Номер провадження 1-кс/754/1272/14
Справа № 754/10386/14-к
У Х В А Л А
Іменем України
19 червня 2014 року
місто Київ
Слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду клопотання слідчого СВ фінансових розслідувань ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві ОСОБА_3 в кримінальному провадженні №32014100030000009 від 30.01.2014 р. про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о ви в :
Слідчий СВ фінансових розслідувань ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим з старшим прокурором прокуратури Деснянського району м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та надання розпорядження на їх вилучення в кримінальному провадженні №32014100030000009 від 30.01.2014р. за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ст. 212 ч.3 КК України.
Клопотання мотивує тим, що під час досудового розслідування встановлено, що згідно звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме додатку №5 до Податкової декларації з ПДВ за травень 2013 року, останнє сформувало собі податковий кредит з ПДВ, а також валові витрати за рахунок взаємовідносин з ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), на загальну суму 10837 500 грн.
В ході досудового слідства було отримано документи щодо фінансовогосподарських взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), згідно яких останнє постачало в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » цукор на підставі договору поставки № 2374 від 27.05.2013р. По факту поставки невстановлені особи ФГ « ОСОБА_5 » виписали в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податкові накладні № 74/2, від 29.05.2013 р., № 73/2 від 29.05.2013 р., № 72/2 від 29.05.2013 р., № 67/2 від 28.05.2013 р., №66/2 від 28.05.2013 р., №62/2 від 27.05.2013р. та № 61/2 від 27.05.2013р.
З даних протоколу допиту директора - засновника ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ОСОБА_6 вбачається, що з підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) він ніяких договорів, податкових накладних, видаткових накладних, актів, інших документів не укладав та не підписував. З посадовими особами зазначеного підприємства не знайомий, ніяких товарів, робіт, послуг в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не поставляв.
Згідно додатків до податкових декларацій з фіксованого сільськогосподарського податку, невстановлені особи ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) надали відомості про наявність у них в оренді земельних ділянок, які згідно Класифікатору об`єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) підпорядковані ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Разом з тим, з показань ОСОБА_6 вбачається, що договорів оренди земельних ділянок на території Побережненської та Беззаботівської сільських рад він не укладав.
Крім того, встановлено, що згідно видаткових накладних, виписаних ФГ « ОСОБА_5 » в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », місцями складання цукру перед його реалізацією зазначено: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 .
Однак, в ході досудового слідства було встановлено власників нерухомого майна за вказаними адресами, які спростували реалізацію цукру з території об`єктів нерухомості, що їм належить.
Так, в ході досудового слідства встановлено, що в декларації з ПДВ та розшифровці податкових зобов`язань та податкового кредиту за травень 2013 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) відобразили нікчемні взаємовідносини з ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) із загальною сумою ПДВ по цим взаємовідносинам 10837 500 грн.
В період вказаних взаємовідносин, засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » був ОСОБА_7 , директором - ОСОБА_8 , головним бухгалтером ОСОБА_9 .
Також, досудовим розслідуванням встановлено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » входить до складу фінансово промислової групи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (далі РКГ).
Враховуючи викладене, у слідства є достатньо підстав вважати, що службовими особами вказаної фінансово промислової групи, з метою ухилення від сплати податків підприємствами, що входять до складу вказаної групи, штучно формується податковий кредит за рахунок відображення в звітних документах взаємовідносин з підприємствами з ознаками фіктивності, серед яких є ФГ « ОСОБА_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та інших СГД.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_5 ) відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_6 , який використовуються ними в своїй злочинній діяльності.
В судовому засіданні слідчийклопотання підтримав за викладених обставин, просить клопотання задовольнити.
Слідчий суддя розглядає дане клопотання, згідно ст.163 ч.2 КПК України, без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться документи.
Заслухавши доводи слідчого, дослідивши надані докази в обґрунтування клопотання в кримінальному провадженні слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання за наступних підстав.
Так, судом встановлено, що в провадженні слідчого СВ фінансових розслідувань ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві ОСОБА_3 перебуває кримінальне провадження №32014100030000009 від 30.01.2014 р., за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ст. 212 ч.3 КК України.
Відповідно до ст. 159 ч.1 КПК України одним із видів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів, який полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В обґрунтування клопотання про необхідність застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторона обвинувачення посилається на наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, оскільки дані документи самі по собі та в сукупності з матеріалами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин в даному кримінальному провадженні, а також містять відомості, за відсутністю яких неможливо встановити обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Таким чином, враховуючи викладені обставини досудового розслідування в кримінальному провадженні №32014100030000009 від 30.01.2014р. слідчий суддя приходить до переконання про наявність правових підстав для надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю документів, відносно клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які свідчать про відкриття та функціонування рахунку № НОМЕР_6 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_5 ), що перебувають у володінні службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », з можливістю їх вилучення, а в разі відсутності оригіналів завірених належним чином їх копій, оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність підстав передбачених ст.132 ч.3 КПК України.
Керуючись ст.ст. 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Забезпечити тимчасовий доступ слідчому фінансових розслідувань ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві ОСОБА_3 , а також особам, що будуть діяти за відповідним дорученням слідчого, до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні службових осіб акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_5 ), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , відносно клієнта товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які свідчать про відкриття та функціонування рахунку № НОМЕР_6 , з можливістю вилучення оригіналів, а в разі відсутності завірених належним чином їх копій, а саме:
-роздруківок руху коштів на рахунку з зазначенням усіх наявних в банка реквізитів контрагентів (код ЄДРПОУ, назва контрагента, № розрахункового рахунку, МФО банка), призначення платежу, суми, дати та часу платежу за період з 01.01.2013 р. по 18.06.2014 року;
-заяв на відкриття (закриття) рахунку та інших документів, що подавалися для відкриття (закриття) даного рахунку;
-картка із зразками підписів та відбитка печатки;
-договору на здійснення розрахунково-касового обслуговування за рахунками;
-договору про надання банком інформаційно-розрахункових послуг та послуг електронної пошти в системі «Клієнт-Банк»;
-платіжних доручень, меморіальних ордерів, чеків, інших розрахункових документів використаних для здійснення розрахунково-касових операцій за рахунками;
-заявок на видачу готівкових коштів;
-документів, які були підставою для ідентифікації особи (осіб), уповноважених діяти від імені власника рахунку при відкритті (закритті) рахунків і здійсненні розрахункових касових операцій.
-протоколи системи «Банк-Клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР адреса клієнта, MAC адреса клієнта, електроні документи.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто до 19 липня 2014 року.
Відповідно до ст.166 ч.1 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2014 |
Оприлюднено | 05.01.2023 |
Номер документу | 64143181 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Татаурова І. М.
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Татаурова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні