АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження:№ 22ц/790/897/17 Головуючий 1 інст. - Назаренко О.В.
Справа № 635/6712/16-ц Доповідач - Карімова Л.В. Категорія: скасування заходів
забезпечення позову
У Х В А Л А
18 січня 2017 року м. Харків
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області Карімова Л.В., перевіривши матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2на ухвалу Харківського районного суду Харківської області від 02 листопада 2016 року про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, Головного управління Держгеокадастру в Харківській області про визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 02.11.2016р. задоволено заяву відповідача ОСОБА_16 та скасовані заходи забезпечення позову вжиті ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 06.10.2016р..
На вказану ухвалу 09.11.2016р. представником ОСОБА_2 - ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, за якою апеляційне провадження не може бути відкрито з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала Харківського районного суду Харківської області від 02.11.2016р. була постановлена за відсутністю учасників процесу.
Однак в апеляційній скарзі відсутні посилання на дату отримання ОСОБА_2 чи йогопредставником ОСОБА_1 копії оскаржуваної ухвали.
У зв'язку з чим неможливо визначити чи подана апеляційна скарга представником ОСОБА_2 - ОСОБА_1 в установлений ч.2 ст.294 ЦПК України строк, чи цей строк пропущено.
Крім того, до апеляційної скарги не додано клопотання про поновлення цього строку із зазначенням поважності його пропуску, якщо цей строк було пропущено.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених ст. 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Вищезазначене є підставою для залишення апеляційної скарги представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 без руху для подання до суду доказів про отримання копії оскаржуваної ухвали Харківського районного суду Харківської області від 02.11.2016р. або клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Крім того апеляційна скарга представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 не відповідає вимогам п.3 ч.2 ст.295 ЦПК України, згідно яким в апеляційній скарзі мають бути зазначені: імена або найменування всіх осіб, які беруть участь у справі, їх місцезнаходження або місце проживання (п.3).
Однак на порушення цих вимог в апеляційній скарзі не зазначені всі адреси осіб, які беруть участь у справі, а також відповідно до ч.5 ст.295 УПК України не надано для них копії апеляційної скарги.
На порушення вимог ч.4 ст. 295 ЦПК України до апеляційної скарги, яка подана та підписана представником позивача- ОСОБА_1, не додана довіреність чи інший документ, що посвідчує повноваження цього представника на здійснення процесуальних дій від імені ОСОБА_2 за вищевказаною цивільною справою.
Виділені матеріали справи не містять довіреності, що відповідно до ст. 42 ЦПК України, посвідчує повноваження ОСОБА_1 як представника позивача.
У зв'язку з вищезазначеними обставинами апеляційну скаргу слід залишити без руху для подання належно оформленої довіреності або іншого документу, що посвідчує повноваження представника ОСОБА_2, з поданням належно оформленої апеляційної скарги, надавши для цього строк п'ять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Крім того апеляційна скарга ОСОБА_2 не сплачена судовим збором в розмірі та у порядку, передбаченому Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно п.п.9 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду складає 0,2 розмір мінімальної заробітної плати, тобто - 275 грн. 60 коп.
Будь-яких даних про те, що ОСОБА_2 звільнений від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України Про судовий збір , матеріали справи не містять. Відповідно до ч.2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, що не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 цього Кодексу, а також у разі несплати судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 без руху для сплати судового збору в сумі 275 грн. 60 коп. на рахунок 31211206780011, одержувач УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова Харківської області, код ОКПО 37999628, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ 02894131, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011 та надання до апеляційного суду оригіналу квитанції оплати цих витрат.
Для вчинення апелянтом вказаних дій слід надати строк п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали та надання до апеляційного суду оригіналів квитанції оплати цих витрат.
Керуючись ч.1 ст.121, ч.ч. 2 ст.297 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Залишити без руху апеляційну скаргу ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2на ухвалу Харківського районного суду Харківської області від 02 листопада 2016 року про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, Головного управління Держгеокадастру в Харківській області про визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок.
Встановити ОСОБА_1 - представнику ОСОБА_2строк тридцять днів з дня отримання копії цієї ухвали для надання до суду відповідних доказів щодо дати отримання копії ухвали Харківського районного суду Харківської області від 02 листопада 2016 рокуз зазначенням поважності причин його пропуску та наданням відповідних доказів.
Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вищевказаних вимог у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Встановити ОСОБА_1 - представнику ОСОБА_2строк п'ять днів з моменту отримання копії цієї ухвали для подання належно оформленої довіреності або іншого документу, що посвідчує повноваження представника ОСОБА_2 з поданням належно оформленої апеляційної скарги та сплати судового збору в сумі 275 грн. 60 коп. на вищезазначений рахунок.
Роз'яснити , що в разі невиконання зазначених вимог ухвали в наданий строк апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Суддя:
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2017 |
Оприлюднено | 27.01.2017 |
Номер документу | 64259618 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Карімова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні