633 від 09.02.2016р. позивачем сплачено 881,06 грн. судового збору, замість 1378,00 грн.

Враховуючи вищевикладене суд рахує, достягнути з позивача в дохід державного бюджету 496,94 грн., судового збору відповідно до розміру ставок за подачу позовної заяви майнового характеру.

Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 35, 43, 44, 49, ст. 82, ст. 83-85, ст. 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

Позов Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Дельта Банк" ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Авангард-Агролюкс" с.Мар'янівка, Хмельницька область, Чемеровецький район про стягнення 58 737,50 грн. задоволити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" м.Київ, вул.Щорса, 36-Б (код 34047020) в дохід Державного бюджету України на рахунок №31218206783002 через УДКСУ у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ отримувача 38045529, банк одержувача - ГУДКСУ у Хмельницькій області, м. Хмельницький, МФО 815013 судовий збір в розмірі 496,94 грн.(чотириста дев'яносто шість гривень, дев`яносто чотири копійки).

Видати наказ.

Стянути з Приватного підприємства "Авангард-Агролюкс", Хмельницька область, Чемеровецький р-н, с.Мар'янівка, буд.2а (код 36515120) на Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" м.Київ, вул.Щорса, 36-Б (код 34047020) 24362,51 грн. (двадцять чотири тисячі триста шістдесят дві гривні, п'ятдесят одна копійка) основної заборгованості у період з 22.06.2015 року по 07.12.2016 року, 2062,84 грн. (дві тисячі шістдесят дві гривні, вісімдесят чотири копійки) пені за несвоєчасне повернення процентів, 182,15 грн. (сто вісімдесят дві гривні, п'ятнадцять копійок) сума 3% річних від суми прострочених відсотків, 32130,00 грн. (тридцять дві тисячі сто тридцять гривень) штрафу та 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) судового збору.

Видати наказ.

Повне рішення складено 16 січня 2017 р.

Суддя Шпак В.О.

Віддрук. 4 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36-Б

01014, м. Київ, вул. Дружби Народів, 38

3 - відповідачу. 31662, Хмельницька обл., Чемеровецький р-н, с. Мар'янівка, вул. Молодіжна, 2А

всім рекомендованим із повідомленням

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення11.01.2017
Оприлюднено19.01.2017
Номер документу64060432
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1258/16

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладюк Ю. В.

Ухвала від 13.02.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладюк Ю. В.

Рішення від 11.01.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Шпак В.О.

Ухвала від 20.12.2016

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Шпак В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні