Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 126/3320/16-ц
Провадження № 2/126/139/2017
"23" січня 2017 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Хмель Р. В.
секретар Дончик О. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яланецької сільської ради, Управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради, про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2227 гектара, наданої померлому для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою АДРЕСА_1.
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла та частково оформила його дружина, ОСОБА_1. 30 вересня 2013 року приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу Балик Т.М., було видано свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2, на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
На решту спадкового майна - вищевказану земельну ділянку, ОСОБА_2 за життя не встиг отримати державний акт, у зв'язку з чим позивач ОСОБА_1 отримала постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 звернулася у суд з позовом до Яланецької сільської ради, Управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради, в якому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2227 гектара, наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою АДРЕСА_1, в порядку спадкування після ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач, ОСОБА_1, в судове засідання не з'явилася, однак, надала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала та просила задовольнити, а справу слухати без її участі.
Представник Яланецької сільської ради, в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Представник Управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради, в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи те, що сторони скористались своїм правом передбаченим ч.2 ст.158 ЦПК України, заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та проводить його в даному судовому засіданні на підставі доказів наявних у справі.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 (а.с.5). Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належав померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Бершадською державною нотаріальною конторою Вінницької області 23 грудня 2011 року за реєстрованого № 3397, та земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2227 гектара, наданої померлому згідно рішення 16 сесії 6 скликання Яланецької сільської ради Бершадського району Вінницької області від 10 травня 2012 року, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою АДРЕСА_1, ( копія рішення - а.с.12).
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла та частково оформила його дружина, ОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом (а.с.7). Оформити право власності у визначеному законом порядку на спадкову земельну ділянку позивач позбавлена можливості у зв'язку з тим, що спадкодавець за життя не здійснив державної реєстрації земельної ділянки, що підтверджується постановою нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії №194/02-31 від 05.12.2016 року.
Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Відповідно до положень ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Ч. 1 ст. 1220 ЦК України, зазначає, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Згідно з ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.
Положення ч. 1 ст. 15 та ст. 392 ЦК України вказують, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Положення ч. 4 ст. 174 ЦПК України визначають, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи вищенаведене суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, а отже такими, що підлягають до задоволення із зазначених підстав.
Керуючись ст. ст. 16, 1218, 1220, 1221 ЦК України, ст. ст. 174, 209, 213 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовільнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2227 гектара, наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області через Бершадський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Р. В. Хмель
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2017 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64297253 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Хмель Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні