25.01.2017 Справа № 469/22/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2017 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., розглянувши заяву першого заступника прокурора Миколаївської області про забезпечення позову,-
в с т а н о в и л а :
25 січня 2017 року судом відкрито провадження у цивільній справі за позовом першого заступника прокурора Миколаївської області в інтересах держави в особі Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області до Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог Державне підприємство «Очаківське лісомисливське господарство» , про визнання незаконним і скасування рішення, визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності, витребування земельної ділянки.
Підставою для пред'явлення вказаного позову є порушення Коблівською сільською радою вимог законодавства при наданні у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки рекреаційного призначення для ведення особистого селянського господарства.
Одночасно з поданням позовної заяви прокурор надав суду заяву про забезпечення позову, у якій з метою запобігання відчуженню чи обтяженню зобов'язаннями спірної земельної ділянки, що може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду, просить вжити заходів до забезпечення позову шляхом:
- накладення арешту на земельну ділянку кадастровий номер 4820982200:12:040:0016 площею 0,25 га в с.Коблеве Березанського району та заборони відділу з питань державної реєстрації Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки (у тому числі у разі її поділу чи об"єднання з іншими ділянками);
- заборони Коблівській сільській раді приймати рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення вказаної земельної ділянки;
- заборони ОСОБА_1 вчиняти з вказаною земельною ділянкою дії, спрямовані на зміну її цільового призначення, укладати договори, вчиняти інші правочини стосовно цієї земельної ділянки, а також проводити на ній будь-які будівельні роботи.
Згідно з положеннями ст.ст.151, 152 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно та забороною вчиняти певні дії, якщо незабезпечення позову у такій спосіб може зробити неможливим або ускладнити виконання рішення суду по справі.
Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного суду України, даних в п.4 Постанови №9 від 22.12.2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» , суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Виходячи з матеріалів позовної заяви, враховуючи, що між сторонами дійсно виник спір щодо права власності на земельну ділянку, вважаю, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання рішення суду у разі можливого задоволення позовних вимог, та, з врахуванням заявлених позовних вимог, приходжу до висновку про необхідність часткового задоволення заяви прокурора та застосування заходів забезпечення позову у межах, достатніх для забезпечення виконання судового рішення, у вигляді накладення арешту на спірну земельну ділянку та заборони здійснення щодо неї реєстраційних дій, що не порушить інтересів інших осіб.
З огляду на те, що відділ з питань державної реєстрації Березанської районної державної адміністрації є лише одним з декількох передбачених ст.6 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень суб"єктів державної реєстрації прав на нерухоме майно, вважаю за необхідне заборонити органам та суб'єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав, здійснювати реєстраційні дії щодо спірного нерухомого майна.
Вимоги прокурора щодо заборони ОСОБА_1 укладати правочини щодо спірної земельної ділянки є зайвими, з огляду на те, що накладення арешту на спірну земельну ділянку та заборона здійснення реєстраційних дій є достатніми, щоб забезпечити виконання в майбутньому можливого судового рішення про задоволення позову.
Також не підлягають задоволенню вимоги прокурора щодо заборони Коблівській сільській раді приймати рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення вказаної земельної ділянки та заборони ОСОБА_1 вчиняти із вказаною земельною ділянкою дії, спрямовані на зміну її цільового призначення, та проводити на ній будь-які будівельні роботи, оскільки відсутні докази проведення відповідачкою будівельних робіт на спірній земельній ділянці чи намагання змінити її цільове призначення, і зазначені види забезпечення позову не є співмірними із заявленими прокурором вимогами.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, -
постановила :
Заяву прокурора про забезпечення позову задовольнити частково.
Накласти арешт на земельну ділянку кадастровий номер 4820982200:12:040:0016 площею 0,25 га в с.Коблеве Березанського району Миколаївської області, власником якої є ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_1), та заборонити органам та суб'єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав, здійснювати реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки.
У задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Копію ухвали направити на виконання до Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Суддя :
Суд | Березанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2017 |
Оприлюднено | 30.01.2017 |
Номер документу | 64270911 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березанський районний суд Миколаївської області
Гапоненко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні