Рішення
від 17.01.2017 по справі 909/1137/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2017 р. Справа № 909/1137/16

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В. , секретар судового засідання Масловський А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: приватного підприємства "ІвРуАн", АДРЕСА_1, 77750

до відповідача: Старокривотульської сільської ради, вул. Л. Українки, 35, с. Старі Кривотули, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77474

про стягнення 38400,00 грн.,

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - директор ПП "ІвРуАн", (паспорт серія СС №122053 від 13.04.02),

від відповідача: ОСОБА_2 - сільський голова с. Старі Кривотули, (посвідчення №33).

ВСТАНОВИВ:

приватне підприємство "ІвРуАн" звернулося до господарського суду з позовом до Старокривотульської сільської ради про стягнення 38400,00 грн. заборгованості. Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов"язання по оплаті послуг за договором №15 від 01.08.12 про надання послуг правового характеру.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

01.08.12 між сторонами даного спору укладено договір №15 про надання послуг правового характеру.

Предметом даного договору є надання послуг правового характеру, а саме: формування правової позиції, надання консультацій, роз"яснень, тлумачень чинного законодавства, аналізу спірних правовідносин, здійснення правової експертизи та прогнозування, складання процесуальних документів (п.1.1 договору).

Згідно з п.3.2 договору, винагорода за надані послуги сплачується безготівковим або готівковим платежем на розрахунковий рахунок або в касу виконавця протягом двох днів з моменту підписання акта приймання- передачі робіт, послуг.

На виконання умов укладеного договору, позивач надав відповідачу послуги правового характеру на суму 38400,00 грн., що підтверджується підписаним уповноваженими представниками сторін та скріпленого їх печатками акта виконання - робіт (надання послуг) від 21.01.14, оригінал якого долучено до матеріалів справи.

З метою досудового врегулювання спору, позивачем на адресу відповідача направлено досудову вимогу від 26.05.14 та вимогу від 21.11.16. Проте, дані вимоги залишені відповідачем без відповіді та задоволення.

За змістом ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених ГК України, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші тощо), а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Наведена правова норма кореспондується зі статтею 509 Цивільного кодексу України, згідно якої зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договір. Аналогічні положення закріплено у ст.174 Господарського кодексу України: господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Оскільки договір №15 від 01.08.12 за своєю правовою природою є договором про надання послуг, до нього застосовуються положення глави 63 Цивільного кодексу України.

В силу ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст.903 ЦК України). Наведена правова норма кореспондується зі ст.530 ЦК України, згідно якої якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За змістом ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Наведені правові норми кореспондуються зі статтею 193 Господарського кодексу України: суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

В силу ст.629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно пункту 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Пунктом 2 ст. 614 ЦК України передбачено, що відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Статтею 33 ГПК України покладено обов'язок на кожну зі сторін довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів належного виконання своїх зобов'язань не надав, доводи позивача не спростував.

З огляду на встановлення судом факту порушення відповідачем договірних зобов"язань, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Судовий збір за правилами ст. 49 ГПК України слід покласти на відповідача.

На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст.124 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст.11, 509, 525, 526, 530, 610, 612, 614, 629, 901, 903 Цивільного Кодексу України, ст.ст.173, 174,193 Господарського кодексу України, керуючись ст.ст. 33, 43, 49, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов приватного підприємства "ІвРуАн" до Старокривотульської сільської ради, про стягнення 38400,00 грн. задовольнити.

Стягнути з Старокривотульської сільської ради, вул. Л. Українки, 35, с. Старі Кривотули, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77474 (код 04356366) на користь приватного підприємства "ІвРуАн", АДРЕСА_1, 77750 (код 1365256) 38400,00 (тридцять вісім тисяч чотириста гривень ) - заборгованості, а також 1378,00 (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень) - судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 23.01.17

Суддя Максимів Т. В.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.01.2017
Оприлюднено25.01.2017
Номер документу64200514
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1137/16

Рішення від 17.01.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 15.12.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні