печерський районний суд міста києва
Справа № 757/2195/17-к
Примірник № __
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І.В., при секретарі Бажан О.А., за участю сторони кримінального провадження слідчого Рубчук С.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів та їх вилучення, -
В С Т А Н О В И В:
16.01.2017 старший слідчий в ОВС другого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Рубчук С.В. за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні - прокурором другого відділу процесуального керівництва управління у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України Юр'євою Н.В. звернувся до суду з наведеним вище клопотанням.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.
З матеріалів клопотання вбачається, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000000783 від 24.04.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 368, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні 22.12.2017 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ПП Агарта (код за ЄДРПОУ 37250705) та ПП Мерком (код 32591407) здійснюють імпорт товарів (побутова техніка) на територію України з країн ЄС та Китаю. Під час митного оформлення імпортованих товарів вказані підприємства подають до митного органу підроблені документи (контракт та інвойс) від фіктивного суб'єкта господарювання, зареєстрованого в країнах офшорної зони із заниженою вартістю імпортованої продукції та невірним кодом товару.
Слідчий вказує, що на даний час у органу до судового розслідування виникла необхідність у призначенні додаткових позапланових перевірок додержання вимог податкового законодавства ПП Агарта та ПП Мерком з урахуванням вказаних матеріалів під час здійснення фінансово-господарської діяльності, а також зібрання доказів та встановлення об'єктивної істини, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та провести вилучення оригіналів цих документів в Департаменті аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби України за адресою: 04655, Львівська площа, 8, м. Київ, а саме матеріалів міжнародних запитів та відповідей на них, щодо товарів, які надходили на адресу ПП Агарта та ПП Мерком .
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Приймаючи до уваги вищевикладене, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, а також враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, ст. 108, ст.ст.160, 163, 164, 166, 309 КПК України 2012 року слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Рубчуку Сергію Григоровичу тимчасовий доступ до оригіналів документів та провести вилучення оригіналів цих документів в Департаменті аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби України за адресою: 04655, Львівська площа, 8, м. Київ, а саме матеріалів міжнародних запитів та відповідей на них, щодо товарів, які надходили на адресу ПП Агарта (код за ЄДРПОУ 37250705) та ПП Мерком (код 32591407).
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Печерського
районного суду міста Києва І.В. Литвинова
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання № 757/2195/17-к.
Примірник № 2 наданий слідчому Рубчук С.Г.
Слідчий суддя Печерського
районного суду міста Києва І.В. Литвинова
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2017 |
Оприлюднено | 23.01.2017 |
Номер документу | 64156346 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні