Ухвала
від 30.12.2016 по справі 205/8832/16-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Єдиний унікальний номер 205/8832/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2016 року м. Дніпро

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши матеріали скарги представника ТОВ «Дангел» на бездіяльність слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, -

В С Т А Н О В И В:

До Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла зазначена скарга, у якій заявник просив визнати незаконною бездіяльність слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області щодо невнесення до ЄРДР відомостей про вчинене ОСОБА_2 кримінальне правопорушення згідно поданої заяви про вчинений злочин від 21.11.2016 року.

Дослідивши скаргу із її додатками та надані матеріали за заявою ОСОБА_3 від 21.11.2016 року, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні скарги з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого чи прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до положень, викладених у ст.214 КПК України, законодавцем імперативно встановлено, що початком досудового розслідування є саме момент внесення відомостей до ЄРДР.

Тобто слідчий чи прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Більш розширено положення вказаної статті інтерпретовані у «Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», затвердженій наказом МВС України від 19.11.2012 року за №1050. Саме цей підзаконний нормативно-правовий акт встановлює порядок прийняття заяв та повідомлень про злочини та інші події.

Так, відповідно до вказаної Інструкції, первинна реєстрація відповідних заяв про вчинені кримінальні правопорушення дійсно відбувається шляхом внесення уповноваженим працівником чергової частини відповідних даних до журналу єдиного обліку (ЄО), форма якого є єдиною для всіх органів внутрішніх справ України.

При цьому важливо підкреслити, що заяви і повідомлення, що надійшли до чергової частини органу внутрішніх справ, у яких відсутні відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, після реєстрації в журналі ЄО доповідаються оперативним черговим начальникові органу внутрішніх справ або особі, яка виконує його обов`язки, для розгляду та прийняття рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як видно з досліджених матеріалів ЄО, заява ОСОБА_3 про скоєння злочину була зареєстрована Новокодацьким ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області 21.11.2016 року. Згодом зазначена заява була зареєстрована в журналі ЄО під №33118 від 21.11.2016 року. При цьому відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були.

Відповідно до висновку за результатами перевірки вказаної вище заяви від 21.11.2016 року, затвердженого начальника СПП Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, в зв`язку з тим, що на місце транспортної пригоди приїхала патрульна поліція та оформила подію ДТП згідно чинного законодавства України, підстав для внесення відповідних відомостей про вчинений злочин до ЄРДР немає.

Вказані вище обставини та факти підтверджується, у тому числі, наданими матеріалами ЄО №33118 від 21.11.2016 року.

Зазначене вище об`єктивно вказує на те, що законних підстав для внесення відповідних відомостей до ЄРДР за заявою ОСОБА_3 у слідчого не було. А це, в свою чергу, означає, що висновки органу досудового розслідування Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, який проводив первинну перевірку викладених у зазначеній заяві фактів, є вірними, що, як наслідок, вказує на відсутність передбачених чинним КПК України підстав для задоволення даної скарги.

Згідно з п.4 ч.2 ст.307 КПК України, ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про відмову у задоволенні скарги.

На підставі викладеного, керуючись ст.303, 306-307 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні скарги представника ТОВ «Дангел» на бездіяльність слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

З оригіналом згідно: Слідчий суддя

Секретар -

СудЛенінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення30.12.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу64317749
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —205/8832/16-к

Ухвала від 30.12.2016

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Калініченко Г. П.

Ухвала від 30.12.2016

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Калініченко Г. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні