137/2262/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.01.2017
Літинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючої судді Білик Н.В.,
з участю секретаря Хижук Л.І.
за участю сторін: представника позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянуши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Літинського районного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у зв'язку із встановленням недостовірних даних, наданих безробітним.
В С Т А Н О В И В:
До суду звернулася директор ОСОБА_3 районного центру зайнятості ОСОБА_4 із позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у зв'язку із встановленням недостовірних даних, наданих безробітним. В позові зазначає, що 15.09.2015 у ОСОБА_3 районному центрі зайнятості як такий що шукає роботу був зареєстрований ОСОБА_2 15.09.2015 року , ОСОБА_2 було надано статус безробітного, та 22.09.2015 р. призначено допомогу по безробіттю на період з 22.09.2015р. по 15.09.2016 р. За результатами інформаційного обміну з органами Державної податкової адміністрації, Центром зайнятості було виявлено факт нарахування ОСОБА_2 у третьому кварталі 2015 р. стипендії, як студенту Білоцерківського національного аграрного університету. З метою перевірки даної інформації, Центром зайнятості на адресу Білоцерківського національного аграрного університету було надіслано запит . 29.03.2016 р. Центром зайнятості отримано відповідь, в якій чітко зазначено, що ОСОБА_2 є студентом першого курсу денної форми навчання з 01.09.2015 р. ( наказ №609/С від 11.08.2015 р.).Оскільки ОСОБА_2 є студентом денної форми навчання з 01.09.2015 р., то саме з цієї дати він втратив право щодо перебування на обліку у ОСОБА_3 районному центрі зайнятості як безробітний, та відповідно втратив право на отримання допомоги по безробіттю. Враховуючи те, що під час реєстрації у ОСОБА_3 районному центрі зайнятості, відповідачем було приховано обставину, яка впливає на умови виплати забезпечення (навчання на денній формі навчання), допомога по безробіттю нарахована та перерахована за період з 15.09.2015 р. по 17.03.2016 р. у загальній сумі 16307,09 грн. підлягає поверненню як така що виплачена на підставі подання недостовірних відомостей, тобто безпідставно. Тому, змушені звернутися до суду з даним позовом за захистом свого права та просять стягнути з відповідача 16307,09 грн. безпідставно виплачених коштів та відшкодувати судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача, ОСОБА_1, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила задовільнити. Посилаючись на доводи викладені у позовній заяві.
Відповідач, ОСОБА_2, позов визнав в повному обсязі. Суду пояснив, що згоден сплатити кошти в сумі 16307,09 грн. на користь ОСОБА_3 районного центру зайнятості, однак по частинах тому, що на даний час він перебуває у скрутному матеріальному становищі.
Дослідивши матеріали, які є у справі, взявши до уваги думку сторін, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що між сторонами існують цивільні правовідносини. Із копій заяви та персональної картки (а.с.6-8) встановлено, що ОСОБА_2, 15.09.2015 р., звернувся до ОСОБА_3 районного центру зайнятості із заявою про надання йому статусу безробітного, зазначивши, що через відсутність роботи він немає заробітку або інших передбачених законодавством доходів. З правами та обов'язками зареєстрованого безробітного ознайомлений. Копія листа ОСОБА_3 РЦЗ від 11.03.2016 (а.с.9) підтверджує, що за результатами звірки з Державною податковою службою виявлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуваючи на обліку у РЦЗ як безробітний з 15.09.2015, отримував стипендію у Білоцерківському національному аграрному університеті, тому з метою перевірки даної інформації ОСОБА_3 РЦЗ звернувся із листом до навчального закладу БНАУ. Із копій листа-відповіді Білоцерківського НАУ та виписки з наказу №609/С (а.с.10-11) вставнолено, що ОСОБА_2, дійсно є студентом першого курсу денної форми навчання з 01.09.2015 року. Копія акту № 27 розслідування обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до ЗУ "Про зайнятість населення" (а.с.13)доводить той факт, що у ОСОБА_3 РЦЗ було проведене розслідування відносно призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття ОСОБА_2 В результаті якого було встановлено, що останній не повідомив про те, що він отримує стипендію, адже навчається на денній формі навчання у вищому навчальному закладі, що призвело до порушення вимог ч.2 ст.36 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та безпідставної виплати ОСОБА_2 допомоги в розмірі 16307,09 грн. Факт виплати допомоги ОСОБА_2, в період з 15.09.2015 по 17.03.2016, підтверджується довідкою (а.с.14). Із копії наказу ОСОБА_3 РЦЗ (а.с.15) встановлено, що директором ОСОБА_3 РЦЗ видано наказ про необхідність вжиття заходів по поверненню коштів в сумі 16307,09 грн., отриманих як допомогу по безробіттю ОСОБА_2
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", встановлено, що зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.
Частиною 1 ст. 4 вищевказаного Закону передбачено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Статею 34 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі вступу безробітного до навчального закладу на навчання з відривом від виробництва.
Статтею 42 Закону України Про освіту визначено, що підготовка фахівців у вищих навчальних закладах може проводитись з відривом від виробництва, і це є очною формою навчання.
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", допомога по безробіттю є видом забезпечення за цим Законом.
Пунктом 2 ст. 36 вищевказаного Закону визначено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п. 6 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого Постановою КМУ № 219 від 14.02.2007, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою відповідно до п.7 цього Порядку.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач в період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного, був студентом денної форми навчання з 01.09.2015 р. та отримував стипендію, при цьому не повідомив про цей факт позивача, що призвело до незаконної виплати центром зайнятості допомоги по безробіттю у розмірі 16307,09 грн.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу.
Тому, враховуючи наведене, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності, суд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, приходить до висновку, що позовні вимоги позивача ОСОБА_3 районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення шкоди завданої неправомірним отриманням допомоги по безробіттю знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а тому позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача слід стягнути 1378,00 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 1, 4 Закону України "Про зайнятість населення", ст.ст. 1, 7, 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", ст. ст. 10, 11, 57-60, 88, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, кошти в сумі 16307,09 грн. (шістнадцять тисяч триста сім гривень 09 копійок) на користь ОСОБА_3 районного центру зайнятості населення (код 20088155, р/р 37171001000829, МФО 802015, ГУДКС України у ОСОБА_3 районі Вінницької області).
Стягнути з ОСОБА_2 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь ОСОБА_3 районного центру зайнятості населення (код 20088155, р/р 37171001000829, МФО 802015, ГУДКС України у ОСОБА_3 районі Вінницької області) судовий збір у сумі 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень.
Рішення може бути оскаржене сторонами до Апеляційного суду Вінницької області через Літинський районний суд Вінницької області на протязі 10 днів після проголошення.
Суддя: Білик Наталія Володимирівна
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2017 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64400749 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Літинський районний суд Вінницької області
Білик Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні