Ухвала
від 04.01.2017 по справі 472/1197/16-ц
ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 472/1197/16

Провадження №2-о/472/14/17

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

04 січня 2017 року смт. Веселинове

Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Орленко Л.О., розглянувши заяву заступника керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Токарівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області, про визнання відумерлою спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1,

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2016 року заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області звернувся з заявою в інтересах держави в особі Токарівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області про визнання відумерлою спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1.

Зазначена заява підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до п. 3 ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює: представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" № 1697- VІІ від 14 жовтня 2014 року прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Відповідно до ч.4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" № 1697- VІІ від 14 жовтня 2014 року наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.

Всупереч даного порядку заступником керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області не зазначено доказів на підтвердження підстав на представництво інтересів суб'єкта владних повноважень в суді.

Відповідно до п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на розгляд його справи судом.

Відповідно до абз. 3 ч.2 ст. 45 ЦПК України прокурор, який звертається до суду з метою представництва інтересів громадянина або держави в суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво), повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених Законом України "Про прокуратуру". Для представництва інтересів громадянина в суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, а також письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення ним представництва. Невиконання прокурором вимог щодо надання суду обґрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді має наслідком застосування положень, передбачених статтею 121 цього Кодексу.

Відповідно до рішення Веселинівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області № 3 І сесії восьмого скликання від 23 грудня 2016 року "Про припинення юридичних осіб Токарівської селищної ради, Порічанської, Луб'янської, Зеленівської сільських рад" було припинено юридичну особу - Токарівську селищну раду шляхом приєднання до Веселинівської селищної ради та Веселинівська селищна рада є правонаступником прав та обов'язків Токарівської селищної ради, Порічанської сільської ради, Луб'янської сільської ради, Зеленівської сільської ради з дня набуття повноважень Веселинівською селищною радою, обраною Веселинівською селищною об'єднаною територіальною громадою.

Відповідно до рішення Веселинівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області № 2 І сесії восьмого скликання від 23 грудня 2016 року "Про визнання повноважень Веселинівського селищного голови" було обрано на посаду Веселинівського селищного голови ОСОБА_2.

З матеріалів справи вбачається, що заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області звернувся до суду з заявою в інтересах держави в особі Токарівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області про визнання відумерлою спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 28 грудня 2016 року, тобто на момент подання до суду даної заяви юридична особа Токарівська селищна рада Веселинівського району Миколаївської області була припинена шляхом приєднання до Веселинівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області, однак попередньо заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області не повідомив Веселинівську селищну раду Веселинівського району Миколаївської області (Веселинівсього селищного голову) про представництво її інтересів в суді.

Крім того, заявник в заяві посилається, що згідно з інформацією Веселинівської державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у Веселинівській державній нотаріальній конторі спадкові справи не заводилися через відсутність спадкоємців. Але, всупереч зазначеному, заявником до заяви не додано Інформаційну довідку зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) про відсутність у справах нотаріальної контори спадкових справ після смерті ОСОБА_1 та ОСОБА_3, а наявна лише Інформаційна довідка зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори).

У відповідності зі ст. 121 ЦПК України, якщо заява подана без додержання вимог, викладених у ст.ст.119, 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявнику строк для виправлення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 121, 209, 210 ЦПК України, -суд

УХВАЛИВ:

Заяву заступника керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Токарівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області про визнання відумерлою спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1, - залишити без руху і надати строк для виправлення вказаних недоліків не пізніше 5-ти діб з дня отримання заявником ухвали суду.

Якщо до вказаного часу недоліки не будуть виправлені, то заява буде вважатися неподаною.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Веселинівського районного суду

Миколаївської області ОСОБА_4

СудВеселинівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.01.2017
Оприлюднено24.01.2017
Номер документу64157836
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —472/1197/16-ц

Рішення від 14.03.2017

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Орленко Л. О.

Рішення від 14.03.2017

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Орленко Л. О.

Ухвала від 30.01.2017

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Орленко Л. О.

Ухвала від 04.01.2017

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Орленко Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні