Постанова
від 20.01.2017 по справі 495/225/17
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 495/225/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2017 року м. Білгород - Дністровський

Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Заверюха В.О. при секретарі - Червинській І.В.,

за участю прокурора - Бойчук М.М.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Бойчук М.М. про проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства, -

В С Т А Н О В И В:

17.01.2017 року прокурор Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Бойчук М.М. звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з клопотанням про проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства.

В клопотанні зазначено, що Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12016160240003374, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 КК України, щодо незаконного добуванням посадовими особами ТОВ фірма Гарант мінеральних природно-столових вод Кароліно зі свердловини №4820/1 для промислового розливу, що відноситься до переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827.

В ході досудового розслідування установлено, що відповідно до інформації Білгород-Дністровського управління водного господарства від 09.12.2016 №920, артсвердловина яка належала ТОВ фірма Гарант передано в оренду ТОВ НВП Кароліно , згідно акту приймання-передачі від 08.01.2010. За 2014-2015 роки ТОВ НВП Караліно видобувало 0,7903 тис. м3 підземних мінеральних вод.

Відповідно до даних сайту http://geoinf.kiev.ua/specdozvoli/ у ТОВ НВП Кароліно код 34612030 відсутні спеціальні дозволи на користування надрами.

На підставі наведеного прокурор просить задовольнити клопотання.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши прокурора, вважаю, що підлягає задоволенню виходячи с з наступних підстав.

Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Питання призначення позапланових заходів державного нагляду (контролю) самим Кримінальним процесуальним кодексом України не врегульовано, а врегульовано іншими нормативно-правовими актами, які складають кримінальне процесуальне законодавство, відповідно до ч. 2 ст. 1 КПК України.

Так, ч. 2 ст. 1 КПК України передбачено, що кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Разом з цим, відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках коли положення КПК України не регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження.

Стаття 1 Кодексу України про надра визначено, що надра - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння.

Частина 3 статті 61 Кодексу України про надра встановлено, що державний нагляд за веденням робіт з геологічного вивчення надр, їх використанням та охороною віднесений до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, яким є Державна служба України з питань праці.

Відповідно до постанови КМ України 10.09.2014 № 442 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади утворено Державну службу України з питань праці шляхом злиття Державної інспекції з питань праці Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.

Кабінет Міністрів України 11 лютого 2015 року постановою № 96 затвердив Положення про Державну службу України з питань праці, яким визначив основні завдання, повноваження та права нового центрального органу виконавчої влади, що контролюватиме дотримання законодавства про працю.

Також постановою КМ України від 11.02.2015 № 100 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань праці шляхом реорганізації (злиття) територіальних органів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці. Установлено, що територіальні органи, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є правонаступниками територіальних органів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці, що реорганізуються.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96 затверджено Положення Про Державну службу України з питань праці, згідно якої Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Наказом Міністерства соціальної політики України № 340 від 27.03.2015 затверджено Положення про Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці в області п. 4 якого передбачено, що Управління Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний гірничий нагляд з питань:

- правильності розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації;

- додержання правил проведення геологічних і маркшейдерських робіт під час дослідно-промислової розробки та експлуатації родовищ корисних копалин;

- правильності та своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов'язаних із користуванням надрами;

- здійснює нагляд (контроль) за дотриманням умов спеціальних дозволів на користування надрами в частині державного гірничого нагляду;

- ліквідацію та консервацію гірничих об'єктів та або їх ділянок, споруд, пов'язаних із користуванням надрами, в установленому законодавством порядку.

Постановою КМУ від 13.08.2014 року № 408 Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами , встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребують у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

З урахуванням викладеного, для з'ясування обставин, які відповідно до ч. 1 ст. 91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, прокурор вказує на необхідність проведення перевірки дотримання вимог законодавства, з метою визнаення розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, правильності розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації, додержання правил проведення геологічних і маркшейдерських робіт під час дослідно-промислової розробки та експлуатації родовищ корисних копалин, правильності та своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов'язаних із користуванням надрами, дотримання умов спеціальних дозволів на користування надрами в частині державного гірничого нагляду.

Таким чином вважаю, що прокурором доведена наявність підстав для надання дозволу на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства Кароліно , у зв'язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 170, 171,172, 173 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Бойчук М.М. про проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства - задовольнити.

Надати дозвіл та доручити Головному Управлінню Держпраці в Одеській області (65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 23) провести позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство Кароліно (код за ЄДРПОУ 34612030, місцезнаходження: м. Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Салгани, вул. Салганська, 7а), у ході якої:

- визначити розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами;

- визначити законність використання артсвердловини №4820/1 та видобування підземних вод

- правильність розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації;

- правильність та своєчасність проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов'язаних із користуванням надрами.

Зобов'язати службових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство Кароліно забезпечити допуск службових осіб Головного Управління Держпраці в Одеській області для проведення вказаної перевірки до земельної ділянки за адресою м. Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Салгани, вул. Салганська, 7а, артсвердловини №4820/1 та документів, у яких виникне необхідність при перевірці.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом п'яти діб з дня проголошення.

Слідчий суддя:

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.01.2017
Оприлюднено30.01.2017
Номер документу64271606
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —495/225/17

Постанова від 20.01.2017

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Заверюха В. О.

Постанова від 20.01.2017

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Заверюха В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні