Рішення
від 12.01.2017 по справі 408/8128/16-ц
БІЛОВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

12.01.2017

Єдиний унікальний № 408/8128/16

Провадження № 2/408/260/17

Категорія 36

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

с.Біловодськ 12 січня 2017 року

Біловодський районний суд Луганської області в складі:

головуючого: судді Рукаса М.С.,

за участю:

секретаря Мірошнік Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Біловодського районного суду Луганської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Станично-Луганської районної ради Луганської області про визнання додаткового строку для подання заяви прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк в 3 місяці, для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка померла 04.01.2014 року.

В обґрунтування вимог позивач ОСОБА_1, в заяві вказав, що 4 січня 2014 року померла його мати ОСОБА_2, яка була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1. З 31.12.2008 року його мати фактично проживала з ним за адресою вул..Магістральна, 77, м.Старобільск Луганської області.

Йому було відомо, що його матері ОСОБА_2 належать два земельних паї: приватна земельна ділянка номер 61, кадастровий номер 4424883000:10:004:0019 площею 6,6200 гектарів ріллі, яка передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та знаходиться на території Красноталівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, про що засвідчує державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЛГ №064253, виданий на підставі розпорядження голови Станично-Луганської районної державної адміністрації від 6 лютого 2004 року за №49, зареєстрованого в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю за №262 від 27 лютого 2004 року, а також зареєстрованого в Поземельній книзі Держкомзему у Станично-Луганському районі від 29.06.2011 року за реєстровим № 4424883000100040019:03:001; приватна земельна ділянка номер 101, кадастровий номер 4424883000:03:001:0099 площею 1,8225 гектарів ріллі, яка передана для ведення особистого селянського господарства та знаходиться на території Красноталівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, про що засвідчує державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯМ №503147, виданий на підставі розпорядження голови Станично-Луганської районної державної адміністрації від 28 квітня 2012 року за №266, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 442488301002438 від 14 червня 2012 року.

Позивачем ОСОБА_1 26.06.2014 року в м.Старобільськ Луганської області складено заву про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2, справжність якої в установленому законом порядку було засвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_3 про, що в реєстрі нотаріальних дій здійснено запис №808 від 26.06.2014 року. Враховуючи бойові, дії які на той час були в районі смт.Станиця-Луганська та побоюючись за життя, ним було прийнято рішення про відправлення завіреної нотаріально заяви про прийняття спадщини в смт.Станиця-Луганська нотаріусу Незнайко поштою.

За 2014-2015 року він вчасно отримував орендну плату на земельний пай. В 2016 році позивач мав намір остаточно завершити оформлення спадщини, але йому стало відомо, що його завірена нотаріально заява про прийняття спадщини після смерті матері до нотаріуса не дійшла і в архіві відсутня спадкова справа до майна померлої 4 січня 2014 року його матері - ОСОБА_2.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. В заяві адресованій суду просить справу розглянути за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник Станично-Луганської районної ради Луганської області в судове засідання не з'явився. Про час, місце і дату слухання повідомлений належним чином. Заяви про розгляд справи за його відсутності не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

4 січня 2014 року померла ОСОБА_2, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть, виданого 8 січня 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції у Луганській області (а.с.3).

З ксерокопії повторного свідоцтва про народження (мовою оригіналу) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, встановлено, що в графі мати вказано (мовою оригіналу) ОСОБА_5, тобто померла ОСОБА_2 (а.с.4).

Згідно виписки з реєстру нотаріальних дій від 11.08.2016 року №324/01-16 встановлено, що приватним нотаріусом Саробільського районного нотаріального округу Луганської області ОСОБА_3, було засвідчено справжність підпису ОСОБА_1 на заяві про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої 04.01.2014 року (а.с.5).

З довідки Луганського обласного державного нотаріального архіву вбачається, що в Луганському обласному державному нотаріальному архіві відсутня спадкова справа заведена на майно померлої 04.01.2014 року ОСОБА_2, згідно Інформаційної довідки №46103926 із Спадкового реєстру. Спадкова справа до майна померлої 04.01.2014 року ОСОБА_2 відсутня (а.с.6).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина.

З пояснень позивача, в наданій суду позовній заяві, встановлено, що 26.06.2014 року в м.Старобільськ Луганської області ним складено заву про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2, справжність якої в установленому законом порядку було засвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_3 Враховуючи бойові, дії які на той час були в районі смт.Станиця-Луганська та побоюючись за життя, ним було прийнято рішення про відправлення завіреної нотаріально заяви про прийняття спадщини в смт.Станиця-Луганська нотаріусу поштою. У зв'язку з бойовими діями на території Луганської області, позивач пропустив передбачений законодавством строк для прийняття спадщини, що є поважною причиною для пропущення шестимісячного строку передбаченого ст.1270 ЦК України.

Частиною 3 статті 1272 ЦК України, передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст.1270, 1272 ч.3 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити заявнику ОСОБА_1 додатковий тримісячний строк для прийняття спадкового майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_2, яка померла 4 січня 2014 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подачі апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії даного рішення.

Головуючий:

суддя М.С. Рукас

СудБіловодський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення12.01.2017
Оприлюднено31.01.2017
Номер документу64336017
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —408/8128/16-ц

Рішення від 12.01.2017

Цивільне

Біловодський районний суд Луганської області

Рукас М. С.

Ухвала від 12.01.2017

Цивільне

Біловодський районний суд Луганської області

Рукас М. С.

Ухвала від 16.12.2016

Цивільне

Біловодський районний суд Луганської області

Рукас М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні