ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2017 року справа № 823/2069/16
м. Черкаси
11 год. 00 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при секретарі - Гордієнку Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Альфапласт» про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області (далі-позивач) звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просить стягнути з рахунків у банках ТОВ «Альфапласт» (далі-відповідач) заборгованість в сумі 15153,79 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач порушив вимоги Податкового кодексу України.
Представник позивача клопотав про здійснення розгляду справи за його відсутності.
Представник відповідача на судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлявся судом про день та час судового розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфапласт» зареєстроване як юридична особа 02.03.1999, ідентифікаційний код 30306384 і перебуває на обліку в органах ДПІ як платник податків за видом діяльності виробництво будівельних виробів із пластмас .
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Альфапласт» має непогашений податковий борг зі сплати штрафних санкцій у сумі 15153,79 грн., що виник згідно:
- податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 05.02.2015 винесеного за порушення строку сплати суми грошових зобов'язань з ПДВ у розмірі 10% та становить 769,4 грн.;
- податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 05.02.2015 винесеного за порушення строку сплати суми грошових зобов'язань з ПДВ у розмірі 20% та становить 14380,39 грн.
У зв'язку з виникненням штрафних санкцій відповідачу надіслано засобами поштового зв'язку податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_2 та № НОМЕР_1, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
У зв'язку з несплатою у встановленні законодавством України терміни узгоджених податкових зобов'язань відповідачем ОСОБА_1 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Черкаській області була направлена податкова вимога від 20.11.2014 форми Ю № 11592-25.
Відповідно до довідки ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області ТОВ «Альфапласт» має 3 відкритих рахунків у банках в національній валюті.
У встановленні законодавством України терміни узгоджені податкові зобов'язання відповідачем сплачені не були.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, ст. 44 Господарського кодексу України, ст. 16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків і зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.
Підпункт 14.1.156 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
У відповідності до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо зокрема згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. У разі порушення платником податків строку сплати до бюджету узгодженого грошового зобов'язання, передбаченого абзацом другим підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 цього Кодексу, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 20 відсотків суми такого грошового зобов'язання.
Так, пунктом 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки платник податків не сплачував узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючим органом надіслано йому податкову вимогу на підставі п. 1 ст. 59 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Черкаській області вжито передбачені законодавством заходи щодо отримання заборгованості з обов'язкових платежів.
У встановленні законодавством України терміни узгоджені податкові зобов'язання відповідачем сплачені не були.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання за змістом підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України визнається податковим боргом.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пункт 95.2 вказаної статті передбачає, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та поданих матеріалів, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки, узгоджене податкове зобов'язання не було сплачене відповідачем у встановлені строки, таке зобов'язання визнається податковим боргом, який підлягає сплаті.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,86,89,94,128,159 - 163,254 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю «Альфапласт» (ідентифікаційний код 30306384) на користь бюджету через ОСОБА_1 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області (ідентифікаційний код 39785739) податковий борг в сумі 15153(пятнадцять тисяч сто пятдесят три) грн. 79 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Мишенко
Повний текст постанови виготовлено 30.01.2017
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2017 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64394761 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.В. Мишенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні