печерський районний суд міста києва
Справа № 757/61679/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2016 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 ,про надання дозволу на проведення обшуку земельної ділянки з кадастровим номером 1221881300:02:001:0152, яка знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., Криворізький район, с. Вільне, станція Червоний Шахтар, 1, та на праві власності належить ТОВ «Парк Плюс».
Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням НП України розслідується кримінальне провадження №12015000000000552 від 30.09.2015,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що членами організованої групи металопрокат завантажується до вагонів та за допомогою маневрового потягу комбінату вивозиться з огородженої території комбінату. У подальшому, на неогородженій частині комбінату, на перетині залізничної колії та ґрунтової дороги, металопрокат перевантажується з вагонів на вантажівки, які доставляють його на територію підконтрольного членам групи майданчика. Далі, металопрокат реалізується на території України, без документів, за цінами нижчими ринкових. Щомісячно з території комбінату вивозиться приблизно 8-10 тис. тон готової продукції, що належить ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у результаті чого підприємству спричинено збитків приблизно на 80-100 млн. доларів США.
Органом досудового розслідування встановлено, ще чотирьох організаторів угруповання, між якими чітко розподілено ролі щодо координації вчинення злочинів та їх приховування. До злочинної групи, яка налічує понад 40 осіб, залучено керівників структурних підрозділів комбінату (службові особи, які відповідають за видобуток руди, її аналіз, виробництво металопрокату, облік, зберігання та охорону готової продукції), а також особи, що безпосередньо у нічний час вивозять з території комбінату готову продукцію (арматура, катанка та інше) та здійснюють її реалізацію.
В ході досудового розслідування отримано дані про те, що члени організованої злочинної групи для викрадення перевантаження та реалізації викраденого майна на даний час використовують підприємства ТОВ «Валкос Груп», ТОВ «Прайд-Компані», ТОВ «Парк Плюс», ТОВ «Мастер груп», ТОВ «Техінвест проект», ТОВ «ТД Дівес», ТОВ «Метал Маркет», ТОВ «Компанія Мет-інвест», ТОВ «Мет-трейдінг», ТОВ «Фірма «Мет-пром», ТОВ «Спецкусметал», ПП «Сігма», ТОВ «Видавничий дім Сігма»,
ТОВ «Майнін», ГО «Клуб підводного плавання Сігмасаб», ТОВ «Діп Майстер», а також базу, розташовану за адресами: Дніпропетровська обл., Криворізький район, с. Вільне, станція Червоний Шахтар, 1.
Відповідно до Реєстру кадастрових номерів, земельна ділянка з кадастровим номером 1221881300:02:001:0152, належить на праві власності ТОВ «Парк Плюс».
Посилаючись на те, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення всіх суб`єктів підприємницької діяльності, задіяних в злочинній схемі та осіб до цього причетних, відшукання майна, яке було здобуте у результаті вчинення правопорушення, речей і документів, які вказані в зазначеному клопотанні та мають значення для досудового розслідування, а також містять відомості, які будуть використані як докази у розслідуваному кримінальному провадженні та під час судового розгляду, слідчий просив клопотання задовольнити.
У судовому засіданні слідчий подане клопотання підтримав.
Заслухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Обшук відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Слідчим в клопотанні в судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також враховуючи фабулу кримінального правопорушення, знаходяться в зазначеному в клопотанні земельній ділянці.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, а саме надання дозволу на проведення обшуку у вказаній земельній ділянці, при цьому враховує, що потреби досудового розслідування в даному випадку виправдовують саме такий ступінь втручання в права та інтереси фізичних осіб.
Між тим, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в частині вилучення грошових коштів, іншого майна, здобутих злочинним шляхом, походження яких не підтверджено документально, не підлягає задоволенню, оскільки слідчим, всупереч вимогам п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, в клопотанні зроблено загальне посилання про відшукання готівкових коштів без зазначення їх суми, номерів та номенклатури купюр. Готівкові кошти мають родові ознаки, а тому незрозуміло, яким чином орган досудового розслідування, виявивши під час обшуку готівкові кошти, а також коштовні речі, ідентифікує їх як такі, що мають безпосереднє відношення до вчинення кримінального правопорушення.
Даних про те, які саме готівкові кошти підлягають вилученню слідчим в клопотанні не зазначено та не доведено в судовому засіданні, а відтак правових підстав в цій частині задовольняти клопотання у слідчого судді не має.
У випадку вилучення грошових коштів, інших речей і документів, які орган досудового розслідування вважатиме здобутими злочинним шляхом, або має відношення до вчинення кримінального правопорушення, останній не позбавлений можливості звернутися до слідчого судді з клопотанням про їх арешт, довівши наявність обставин, визначених ст. 98, ч. 2 ст. 167 КПК України.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12015000000000552 від 30.09.2015р.з правом передоручення іншому оперативному підрозділу в порядку ст. 40 КПК України, земельної ділянки з кадастровим номером 1221881300:02:001:0152, за адресою: Дніпропетровська обл., Криворізький район, с. Вільне, станція Червоний Шахтар, 1, яка на праві власності належить ТОВ «Парк Плюс», з метою виявлення та вилучення предметів та документів: первинних бухгалтерських та фінансово-господарських документів: договорів, додаткових угод, актів прийому-передачі (майна, наданих послуг та інше), рахунків, товарно транспортних накладних (автомобільні, залізничні), довіреностей, прибуткових, видаткових та податкових накладних, реєстрів виданих та отриманих накладних, специфікації, актів взаєморозрахунків, актів виконаних робіт або наданих послуг, платіжних документів, сертифікатів (паспортів) якості на продукцію, векселів та актів їх прийму-передачі, виписок з журналів придбання (отримання) товарів і послуг, листування, документи щодо права власності та інше, що підтверджують придбання, продаж (реалізацію) та облік металопродукції та сировини, комп`ютерної техніки, засобів зв`язку, зброї, чорнових записів, носіїв електронної інформації, печаток, штампів, які свідчать про причетність конкретних осіб до організації та вчинення вказаного кримінального правопорушення і мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.
В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня винесення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/61679/16-к.
Примірник 2 надано слідчому СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 .
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 64156317 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні