Постанова
від 16.01.2017 по справі 821/2083/16
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2017 р.м. ХерсонСправа № 821/2083/16 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-тур" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,

встановив:

Цюрупинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області (Цюрупинська ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути кошти з рахунків боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-тур" (ТОВ "Оптіма-тур", відповідач) у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу в сумі 2175,26 грн.. Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у ТОВ "Оптіма-тур" податкового боргу з орендної плати за землю з юридичних осіб, який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань. Податковим органом до відповідача застосовувались заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме: боржнику вручено податкову вимогу, направлено податкові повідомлення-рішення, проте ці заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем. У зв'язку з цим позивач просить стягнути кошти з рахунків у банках, що обслуговують ТОВ "Оптіма-тур", та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 2175,26 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Окрім того, представник позивача у своїй заяві зазначив, що у зв'язку із реорганізацією Цюрупинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області приєднана до Херсонської об'єднаної державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області, тому просить суд вважати останню належним позивачем у справі.

Таким чином, у зв'язку з проведенням реорганізації в територіальних органах ДФС у Херсонській області на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" суд допускає процесуальне правонаступництво та вважає за можливе замінити позивача у справі - Цюрупинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Херсонській області на Херсонську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Херсонській області (далі - Херсонська ОДПІ, позивач).

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. Позиція відповідача щодо заявлених позовних вимог суду не відома, оскільки, останнім заперечень на позовну заяву суду не надано, повноважного представника у судове засідання не направлено. Ухвала суду про відкриття провадження та закінчення підготовчого провадження, що була направлена на адресу відповідача, вручена 27.12.2016, про що зазначено на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ТОВ "Оптіма-тур" зареєстроване 14.05.2001р. за №14881360000000829, про що внесено запис про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №14991200000000642, відповідач знаходиться на податковому обліку в Голопристанському відділенні Цюрупинської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області як платник податків не за основним місцем обліку.

За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності станом на 01.12.2016 р. ТОВ "Оптіма-тур" має податковий борг у загальній сумі 2175,26 грн. зі сплати орендної плати з юридичних осіб. 12.05.2014 року податковим органом була проведена камеральна перевірка ТОВ "Оптіма-тур" з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з орендної плати за землю з юридичних осіб за 2012-2013 роки. За результатами такої перевірки складено акт від 12.05.2014 року за №16/31488192, яким встановлено порушення платником податків термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з орендної плати за землю з юридичних осіб протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 ПК України. В результаті чого, при затримці сплати суми грошового зобов'язання протягом граничних строків податковим органом до боржника винесені податкові повідомлення-рішення форми "Ш": від 12.05.2014 року №0000921500 та застосовано суму штрафу на підставі ст.. 126 ПК України на суму 1695,26 грн.(10 % від несвоєчасно сплаченого податку), податкове повідомлення-рішення від 12.05.2014 року №0000931500 та застосовано суму штрафу на підставі ст.. 126 ПК України відсотків на суму 480 грн. (20 % від суми несвоєчасно сплаченого податку)

Пунктом 126.1 ст. 126 ПК України встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі, зокрема при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Особливості обрахування та сплати орендної плати за земельну ділянку встановлено ст. 288 ПК України, зокрема п. 288.7 вказано щодо податкового періоду, порядку обчислення орендної плати, строку сплати та порядку її зарахування до бюджетів та щодо застосування відповідно до цього вимог статей 285 - 287 цього розділу. Так, згідно п 285.1. ст. 285 ПКУ базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.1, п. 287.3 ст. 287 ПКУ). За змістом п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Таким чином, наявність податкового боргу у ТОВ "Оптіма-тур" підтверджується обліковими картками та самостійно поданими податковими деклараціями.

Згідно пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.36.1, п.36.2 ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Пунктом 54.1 статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п.56.11 ст.56 ПК України).

У відповідності до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу надіслані податкові повідомлення-рішення від 12.05.2014 року №№0000921500, 0000931500 засобами поштового зв'язку.

При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України визначається як сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Приписами п.57.1 ст.57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З матеріалів справи вбачається, що згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України 11.09.2013 р. податковим органом було сформовано і направлено на адресу ТОВ "Оптіма-тур" податкову вимогу форми "Ю" № 13 від 31.01.2013 року на суму 8865,75 грн. Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідачем не надано суду доказів оскарження податкової вимоги чи податкових повідомлень-рішень ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Тому вони є обов'язковими до виконання.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, доказів його сплати відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 71, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив :

Позовні вимоги Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-тур" (код ЄДРПОУ31488192) у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати в сумі 2175,26 грн. (дві тисячі сто сімдесят п'ять гривень двадцять шість копійок) на розрахунковий рахунок 33214812700144, МФО 852010, ОКПО 37953845, ГУДКСУ у Херсонській області Голопристанського району, код платежу 18010600 .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 8.2.3

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.01.2017
Оприлюднено25.01.2017
Номер документу64199276
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/2083/16

Постанова від 16.01.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Хом'якова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні