Справа № 344/1185/17
Провадження № 1-кс/344/299/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2017 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Бухвак І.С., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 32015090000000074, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що службові особи ТОВ ПК Екопродукт (ЄДРПОУ 30474971) упродовж 2012-2014 років при проведенні фінансово-господарських операцій з ТОВ Лінея (ЄДРПОУ 38909886), ТОВ Чайком (ЄДРПОУ 37568971) та іншими суб'єктам господарювання віднесли до складу витрат на збут та податкового кредиту належним чином документально не підтверджені послуги нематеріального характеру (маркетингові послуги), а також не включили до складу іншого доходу суми безнадійної кредиторської заборгованості, яка облікувалась за ліквідованими юридичними особами через проведення розрахунків з останніми простим векселем, у зв'язку з чим ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 2 659,4 тис. грн. та податку на прибуток підприємств в сумі 3 083,6 тис. грн., а всього податків на загальну суму 5 743,07 тис. грн., що становить особливо великій розмір.
Крім того, з матеріалів провадження вбачається, що ТзОВ ЕКО (код ЄДРПОУ 32104254) в період з 01.01.2012 по 31.12.2014 року надавало послуги нематеріального характеру (маркетингові послуги) ТОВ Лінея та ТОВ Чайком , де останніми також надавали аналогічні послуги нематеріального характеру (маркетингові послуги) ТОВ ПК Екопродукт , тобто послуги нематеріального характеру (маркетингові послуги) пов'язані із просуванням у попиті чайної продукції ТОВ ПК Екопродукт (Карпатський Чай) ймовірно надавались не працівниками ТОВ Лінея та ТОВ Чайком , а працівниками супермаркетів ТзОВ ЕКО .
За таких обставин, 29.12.2016р. мною підготовлено вимогу у порядку ст.93 КПК України, яку скеровано до ТзОВ ЕКО з метою отримання інформації та копій документів, щодо надання ТзОВ ЕКО в період 2012 - 2014 років послуг нематеріального характеру (маркетингових послуг) ТзОВ Чайком та ТзОВ Лінея , які стосуються чайної продукції (Карпатський Чай).Однак, володілець документів відмовив у наданні копій запитуваних документів.
Вказані дії особи, у володінні якої знаходяться документи, щодо надання ТзОВ ЕКО в період 2012 - 2014 років послуг нематеріального характеру (маркетингових послуг) ТзОВ Чайком та ТзОВ Лінея , які стосуються чайної продукції (Карпатський Чай) свідчать про відсутність добровільної згоди володільця надати копії запитуваних документів, через що сторона кримінального провадження змушена отримати ухвалу про надання тимчасового доступу до документів з метою отримання допустимих доказів у порядку визначеному діючим Кримінальним процесуальним кодексом України.
Разом з тим, з отримання вказаних копій документів буде встановлено фактичного суб'єкта господарювання, якій надавав послуги пов'язані із просуванням у попиті чайної продукції ТОВ ПК Екопродукт (Карпатський Чай), а також коло працівників, які фактично виконували дані роботи.
У зв'язку із цим, є підстави для отримання тимчасового доступу до документів, що стосуються надання ТзОВ ЕКО в період 2012 - 2014 років послуг нематеріального характеру (маркетингових послуг) ТзОВ Чайком (код ЄДРПОУ 37568971) та ТзОВ Лінея (код ЄДРПОУ 38909886), які стосуються чайної продукції (Карпатський Чай) та перебувають у володінні ТзОВ ЕКО за адресою: м. Київ, проспект Науки, 8, оскільки в інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся, про причини неявки не повідомив.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а ч. 5 цієї статі передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
З клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення службовими особами ТОВ ПК Екопродукт кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів.
В той же час слідчим не доведено достатніх підстав вважати, яким чином застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як надання тимчасового доступу до вказаних в клопотанні документів з можливістю вилучити їх належним чином завірені копії, які перебувають у володінні ТзОВ ЕКО за адресою: м. Київ, проспект Науки, 8, в подальшому матиме суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим не вбачаю підстав для задоволення даного клопотання.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.А.Татарінова
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 31.01.2017 |
Номер документу | 64331009 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні