Номер справи 623/2682/16-к
Номер провадження 1-кс/623/15/2017
УХВАЛА
іменем України
12 січня 2017 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області у складі:
слідчого судді Гуренко М.О.,
за участю секретаря Бобриш М.С.,
прокурора Козир М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Козир М.В., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42016221320000065 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197 1КК України
ВСТАНОВИВ:
25 липня 2016 року прокурором Ізюмської місцевої прокуратури згідно із протоколами огляду місця події від 25.07.2016 відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016221320000065 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.197 1КК України (самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику).
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Вірнопільської сільської ради Ізюмського району Харківської області невстановлені особи самовільно зайняли та використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності загальною площею 168,5682га (земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_1 площею 7,3224га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_2 площею 21,9639га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_3 площею 17,3001га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_4 площею 34,308га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_5 площею 10,11937га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_6 площею 8,8604га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_7 площею 14,3336га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_8 площею 39,3529га, земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_9 площею 14,9332га), чим завдали значної шкоди інтересам держави.
Опитаний за даним фактом сільський голова та землевпорядник Вірнопільської сільської ради Ізюмського району Харківської області показали, що земельну ділянку (землі державного резервного фонду - рілля) з кадастровим номером НОМЕР_8 площею 39,3529га використовує ОСОБА_2 без наявності правовстановлюючих документів.
Опитана за даним фактом ОСОБА_2 показала, що вона дійсно використовувала земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_8 площею 39,3529га, яка розташована на території Вірнопільської сільської ради Ізюмського району Харківської області для вирощування сільськогосподарських культур. Земельну ділянку використовувала без наявності правовстановлюючих документів та сплачувала орендну плату згідно з актом (визначення) втрат бюджету Ізюмського району від ненадходження коштів за фактичне землекористування.
Крім цього, відповідно до інформації про стан надходження коштів до бюджету району в 2016 році ОСОБА_2за фактичне землекористування сплачені кошти до сільського бюджету 35584 грн.
З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин скоєного злочину та їх належної правової оцінки, в ході досудового розслідування виникла необхідність у вимірах земельної ділянки, визначенні шкоди, розмірів заподіяних збитків завданих внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та їх незаконного використання, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів Держсільгоспінспекції шляхом проведення виїзної позапланової перевірки дотримання вимог чинного земельного законодавства, що є доцільним та відповідає завданням криміпального провадження.
Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ст. 7 ЗУ Про судоустрій і статус суддів , затвердженого ЗУ Про справедливий суд кожному гарантується захист його прав та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом.
Результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства, при використанні вказаних земельних ділянок, має суттєве значення для встановлення фактів самовільного зайняття земельних ділянок та можуть бути використані у якості доказів.
Доказами у кримінальному провадженні можуть бути акти перевірок та інші документи, складені Держсільгоспінспекцією за результатом проведення позапланової виїзної перевірки, які можуть бути використані для Доведення позиції державного обвинувачення в суді.
Згідно з ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 1.1 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.02.2013 № 132, зареєстрованого в Мін'юсті 14.03.2013 за № 412/22944 передбачено, що державний нагляд (контроль) з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства здійснюється Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами.
Відповідно до п.18 ч.1 ст. 3 КПК України слідчий суддя здійснює у порядку, передбаченим КПК України , судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
В ч.2 Постанови КМУ від 13.08.2014 № 408 Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами визначено надання дозволу КМУ на проведення перевірок (в т.ч. згідно додатку до вказаної постанови КМУ і Держсільгоспінспекція) підприємств, установ, організацій не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
В судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання і просила його задовольнити.
Вищевикладені обставини підтверджені наданими суду доказами, а саме: копіями документів кримінального провадження.
Таким чином, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин скоєного злочину та їх належної правової оцінки, суд вважає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у вимірах земельної ділянки, визначенні шкоди, розмірів заподіяних збитків завданих внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та їх незаконного використання, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів Держсільгоспінспекції шляхом проведення виїзної позапланової перевірки дотримання вимог чинного земельного законодавства, що є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.36, 40, 93 КПК України, Постановою КМУ від 13.08.2014 № 408, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Козир М.В. - задовольнити.
Дозволити проведення позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства в діяльності фізичної особи ОСОБА_2, яка мешкає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 під час використання земельну ділянку (землі державного резервного фонду - рілля) з кадастровим номером НОМЕР_8 площею 39,3529га, яка розташована на території Вірнопільської сільської ради Ізюмського району Харківської області, зі складанням відповідних актів перевірок щодо встановлення площі самовільно зайнятої земельної ділянки та розрахунком шкоди у разі самовільного зайняття земельної ділянки, в строки, що відповідають чинному законодавству України.
Проведення позапланової виїзної перевірки доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції в Харківській області (61022, м. Харків, площа Свободи, 5, Держпром, 1 під'їзд, 2 поверх).
Ухвала може бити оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: М.О. Гуренко
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2017 |
Оприлюднено | 19.01.2017 |
Номер документу | 64093631 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Гуренко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні