Справа № 2а-5376/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2010 р.
м.Чернігів Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Кашпур О.В.
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Новгород-Сіверському районі Чернігівської області до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач 20.10.2010 року звернувся до суду з позовом і просить стягнути з відповідача до податковий борг з єдиного податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб в розмірі 1351,43 грн. за рахунок його активів, мотивуючи тим, що відповідач належні платежі до бюджету не сплачує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований Новгород-Сіверською районною державною адміністрацією 27.11.2002 року. На податковому обліку в Державній податковій інспекції в Новгород-Сіверському районі перебуває з 29.11.2002 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.
Платник податку, згідно ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та додержання законів про оподаткування.
Відповідно до п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів. Податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі сплачував єдиний податок, внаслідок чого утворився податковий борг.
Відповідачу за здійснення оптової торгівлі та надання посередницьких послуг встановлена ставка єдиного податку в розмірі 200,00 грн.
Згідно розрахунку позивача борг відповідача з єдиного податку складає 1351,43 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідачу згідно п.п. 17.1.7 п. 17.1. ст.. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та на підставі акту перевірки № 55 від 12.02.2010 року податковим повідомленням-рішенням № 0000531740/0 від 12.02.2010 року нараховано суму фінансової санкції в розмірі 591,38 грн. та пеню в сумі 829,70 грн.
Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст.. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Згідно п.п. 6.3.2 п. 6.3 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
На підставі ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", відповідачу було надіслано першу податкову вимогу №1/14 від 09.07.2003р. та другу податкову вимогу № 2/18 від 26.09.2003р., які було отримано відповідачем.
Передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заходи не привели до погашення податкового боргу.
Відповідно до вимог статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 за рахунок активів податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 1351,43 грн. на р/р 34211379700335 місцевий бюджет Новгород-Сіверський район, код 22824537, МФО 853592, банк УДК в Чернігівській області.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: підпис ОСОБА_2
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2010 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64399865 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Кашпур О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні