Ухвала
від 16.01.2017 по справі 344/562/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/562/17

Провадження № 1-кс/344/137/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2017 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., з участю секретаря Басюк С.Р., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС України в Івано-Франківській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 32016090000000071 від 03.08.2016р., -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликався на те, що шляхом використання реквізитів ПП Галичина-Авто , ПП Пром-Авто , ТОВ Агрокультура-ІВ та ТОВ Гірпромбуд , невстановленими особами здійснювалося придбання паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) у виробників та постачальників пального. В подальшому реалізація таких карток здійснювалася за готівкові кошти фізичним та юридичним особам, службам таксі тощо, у тому числі оптовими партіями. В результаті таких дій у ПП Галичина-Авто , ПП Пром-Авто , ТОВ Агрокультура-ІВ , ТОВ Гірпромбуд виникало велике податкове зобов'язання із податку на додану вартість, яке невстановленими особами перекривалося за рахунок проведення безтоварних операцій із підприємствами реального сектору економіки. Такими незаконними діями товариствами із ознаками фіктивності упродовж 2015-2016 років безпідставно сформовано податковий кредит з ПДВ підприємствам реального сектору економіки на загальну суму 11766000грн., чим заподіяно велику матеріальну шкоду державі. Крім цього встановлено, що шляхом використання реквізитів вищевказаних юридичних осіб, невстановленими особами упродовж 2015-2016 років здійснювалося також придбання паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) у ТОВ Торговий дім Авіас .

Матеріалами клопотання зазначено про необхідність отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ Торговий дім Авіас , які свідчать про проведення фінансово-господарських операцій із ПП Пром-Авто упродовж 2015-2016 років, із можливістю подальшого вилучення їх належним чином засвідчених копій. Таке вилучення надасть можливість встановити кількість, номенклатуру та вартість товарів, які упродовж 2015-2016 років поставлялися ТОВ Торговий дім Авіас в адресу ПП Пром-Авто , яке має ознаки фіктивності, хто здійснював підписання документів від імені вказаного товариства, призначити в подальшому почеркознавчі експертизи, а тому вони мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження, оскільки є підробленими і містять на собі сліди злочину та нададуть можливість виявити та зафіксувати відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення. В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.

Слідчий клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

В судовому засідання стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС України в Івано-Франківській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ Торговий дім Авіас (ЄДРПОУ-37149148), які підтверджують проведення фінансово-господарських операцій із ПП Пром-Авто (ЄДРПОУ-37952181) упродовж 2015-2016 років, та які перебувають у володінні ТОВ Торговий дім Авіас (ЄДРПОУ-37149148) за адресою: м. Дніпро, пров. Джинчарадзе, буд.4, секція 1, - з можливістю ознайомитись з ними, зробити та вилучити їх належним чином засвідчені копії, зокрема:

- договори купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) (поставки, транспортування, надання послуг, зберігання тощо), з усіма додатками та специфікаціями; первинні документи по виконанню умов договорів, в тому числі: акти приймання-передачі паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне), акти виконаних робіт (наданих послуг), податкові та видаткові накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення які свідчать про сплату за паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) (роботи, послуги); документи по транспортуванню та зберіганню паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) (договори, товаротранспортні накладні, податкові та видаткові накладні); документи складського та бухгалтерського обліку реалізованих паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) (наданих робіт, послуг);

- документи, які свідчать про місця зберігання придбаної ПП Пром-Авто (ЄДРПОУ-37952181) упродовж 2015-2016 років продукції - паливно-мастильних матеріалів (у вигляді карток на пальне) із наявними у них відомостями про перелік паливних карток (серія та номер картки, а також вид і об'єм пального);

- документи та інформацію щодо використання упродовж 2015-2016 років на мережах автозаправних станцій карток на пальне, які були реалізовані в адресу ПП Пром-Авто (ЄДРПОУ-37952181).

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 15 лютого 2017 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Р.В. Хоростіль

Дата ухвалення рішення16.01.2017
Оприлюднено19.01.2017
Номер документу64091892
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 32016090000000071 від 03.08.2016р

Судовий реєстр по справі —344/562/17

Ухвала від 16.01.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Хоростіль Р. В.

Ухвала від 16.01.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Хоростіль Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні