Рішення
від 17.01.2017 по справі 530/1677/16-ц
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 530/1677/16-ц

Номер провадження 2/530/83/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2017 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Водолага А.В., при секретарі Тараненко Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зіньків справу за позовом ОСОБА_1 релігійної громади (парафії) Української Православної Церкви до Опішнянської селищної ради про визнання права власності на нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви просить суд визнати за нею право приватної власності на будівлі Свято-Троїцького храму, з юридичною адресою у Зіньківському районі, селищі Опішня, вул. Святотроїцька,1.

Під час розгляду справи встановлено, що Розпорядженням Президента України № 53/94-рп від 22.06.1994 року ''Про повернення релігійним організаціям культового майна'' , на виконання статті 17 Закону України ''Про свободу совісті та релігійні організації'' ,-- було зобов'язано місцеві органи державної виконавчої влади забезпечити до 01.12.1997 року передачу у безоплатне користування або повернення безоплатно у власність релігійних організацій культових будівель і майна, які перебувають у державній власності та використовуються не за призначенням.

На виконання даного Розпорядження та на підставі поданої заяви ОСОБА_1 релігійною громадою (парафією) Української Православної Церкви, рішенням виконавчого комітету Опішнянської селищної ради Зіньківського району від 21.09.1994 року № 268 було повернуто церковній общині, яка існує на території селища Опішня Зіньківського району, церковну сторожку Церкви Свята Трійця, що на той час використовувалася Опішнянським споживчим товариством під складське приміщення.

04.10.1994 року Опішнянське споживче товариство передало, а церковна община прийняла церковну сторожку ОСОБА_1 Церкви

Рішенням виконавчого комітету Опішнянської селищної ради Зіньківського району від 15.01.1995 року було закріплено за церковною общиною ОСОБА_1 Церкви в постійне користування земельну ділянку для проведення релігійних обрядів, розташовану у селищі Опішня по вулиці Червоногвардійській ( після перейменування вулиця Святотроїцька), 1

24.11.1994 року первинно , а потім і 06.12.2005 року повторно була проведена державна реєстрація ОСОБА_1 релігійної громади (парафії) Української Православної Церкви (ідентифікаційний код юридичної особи 33964298), з юридичною адресою у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Червоногвардійська, 1,-- керівником якої зареєстрований ОСОБА_2.

17.01. 2014 року Полтавською обласною державною адміністрацією був зареєстрований статут ОСОБА_1 релігійної громади (парафії) Української Православної Церкви

ОСОБА_1 релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви має у своєму розпорядженні наступне нерухоме майно, позначене в технічному паспорті на громадську будівлю наступними літерами: А-1-Свято-Троїцький храм, в тому числі:

А 1 -1-підвал, А-1-Свято-Троїцький храм, Б-1-вбиральня, №1-огорожа, №2-вхідні ворота, №3-вимощення.

Вказане нерухоме майно розташоване на земельній ділянці площею 0,1900 га., належній Опішянській селищній раді Зіньківського району, яка передана ОСОБА_1 релігійній громаді (парафії) Української Православної Церкви на праві постійного користування.

Незважаючи на те, що ОСОБА_1 храм належить ОСОБА_1 релігійній громаді (парафії) Української Православної Церкви, провести його державну реєстрацію неможливо, так як на вказане нерухоме майно відсутні правовстановлюючі документи

Факт того, що ОСОБА_1 храм, розташований у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Святотроїцька, 1, належить ОСОБА_1 релігійній громаді (парафії) Української Православної Церкви, місцезнаходження якої аналогічне місцезнаходженню Свято-Троїцького храму, підтверджується наступними доказами:

1.Випискою з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 24.12.2014 року, відомостями Головного управління статистики у Полтавській області від 12.03.2016 року, свідоцтвом № 1288/12, виданим Полтавською обласною державною адміністрацією і Статутом,-- згідно яких ОСОБА_1 релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви зареєстрована у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Червоногвардійська. 17.01.2014 року Полтавською обласною державною адміністрацією був зареєстрований статут ОСОБА_1 релігійної громади (парафії) Української Православної Церкви. Ідентифікаційний код ОСОБА_1 релігійної громади 33964298. Дата первинної реєстрації релігійної громади 24.11.1994 року, керівником якої є ОСОБА_2.

2.Технічним паспортом на громадську будівлю (ОСОБА_1 храм, розташований у селищі Опішня по вулиці Святотроїцькій, 1), згідно якого він складається із приміщень, позначених наступними літерами: А-1-Свято-Троїцький храм, в тому числі:

А 1 -1-підвал, А-1-Свято-Троїцький храм, Б-1-вбиральня, №1-огорожа, №2-вхідні ворота, №3-вимощення.

3.Рішеннями від 15.01.1995 року, від 15.07.2009 року та від 08.10.2009 року, а також довідкою Опішнянської селищної ради від 24.10.2016 року , згідно яких за ОСОБА_1 релігійною громадою (парафією) Української Православної Церкви було закріплено у постійне користування земельну ділянку площею 0, 16 га. у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Червоногвардійська, 1, та було надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості) і складання документів, що посвідчують право постійного користування. Також було затверджено вказану технічну документацію, а 23 сесією п'ятого скликання від 08.10.2009 року при встановленні фактичних меж ( на місцевості) була виявлена затверджена фактична площа земельної ділянки, яка становить 0, 1900 га.

4.Державним актом на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ № 227688, згідно якого ОСОБА_1 релігійна громада (парафієя) Української Православної Церкви,з юридичною адресою у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Червоногвардійська, 1,-- на підставі рішення 23 сесії п'ятого скликання від 08.10.2009 року є постійним користувачем земельної ділянки площею 0, 1900 га., з цільовим призначенням для громадських та релігійних організацій, розташованої по місцю реєстрації ОСОБА_1 релігійної громади

5.Витягом із розпорядження Опішнянського селищного голови Зіньківського району № 03 від 19.02.2016 року, згідно якого вулиця Червоногвардійська в селищі Опішня перейменована на вулицю Святотроїцька.

6.Звітом про проведення технічного обстеження громадського будинку-Свято-Троїцького храму по вулиці Святотроїцькій, 1, у селищі Опішня Зіньківського району, згідно якого встановлено можливість його надійної та безпечної експлуатації.

7.Звітом про оцінку нежитлової будівлі з господарськими спорудами (ОСОБА_1 храм), загальною площею 239, 0 кв.м., за адресою у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Святотроїцька, 1, згідно якого ринкова вартість вказаного об'єкту нерухомого майна становить 393 630 гривень.

8.Відмовою державного реєстратора апарату Зіньківської районної державної адміністрації у проведенні державної реєстрації громадської будівлі Свято-Троїцького храму, розташованого у селищі Опішня по вулиці Святотроїцькій.

Дана позовна заява підсудна Зіньківському районному суду, а не Господарському суду Полтавської області, з наступних підстав:

1. Статті 1, 2, 3 Господарського кодексу України передбачають, що цей Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.

Під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.

Сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини.

Господарсько-виробничими є майнові та інші відносини, що виникають між суб'єктами господарювання при безпосередньому здійсненні господарської діяльності.

Під організаційно-господарськими відносинами у цьому Кодексі розуміються відносини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю.

Стаття 4 Господарського кодексу України передбачає, що не є предметом регулювання цього Кодексу майнові та особисті немайнові відносини, що регулюються Цивільним кодексом України.

Зважаючи на те, що ні ОСОБА_1 релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви, ні Опішнянська селищна рада, не є суб'єктами господарювання, вони не займаються господарською діяльністю у сфері суспільного виробництва, спрямованою на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність,-- передбаченою Господарським кодексом України,-- їхні правовідносини не можуть регулюватися Господарським кодексом України

В свою ж чергу ст. ст. 1,2 Цивільного кодексу України передбачають, що цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників, а учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Таким чином ОСОБА_1 релігійна громада звертається із позовом про визнання за нею права приватної власності до Зіньківського районного суду

Приймаючи до уваги вимоги позивача, зважаючи на відсутність заперечень проти заявлених вимог відповідача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню.

Судові витрати покласти на позивача.

Керуючись статтями 212-215 ЦПК України, суд --

В И Р І Ш И В:

Визнати за ОСОБА_1 релігійною громадою (парафією) Української Православної Церкви, з юридичною адресою у Зіньківському районі, селищі Опішня, вулиця Святотроїцька,1,-- право приватної власності на нерухоме майно, позначене в технічному паспорті на громадську будівлю наступними літерами: А-1-Свято-Троїцький храм, в тому числі: А 1 -1-підвал, А-1-Свято-Троїцький храм, Б-1-вбиральня, №1-огорожа, №2-вхідні ворота, №3-вимощення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області через Зіньківський районний суд протягом 10 днів після його проголошення.

Суддя Зіньківського

районного суду Полтавської області ОСОБА_3

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.01.2017
Оприлюднено31.01.2017
Номер документу64383051
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —530/1677/16-ц

Рішення від 17.01.2017

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Рішення від 17.01.2017

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 09.12.2016

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 05.12.2016

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні