ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"16" січня 2017 р. справа № 5004/714/11 Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання - Сердюкова А.О.
за участю:
ліквідатор - ОСОБА_1
ОСОБА_2 - представник ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" (дов. №757/03 від 28.12.2016р.)
ОСОБА_3 - представник ПАТ "Державний ощадний банк України" (дов. від 17.10.2016р.)
ОСОБА_4 - представник ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" (дов. №228/16 від 12.04.2016р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні господарського суду Волинської області в режимі відеоконференції клопотання ліквідатора ОСОБА_1 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора по справі за заявою приватного підприємства "Ірта" про банкрутство приватного підприємства "Ірта",
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Волинської області від 17.03.2015р. припинено процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна ОСОБА_1, визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_1
Ухвалою суду від 05.09.2016р. провадження у справі поновлено, призначено до розгляду клопотання ліквідатора ОСОБА_1 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора приватного підприємства "Ірта" та клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Поліс" про заміну кредитора його правонаступником на 19.09.2016р.
15 вересня 2016 року канцелярією господарського суду за вх. №01-54/8326/16 було зареєстровано лист Рівненського апеляційного господарського суду від 15.09.2016р. №01-28/5004/714/11/4981/16 про термінове направлення на адресу суду всіх матеріалів справи №5004/714/11 для подальшого їх скерування до Вищого господарського суду України у зв'язку із надходженням до Рівненського апеляційного господарського суду касаційної скарги приватного підприємства "Ірта" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18.08.2016р.
Ухвалою суду від 16.09.2016р. провадження у справі №5004/714/11 за заявою приватного підприємства "Ірта" про банкрутство було зупинено до розгляду Вищим господарським судом України скарги приватного підприємства "Ірта" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18.08.2016р. та повернення матеріалів справи до господарського суду Волинської області.
Постановою Вищого господарського суду України від 23.11.2016р. касаційну скаргу приватного підприємства "Ірта" задоволено частково, постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18.08.2016 у справі №5004/714/11 скасовано та припинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою приватного підприємства "Ірта" на ухвалу господарського суду Волинської області від 25.08.2015 у справі №5004/714/11.
13.12.2016р. матеріали справи були повернуті до господарського суду Волинської області із Вищого господарського суду України.
Ухвалою суду від 14.12.2016р. провадження у справі поновлено, клопотання ліквідатора ОСОБА_1 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора приватного підприємства "Ірта" призначено до розгляду в судовому засіданні на 16.01.2017р.
26.12.2016р. та 16.01.2016р. на адресу суду від ліквідатора ОСОБА_1 надійшли уточнені клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора приватного підприємства "Ірта".
Клопотання ліквідатора обґрунтоване об'єктивними причинами та неможливістю завершити ліквідаційну процедуру банкрута в строк, визначений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Присутній в судовому засіданні ліквідатор просить суд клопотання задовольнити та продовжити ліквідаційну процедуру і повноваження ліквідатора на шість місяців.
Присутня в судовому засіданні представник кредитора - ПАТ "Державний ощадний банк України" з приводу клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора не заперечила.
Присутні в судовому засіданні представники кредиторів - ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" та ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" питання вирішення відповідного клопотання по суті віднесли на розсуд суду.
Розглянувши заявлене ліквідатором клопотання, надані арбітражним керуючим документи та матеріали, суд приходить до висновку про можливість задоволення відповідної заяви, зокрема, з врахуванням наступного.
19.01.2013 р. набрав чинності ОСОБА_6 України № 4212-VI від 22.12.2011 року "Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" згідно якого, ОСОБА_6 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладено в новій редакції.
Відповідно до п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про ОСОБА_6 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212- VІ)" розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідаційної процедури - за його новою редакцією. У зв'язку з здійсненням переходу до застосування нової редакції Закону необхідно привести реєстр вимог кредиторів у відповідність до вимог статті 45 Закону в новій редакції і з урахуванням його вимог вирішити питання щодо переобрання представницьких органів кредиторів (зборів кредиторів та комітету кредиторів).
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Цією ж статтею визначається, що ліквідація - це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор - це фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута.
Статтею 46 Закону про банкрутство встановлено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 6 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів.
Передача майна в управління здійснюється на умовах мирової угоди, учасниками якої є: боржник, кредитори та третя особа.
Відповідно до ч. 7 ст. 46 Закону про банкрутство ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Викладені положення законодавчого акту про банкрутство свідчать про те, що юридична особа, в якої в ліквідаційній масі наявне майно, повинна ліквідуватися протягом часу, який є достатнім, але не раніше ніж до настання факту, що має юридичне значення для справи про банкрутство, а саме до повного розпродажу майна та здійснення всіх заходів, передбачених Законом про банкрутство стосовно ліквідації банкрута, розрахунків з кредиторами й затвердження судом звіту ліквідатора, або ж через затвердження судом мирової угоди.
Згідно ч. 2 ст. 4 1 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як визначено ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. ОСОБА_6 має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
При цьому господарський суд зазначає, що за змістом статті 53 ГПК України поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно нездоланними і пов'язані з дійсно існуючими труднощами для своєчасного здійснення процесуальних дій. Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Отже, у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
В даному випадку, при здійсненні оцінки доводів ліквідатора щодо продовження строків ліквідаційної процедури, судом встановлено, що покладені на ліквідатора обов'язки та повноваження, встановлені нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконуються арбітражним керуючим ОСОБА_1 у повному обсязі.
При цьому судом береться до уваги, що здійснення процедури ліквідації боржника, а також передбачених на даній стадії чинним законодавством заходів були унеможливлені у зв'язку із неодноразовим оскарженням процесуальних документів суду у апеляційному та касаційному порядку.
Керуючись ст.ст. 2, 41, 45, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4 1 , 53, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора ОСОБА_1 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора задовольнити.
2. Строк ліквідаційної процедури боржника - Приватного підприємства "Ірта" (м. Луцьк, вул. Старицького 9, код 32872238) та повноваження ліквідатора у справі про банкрутство - арбітражного керуючого ОСОБА_1 (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1377 від 03.07.2013р.) продовжити до 16 липня 2017 року.
3. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 відповідно до статей 41-46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, встановлений господарським судом, за результатами роботи по ліквідації товариства-банкрута надати суду обґрунтований остаточний звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, акти оцінки майна, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси, договори купівлі-продажу майна банкрута та акти приймання передачі майна, остаточний реєстр вимог кредиторів з доказами про розміри задоволених вимог кредиторів, докази про закриття рахунків в банківських установах, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, забезпечити збереженість архівних документів банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню, ліквідаційний баланс банкрута та пояснювальну записку до нього.
4. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 щомісячно подавати господарському суду проміжні звіти про виконану роботу.
5. Примірник ухвали суду для відома та виконання направити:
- ПП "Ірта" (43000, м.Луцьк, вул.Старицького,9);
- ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" (79007,м.Львів, вул.Матейка,8);
- Ліквідатору ОСОБА_1 (33023, м.Рівне, а/с - №27);
- ПАТ "Брокбізнесбанк" (03057, м.Київ, прос. Перемоги,41);
- ПАТ "Креді ОСОБА_7" (43005, м.Луцьк, прос. президента Грушевського,1);
- ПАТ "ВТБ ОСОБА_7" (43025, м.Луцьк, вул.Шопена,1);
- ПАТ "Державний ощадний ОСОБА_7" (43001, м.Луцьк, вул. Червоного Хреста, 8);
- ПАТ "Український інноваційний ОСОБА_7" (43026, м.Луцьк, прос. Соборності, 32);
- ПАТ "Комерційний банк "Надра" (43010, м.Луцьк, Київський майдан,1);
- ОСОБА_8 (43001, м.Луцьк, вул.Старицького,9);
- ОСОБА_9 (43026, АДРЕСА_1);
- ОСОБА_10 (43021, АДРЕСА_2);
- ТОВ "Фінансова компанія"Поліс" (01004, м.Київ, вул.Шовковична, буд 42-44, офіс 13-В);
- ПАТ "УКРІНКОМ" (03040, м.Київ, а/с 162);
- ТОВ "Ірта-Консалтинг" (43005, АДРЕСА_3);
- ТОВ "Альба-Транс"(43005, АДРЕСА_3).
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2017 |
Оприлюднено | 20.01.2017 |
Номер документу | 64098958 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні