ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.01.2017 Справа № 1/194-10
Суддя Рудь І.А., розглянувши заяву № 30 від 14.0.2015р. Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" про відстрочку виконання рішення господарського суду від 20.07.2010р. по справі № 1/194-10:
за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля", м. Павлоград Дніпропетровської області
про стягнення 123 944 грн. 71 коп.
Представники:
від позивача (стягувача): ОСОБА_1, дов. № ББУ/ПУ468/16 від 13.12.2016р.;
від відповідача ( заявника): ОСОБА_2, дов. № 2 від 03.01.2017р.
В с т а н о в и в :
Рішенням господарського суду від 07.07.2010р. позов задоволено частково, стягнуто з відповідача на користь позивача 101 300 грн. 57 коп. основного боргу, 9 522 грн. 25 коп. індексу інфляції, 2 880 грн. 82 коп. 3% річних, 5 120 грн. 53 коп. (п'ять тисяч сто двадцять грн.. 53 коп.) пені, 1 239 грн. 45 коп. державного мита, 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. В решті позову відмовлено.
На виконання зазначеного рішення господарським судом 03.08.10р. видано наказ.
Комунальне підприємство "Тернівське житлово-комунальне підприємство" звернулося до господарського суду з заявою в порядку ст. 121 Господарського процесуального кодексу України про відстрочку виконання рішення господарського суду у справі № 1/194-10 від 20.07.2010р. на строк до 31.12.2017р. Заяву обґрунтовує тим, що підприємство боржника є єдиним виконавцем послуг з теплопостачання, водопостачання та водовідведення, надання послуг зі збору та вивозу твердих побутових відходів в м. Тернівка, знаходиться у тяжкому фінансову стані та фактично є збитковим, у зв'язку із чим примусове стягнення з боржника суми за спірним наказом призведе до зупинення господарської діяльності підприємства та невиплату заробітної плати працівникам, що призведе до нестабільного положення в м. Тернівка.
Позивач проти задоволення заяви відповідача не заперечував, про що надав пояснення від 26.01.2017р. № 3/253.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд вважає, що заява боржника підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 115 ГПК України рішення суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України та виконуються в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» .
Відстрочка або розстрочка виконання рішення, зміна способу та порядку виконання рішення, ухвали, постанови унормовано статтею 121 Господарського процесуального кодексу України.
Так, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони виконавчого провадження або за власною ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови.
Наведена норма визначає процесуальну можливість вирішення питань, пов'язаних із проблемами, що виникають під час виконання рішення господарського суду. У процесі виконання рішення ймовірне виникнення обставин, що ускладнюють виконання чи роблять його неможливим.
Відповідно до п. 7.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" господарський суд на підставі статті 121 ГПК має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання. Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання. Також не обмежується право заявника на повторне звернення з відповідною заявою, якщо вона вже розглядалася судом.
Відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Наприклад, відстрочка може надаватись за рішенням, у якому господарським судом визначено певний строк звільнення приміщення, повернення майна тощо.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (п. 7.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України").
Господарський суд, дослідивши докази та надавши оцінку наведеним заявником обставинам, встановив, що виконання судового рішення відповідачем ускладнюється скрутним фінансовим станом останнього, негайне виконання рішення у справі призведе до зупинення господарської діяльності та невиплати заробітної плати його працівникам, що, в свою чергу, унеможливить виконання судового рішення у цій справі, тобто стягнення спірної суми.
Згідно ч. 3 ст. 121 ГПК України про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміну способу та порядку їх виконання виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку. В необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю чи приватному виконавцю.
На підставі викладеного, враховуючи викладені в заяві обставини, той факт, що стягувач не заперечує проти відстрочки виконання судового рішення до визначеної заявником дати, заява Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" підлягає задоволенню.
Одночасно, позивачем подані документи на підтвердження зміни назви стягувача з Публічного акціонерного товариства "Павлоградвугілля" на Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Павлоградвугілля" та докази на підтвердження державної реєстрації змін в установчих документах, у зв'язку із чим просив суд замінити стягувача з урахуванням зміни його найменування.
Керуючись ст. ст. 4, 32-34, 36, 43, 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
у х в а л и в:
Замінити Публічне акціонерне товариство "Павлоградвугілля" на Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Павлоградвугілля", у зв'язку зі зміною найменування.
Заяву Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" задовольнити.
Відстрочити виконання рішення господарського від 07.07.2010р. по справі № 1/194-10 до 31.12.2017р.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 02.02.2017 |
Номер документу | 64368269 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні