Рішення
від 18.01.2017 по справі 675/2626/16-ц
ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 675/2626/16

Провадження № 2/675/201/2017

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" січня 2017 р. м.Ізяслав

Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі головуючого - судді Трасковського С.Л.,

за участю секретаря Новікової Л.В.,

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Ізяславі справу за позовом ОСОБА_1 до Лютарської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області та Сектор з питань державної реєстрації Ізяславської районної державної адміністрації, про визнання права власності в порядку спадкування,-

встановив :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування, мотивуючи це тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 батька ОСОБА_3 відкрилась спадщина, що складається з земельної ділянки розміром 0,25 га для обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, що знаходиться в АДРЕСА_1. У 2014 році приватним підприємством Ізяславпроект була виготовлена відповідна документація з землеустрою. Рішенням Лютарської сільської ради Ізяславського району від 16.12.2014 року № 5 вказана документація була затверджена та передана для спадкодавця у приватну власність та затверджений кадастровий номер НОМЕР_3. В січні 2015 року спадкодавець звернувся до реєстраційної служби Ізяславського РУЮ з метою реєстрації права власності та отримав свідоцтво № НОМЕР_4 та витяг № НОМЕР_5. Після смерті ОСОБА_3 була заведена спадкова справа, однак позивачу було відмовлено в оформленні спадкових прав на дану земельну ділянку, оскільки при огляді правовстановлюючих документів було виявлено ряд недоліків, а саме під час реєстрації права власності державним реєстратором реєстраційної служби Ізяславського РУЮ була допущена помилка в зазначенні місцязнаходження ділянки, зокрема, АДРЕСА_2 та в кадастровому номері пропущено одну цифру НОМЕР_3. Позивач є спадкоємцем ОСОБА_3 за заповітом, однак, реалізувати своє право на спадкове майно не може, тому просив суд визнати за ним право власності на зазначене спадкове майно.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.

Представник відповідача Лютарської сільської ради Ізяславського району в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в поданому до суду письмовому клопотанні просив справу розглядати за його відсутності, проти заявлених вимог не заперечував.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Сектору з питань державної реєстрації Ізяславської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в поданому до суду письмовому клопотанні просив справу розглядати за його відсутності.

Представник третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог - відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Допитавши позивача, перевіривши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

14 вересня 2012 року рішенням Лютарської сільської ради № 3 спадкодавцю надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку площею 0,25 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована в АДРЕСА_1.

31 жовтня 2014 року приватним підприємством Ізяславпроект була виготовлена технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Рішенням Лютарської сільської ради Ізяславського району № 5 від 16 грудня 2014 року вказана документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) була затверджена, а також було вирішено передати зазначену ділянку у приватну власність по фактичному використанню для спадкодавця ( кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1).

Реєстраційною службою Ізяславського РУЮ Хмельницької області ОСОБА_3 видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_6 від 16.01.2015 року та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності серії НОМЕР_7 від 16.01.2015 року, відповідно до яких за ним зареєстрована земельна ділянка, що знаходиться по АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_8.

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_9, актовий запис № 19, вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Після його смерті відповідно до ст.ст. 1216-1223 ЦК України відкрилась спадщина на вищезазначену земельну ділянку.

Згідно заповіту, складеного 23 січня 2013 року і посвідченого секретарем Лютарської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області, ОСОБА_3 заповів все своє майно для ОСОБА_1.

Згідно довідки приватного нотаріуса Ізяславського районного нотаріального округу №1244/01-16 від 28 листопада 2016 року встановлено, що після смерті ОСОБА_3 заведена спадкова справа. Спадкоємцем за заповітом являється ОСОБА_1, який спадщину прийняв, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_3 спадкових прав на земельну ділянку не оформив, оскільки під час реєстрації права власності державним реєстратором реєстраційної служби Ізяславського РУЮ була допущена помилка в зазначенні місцезнаходження ділянки (АДРЕСА_2) та помилка в кадастровому номері (пропущена одна цифра НОМЕР_8 замість НОМЕР_3), тобто за померлим була зареєстрована неіснуюча земельна ділянка.

Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008р. №7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

За ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до вимог ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

За статтею 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до вимог ст. 1223 Цивільного Кодексу України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Згідно ст. 1225 Цивільного Кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до вимог ст. 131 Земельного Кодексу України громадяни України мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

В інформаційному листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 року № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування роз'яснено, зокрема, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Згідно з п.9 ч.1 ст.27 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: в т.ч. рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

За таких обставин, з урахуванням того, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом померлого ОСОБА_3, прийняв спадщину після смерті останнього, однак належним чином оформити свої спадкові права на земельну ділянку не має можливості через помилки в правовстановлюючих документах, допущені органом реєстрації прав на нерухоме майно, суд вважає, що позов слід задовольнити, визнавши за позивачем право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.

Керуючись ст.131 ЗК України, ст. ст.16, 1216, 1217, 1223, 1225 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 10,11,209, 212, 214, 215 ЦПК України,-

вирішив :

Позов ОСОБА_1 до Лютарської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області та Сектор з питань державної реєстрації Ізяславської районної державної адміністрації, про визнання права власності в порядку спадкування, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, виданий Ізяславським РВ УМВС України в Хмельницькій області 05.09.2002р., обліковий номер реєстраційної картки платника податків НОМЕР_2, в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку для обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд площею 0,25 га, яка розташована в АДРЕСА_1, та має кадастровий номер НОМЕР_3.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя С.Л. Трасковський

СудІзяславський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення18.01.2017
Оприлюднено26.01.2017
Номер документу64220898
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —675/2626/16-ц

Рішення від 18.01.2017

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

Рішення від 18.01.2017

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

Ухвала від 22.12.2016

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні