Ухвала
від 17.01.2017 по справі 243/265/17-ц
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 6/243/24/2017

провадження № 243/265/17-ц

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2017 року м. Слов'янськ

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Кузнецова Р.В.

при секретарі Малиновській І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Слов'янську справу за поданням державного виконавця відділу державної виконавчої служби Слов'янського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2,

В С Т А Н О В И В :

17 січня 2017 року на розгляд до суду надійшло подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Слов'янського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_1 (далі-держвиконавець), погоджене з начальником ВДВС Слов'янського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_3, про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2.

У судове засідання держвиконавець ОСОБА_1 не з'явилась, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, просила подання задовольнити у повному обсязі /а.с.7/.

У поданні зазначено, що на примусовому виконанні у ВДВС Слов'янського міськрайонного управління юстиції з 15 березня 2016 року знаходиться наказ Господарського суду Донецької області № 905/1936/15 від 09 листопада 2015 року, про стягнення з ТОВ Новадон на користь АТ Брокбізнесбанк боргу у сумі 41846,93 грн. Постановою державного виконавця 15 березня 2016 року було відкрито виконавче провадження № 51933108 щодо примусового виконання цього рішення суду і боржника було зобов'язано самостійно виконати наказ Господарського суду у семиденний термін.

Станом на 01 січня 2017 року боржником рішення суду не виконується в повному обсязі, заборгованість не сплачується. Вважає, що ОСОБА_2 злісно ухиляється від сплати заборгованості, поважних причин для невиконання рішення суду не має, тому, посилаючись на положення статті 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , просить тимчасово обмежити ОСОБА_2 у праві виїзду за кордон, до виконання ним зобов'язань за цим судовим рішенням.

Суд, перевіривши матеріали, долучені до подання, приходить до висновку про необґрунтованість заявленого подання з наступних підстав.

Як вбачається з копії наказу від 09.11.2015 р., виданого на підставі рішення Господарського суду Донецької області від 09 листопада 2015 року, ТОВ Новадон зобов'язане сплати на користь ПАТ Брокбізнесбанк заборгованість в сумі 27939,50 грн., пеню в сумі 1628,15 грн., 3 % річних в сумі 617,31 грн., інфляційні втрати в сумі 11661,97 грн. /а.с.4/.

Згідно постанови від 15 березня 2016 року за вищевказаним виконавчим документом державним виконавцем ВДВС Слов'янського міськрайонного управління юстиції Донецької області було відкрито виконавче провадження № 51933108 по примусовому виконанню вищезазначеного судового рішення, яке на час розгляду судом подання не виконано /а.с.3/.

ОСОБА_2 є керівником ТОВ Новадон (код ЄДРПОУ 38708056) з 29.05.2013 р. /а.с.10-11/.

Згідно роз'яснень, викладених у пункті 3 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 року № 6 Про практику розгляду судами скарг на рішення,дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах у разі доведення факту зловживання процесуальними правами чи невиконанням обов'язків, передбачених статтею 12 Закону про виконавче провадження, під час здійснення виконавчого провадження зазначене може бути підставою для відповідного реагування,зокрема звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межу України згідно зі статтею 377-1 ЦПК, пунктом 18 частини третьої статті 11 Закону про виконавче провадження тощо.

За змістом пункту 18 частини 3 статті 11 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право в разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням,звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника- юридичної особи за межі України- до виконання зобов'язань за рішенням.

Ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи),вжите у п.5 ч.1 ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України та п. 18ч.3 ст. 11 Закону України Про виконавче провадження позначає з об'єктивної сторони такі діяння( дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов'язків, тобто коли боржник свідомо ухиляється від виконання - має змогу виконати зобов'язання у повному обсязі або часткового, але не робить цього без поважних причин . У зв'язку з цим і здійснюється примусове виконання. Це також є підставою для звернення з поданням до суду щодо вирішення питання про застосування до такої особи тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. Особа, яка має невиконане зобов'язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведене протилежне.

Відповідно до положення ч.2 статті 10 ЦПК України наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб'єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню. Зокрема, задоволення такого подання можливе лише за умови доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання .

Саме невиконання боржником самостійно зобов'язань протягом строку, про що вказує державний виконавець в постанові про відкриття виконавчого провадження, не може свідчити про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду обов'язків.

На момент звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина за межі України факт ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, повинен вже відбутися і бути об'єктивно наявним та вбачатися з матеріалів виконавчого провадження.

У зв'язку з цим про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ч.6 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження , зокрема утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно,яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.

Із тексту подання убачається, що з'ясування питання у боржника про причини несплати ним заборгованості не мало місце взагалі. Ніяких дій щодо виклику боржника до державної виконавчої служби за цей час також не проводилося, тому твердження державного виконавця про те, що ОСОБА_2 злісно ухиляється від виконання зобов'язання за рішенням суду, не знайшли свого об'єктивного підтвердження у судовому засіданні і не приймаються судом до уваги .

Враховуючи те, що законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України не за наявності факту невиконання зобов'язань, а за ухилення від їх виконання, на підставі встановлених судом фактичних даних про те, що відсутні докази того, що ОСОБА_2 свідомо не виконував належні до виконання зобов'язання за судовим рішенням, то зазначене подання не підлягає задоволенню з причини відсутності даних про ухилення його від виконання зобов'язань.

На підставі наведеного, керуючись статтею 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , статтями 11,12 Закону України Про виконавче провадження , статтею 377-1 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

У задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Слов'янського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2, відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали- протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду ОСОБА_4

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення17.01.2017
Оприлюднено23.01.2017
Номер документу64133908
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —243/265/17-ц

Ухвала від 17.01.2017

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Кузнецов Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні