Справа № 703/3356/16-ц
З А О Ч Н Е РІ Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.01.2017 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Калашника В.П.
з участю секретаря Холодняк Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла цивільну справу за позовом гаражно-будівельного кооперативу Омега до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті внесків кооперативу,
установив:
ОСОБА_1 з 20 листопада 2011 року є членом гаражно-будівельного кооперативу Омега (далі - ГБК Омега ).
Посилаючись на те, що ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті членських та вступного внесків, ГБК Омега звернулось до суду з позовом про стягнення з нього 4973 грн. 01 коп. боргу з урахуванням індексу інфляції та пені, яка виникла за період часу з вересня 2013 року по серпень 2016 року включно.
В судове засідання сторони не з'явились, в направленій до суду заяві представник позивача просив розглядати справу у його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 14 ЗУ Про кооперацію порядок вступу до кооперативу та участь асоційованого члена в його господарській та іншій діяльності, права та обов'язки такого члена, розміри паїв та виплат на паї визначаються статутом кооперативу.
Частиною 1 ст. 8 цього Закону визначено, що статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.
У відповідності з п. 3.2., 3.3 Статуту ЖБК Омега вступ до кооперативу та виключення з нього здійснюється на підставі письмової заяви на ім'я голови кооперативу. Прийняття до кооперативу та виключення з нього затверджується загальними зборами членів кооперативу.
Як вбачається із наданої суду заяви, ОСОБА_1 25 грудня 2006 року звернувся до ГБК Омега із заявою про прийняття його в члени кооперативу.
У відповідності з протоколом № 3 зборів членів ГБК Омега , 20 листопада 2011 року було прийняте рішення про задоволення заяви ОСОБА_1 і зарахування його в члени ГБК Омега .
Статтею 15 ЗУ Про кооперацію визначено, що вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу; визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв; визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.
Згідно з п. 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5 Статуту кооперативу розміри вступних, членських та цільових внесків встановлюється на загальних зборах членів кооперативу (зборах уповноважених). Членські внески встановлюються у співвідношенні 15% від вступних внесків. Вступний внесок сплачується у разу вступу до кооперативу. Членські внески сплачуються кожним членом кооперативу на протязі кожного року і використовуються на облаштування, охорону і благоустрій кооперативу, зарплату обслуговуючого персоналу кооперативу, сплату податків, оплату комунальних і інших послуг. Цільові внески сплачуються для забезпечення статутної діяльності кооперативу. У разі несвоєчасної сплати внесків за поточний рік або визначений термін нараховується пеня у розмірі 10% від заборгованої суми за кожен місяць заборгованості.
Судом оглянуті протоколи загальних зборів членів ГБК Омега № 2 від 20 лютого 2011 року, № 1 від 1 грудня 2013 року, № 1 від 7 грудня 2014 року, № 1 від 7 листопада 2015 року, № 1 від 5 березня 2016 року, на яких встановлювався розмір вступних та членських внесків членів кооперативу та термін їх сплати.
Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Як вбачається з приєднаного до матеріалів справи розрахунку, ОСОБА_1 за період часу з вересня 2013 року по серпень 2016 року заборгував позивачу 4973 грн. 01 коп. з урахуванням індексу інфляції та пені.
Статтею 12 ЗУ Про кооперацію визначено, що обов'язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов'язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Позивач неодноразово звертався до відповідача з вимогами про погашення заборгованості, однак ОСОБА_1 добровільно не виконує взяті на себе зобов'язання. А тому суд вважає, що борг слід стягнути з нього в примусовому порядку.
У відповідності із ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. У зв'язку з цим з відповідача на користь позивача належить стягнути 1653 грн. 60 коп. сплаченого позивачем судового збору та 2000 грн. витрат на правову допомогу у відповідності з квитанцією від 17 січня 2017 року. Не підлягають до відшкодування витрати, пов'язані з направленням відповідачу рекомендованих листів, в сумі 22 грн. та витрати на оплату довідки про індекси інфляції і послуги банку в сумі 29 грн. 69 коп., оскільки вони не передбачені ст. 79 ЦПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 224-226 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задоволити повністю.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь гаражно-будівельного кооперативу Омега 4973 грн. 01 коп. боргу та 3653 грн. 60 коп. судових витрат, а всього 8626 грн. 61 коп.
На заочне рішення відповідач може протягом 10-ти днів з дня отримання його копії подати до міськрайонного суду заяву про його перегляд.
Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасовано.
Головуючий: В. П. Калашник
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2017 |
Оприлюднено | 30.01.2017 |
Номер документу | 64244588 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Калашник В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні