Ухвала
від 26.12.2016 по справі 760/10158/16-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

760/10158/16-к

1-кс/760/16416/16

УхВАЛА

і м е н е м У к р а ї н и

26 грудня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС в Київській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю, та знаходяться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) щодо руху грошових коштів по рахунках відкритих дляТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »за період часу з 01.01.2016 по дату винесення ухвали суду.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32015110130000019 від 28.07.2015, за фактом фіктивного підприємництва та сприяння в ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах юридичним особам за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212, ч. 2 ст. 205 КК України.

Органом досудового розслідування встановлено, що на території Київської області діє організована злочинна група осіб у складі п`яти осіб, які використовували реквізити та поточні рахунки фіктивних підприємств, чим самим сприяли діючим суб`єктам підприємницької діяльності в умисному ухиленні від сплати податків, шляхом документального оформлення господарських операцій, які свідчать про нібито купівлю продаж товарно матеріальних цінностей, послуг або укладання угод про надання поворотної фінансової допомоги.

При цьому, слідчий зазначає, що вказана група осіб використовувала реквізити зазначених вище юридичних, в схемах незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат для підприємств платників податку, а кошти отримані від такої діяльності, у подальшому знімалися готівкою, з банківських рахунків ФСПД та поверталися замовникам, за мінусом відсотків, які утримуються за зняття готівки, тобто створили та прийняли активну участь у роботі так званого « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

У ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що ОСОБА_5 , з метою забезпечення потреб у незаконно сформованому податковому кредиті з ПДВ користувалася послугами іншої групи осіб у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , яким підконтрольні підприємства, з використанням реквізитів яких здійснюється надання послуг з ухилення від сплати податків, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПП « ОСОБА_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПП « ОСОБА_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ФОП ОСОБА_14 , ФОП ОСОБА_15 , ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_18 .

Разом з тим органом досудового розслідування встановлено, що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності вже здійснили та продовжують здійснювати операції для формування незаконного податкового кредиту для суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, що призвело та в подальшому призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

У подальшому, під час досудового розслідування кримінального провадження, у ході проведення обшуків, у тому числі за адресою здійснення діяльності відділення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » встанволено, що грошові кошти на рахунки зазначених вище ФСПД та фізичних осіб-підприємців, перераховуються від підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДР НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДР НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДР НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДР НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДР НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДР НОМЕР_8 ) з призначенням платежів: оплата за акції прості іменні, які вільно обертаються на організованому ринку, оплата за твора згідно договору переуступки права вимоги. Вказані взаємо-розрахунки проводяться без урахування ПДВ, тобто відбуваються приховано, та відображаються лише роздруківці про рух коштів по рахунках зазначених підприємств.

Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » виступало торговцем боргових забов`язань між ФОП ОСОБА_14 , ФОП ОСОБА_15 , ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_18 та між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ФОП ОСОБА_19 , ФОП ОСОБА_20 , ФОП ОСОБА_21 , ФОП ОСОБА_22 .

Проте, згідно протоколів допиту в якості свідків ФОП ОСОБА_16 та ФОП ОСОБА_18 останні вказали, що не мають відношення до реєстрації їх в якості фізичних осіб-підприємців та до здійснення будь-якої фінансово-господарської діяльності.

А ОСОБА_19 , яка зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця та відкрито рахунок у банківській установі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » - ІНФОРМАЦІЯ_23 , померла в 2014 році, згідно відповідної довідки з АДБ.

Вище вказані факти, на думку слідчого, свідчать, що діяльність зазначених вище осіб здійснюється приховано, оскільки підприємства реєструються на підставних чи померлих осіб, перерахунок коштів по рахунках здійснюється без офіційного відображення в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, що можливо відслідкувати лише за наявності виписок про рух коштів по рахунках зазначених вище суб`єктів господарювання.

Так, згідно наявних автоматизованих інформаційних систем ДФС України, встановлено наступне:

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) відкрито рахунки №№ НОМЕР_9 (євро), НОМЕР_10 (українська гривня), НОМЕР_11 (долар США);

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) відкрито рахунки №№ НОМЕР_12 (українська гривня), НОМЕР_13 (долар США);

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація в документах, які знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий просить задовольнити клопотання.

Представник банку в судове засідання не викликався з огляду на порушене слідчим клопотання розглядати його без участі представника, що в силу ч. ч. 2, 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду даного клопотання.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, яка містить банківську таємницю.

Враховуючи обставини вчинення імовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання та вилучення запитуваних слідчим документів.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, ст.ст.160, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 та оперативним співробітникам оперативного управління ДФС у Київській області ст. оперуповноваженому з ОВС ОСОБА_23 , ст. оперуповноваженому з ОВС ОСОБА_24 , ст. оперуповноваженому ОСОБА_25 , ст. оперуповноваженому ОСОБА_26 , Заступниу начальника відділу ОСОБА_27 , ст. оперуповноваженому ОСОБА_28 , ст. оперуповноваженому ОСОБА_29 ; оперуповноваженому ОСОБА_30 ; оперуповноваженому ОСОБА_31 , які будуть діяти виключно за дорученням слідчого, тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження на вилучення (виїмку) їх копій, у службових осіб АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), наданих для відкриття та обслуговування рахунків:

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) а саме рахунки №№ НОМЕР_9 (євро), НОМЕР_10 (українська гривня), НОМЕР_11 (долар США);

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) а саме рахунки №№ НОМЕР_12 (українська гривня), НОМЕР_13 (долар США);

за період з 01.01.2016 по дату виконання Ухвали а саме:

- інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції);

- обліково-реєстраційних справ зазначених СГД, в тому числі карток із зразками підписів та відбитками печаток встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, оригіналів договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених СГД, оригіналів доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками;

- заяв на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам;

- протоколів системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, як на паперових так і електронних носіях.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення речей і документів, які містять вказану інформацію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.12.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу64223288
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/10158/16-к

Ухвала від 26.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 26.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні