ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2017 року Справа № 808/3901/16Провадження № м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
за участю секретаря судового засідання - Сірик К.Л.,
позивач, відповідач: не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Енергодарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до: Комунального підприємства "Агросервіс-Кам'янка" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області
про: стягнення коштів за податковим боргом
ВСТАНОВИВ:
19.12.2016 Енергодарська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – позивач) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства “Агросервіс-Кам'янка” Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (далі – відповідач) про стягнення з відповідача податкової заборгованості в розмірі 4615,11 грн.
Ухвалою суду від 20.12.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №808/3901/16, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 05.01.2017.
Розгляд справи відкладався до 16.01.2017 у зв'язку із неявкою сторін у судове засідання.
Позивач у судове засідання не з'явився, матеріали справи містять клопотання позивача від 12.01.2017 про розгляд справи без його участі. Згідно з позовом просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 8,00 грн. та з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 4607,11 грн. Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VІ (далі – ПК України). Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем узгодженої суми податкових зобов'язань. Просить позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов не направив. Про дату та час судового засідання відповідач був повідомлений належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення ухвали суду від 20.12.2017 та судових повісток на засідання суду 05.01.2017 та 16.01.2017.
За приписами ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
За змістом ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.
Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Як вбачається з матеріалів справи, Комунальне підприємство «Агросервіс-Кам'янка» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (код ЄДРПОУ 35596612) 06.03.2008 зареєстроване Кам'янсько-Дніпровською районною державною адміністрацією Запорізької області як юридична особа за адресою: 71304, Запорізька область, м. Кам'янка-Дніпровська, вул. Усачова, буд. 2 та є платником податків і зборів, передбачених чинним законодавством.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідачем надано до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2016 року, згідно якої підприємством самостійно задекларовано податкових зобов'язань до сплати за жовтень 2016 року у розмірі 8,00 грн. Строк сплати нарахувань по вказаній декларації за жовтень 2016 закінчується 30.11.2016.
Згідно довідки контролюючого органу у відповідача обліковується борг з податку на додану вартість у сумі 8,00 грн.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності 19.02.2016 відповідачем надано до позивача податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік. Щомісячна сума плати з земельного податку з юридичних осіб за податковою декларацією складає 4607,11 грн. Строк сплати нарахувань по вказаній декларації за жовтень 2016 закінчується 30.10.2016.
Згідно з обліковою карткою відповідача податковий борг з плати за землю за жовтень 2016 року становить 4607,11 грн.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкових зобов'язань 04.04.2016 позивачем була сформована та направлена відповідачу податкова вимога форми «Ю» № 57-17 на суму 11694,91 грн. Податкова вимога отримана відповідачем 17.04.2016, про що свідчить рекомендоване повідомлення.
Доказів оскарження в адміністративному або судовому порядку зазначеної вище податкової вимоги відповідачем не надано.
Оцінивши представлені докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 ст.46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пункту 286.2. ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до ст.288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Як було встановлено, відповідачем 19.02.2016 подано до позивача податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік. Щомісячна сума плати з земельного податку згідно з податковою декларацією складає 4607,11 грн. Згідно з довідкою позивача податковий борг відповідача з плати за землю станом на 10.01.2017 становить 4607,11 грн.
Відповідачем надано до позивача також податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2016 року, згідно якої підприємством самостійно задекларовано податкових зобов'язань до сплати за жовтень 2016 року у розмірі 8,00 грн. Згідно довідки контролюючого органу у відповідача обліковується борг з податку на додану вартість у сумі 8,00 грн.
Доказів сплати своєчасно та у повному обсязі, визначених у податкових деклараціях податкових зобов'язань з земельного податку з юридичних осіб та з податку на додану вартість відповідачем не надано.
Згідно з п.14.1.175 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 59.3 ст.59 ПК України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Позивачем було сформовано податкову вимогу форми “Ю” №57-17 від 04.04.2016 на суму 11694,91 грн., яка була направлена на адресу відповідачу та отримання ним 17.04.2016, про що свідчить рекомендоване повідомлення.
Доказів оскарження зазначеної податкової вимоги або сплати податкового боргу відповідачем не надано.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідач в судові засідання не з'явився, заперечень на позов не надав.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Енергодарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Комунального підприємства "Агросервіс-Кам'янка" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області про стягнення коштів за податковим боргом, - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Агросервіс-Кам'янка» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (вул. Усачова, буд.2, м. Кам'янка-Дніпровська, Кам'янсько-Дніпровський район, Запорізька область, 71304, код ЄДРПОУ 35596612) на користь Державного бюджету України, р/р 31114029700142, код бюджетної класифікації 14010100, банк УДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38015694 заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 8 (вісім) гривень.
Стягнути з Комунального підприємства «Агросервіс-Кам'янка» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (вул. Усачова, буд.2, м. Кам'янка-Дніпровська, Кам'янсько-Дніпровський район, Запорізька область, 71304, код ЄДРПОУ 35596612) на користь Кам'янсько-Дніпровського місцевого бюджету, р/р 33211811700143, код бюджетної класифікації 18010500, банк УДКСУ у Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38015694 заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 4607 (чотири тисячі шістсот сім) гривень 11 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Садовий
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2017 |
Оприлюднено | 24.01.2017 |
Номер документу | 64169087 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні