Постанова
від 31.01.2017 по справі 806/2816/16
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2017 року Житомир справа № 806/2816/16

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Капинос О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "А.Лекс" про стягнення 3589,76 грн.,-

встановив:

Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "А.Лекс" про стягнення 3589,76 грн.

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що відповідач як платник податків та інших обов'язкових платежів має заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку з юридичних осіб та з податку на доходи фізичних осіб. Оскільки відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не сплатив, позивач просить стягнути з підприємства.

Представник позивача просив справу розглянути у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач як платник податків знаходиться на обліку у Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати з єдиного податку та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3589,76 грн.

Наявність податкового боргу з єдиного податку підтверджується наявними у матеріалах справи копіями: самостійно поданої відповідачем податкової декларації з єдиного податку за ІІІ квартали 2015 року (а.с.13), у якій самостійно визначено до сплати податкове зобов"язання у сумі 200 грн. та несплачено у визначений строк.

Згідно п.57.1ст.57 ПКУ платник податків зобов"язаний в 10-денний термін з дня граничного подання декларації самостійно сплатити суму податкового зобов"язання, зазначену у поданій ним декларації.

Відповідно до статті 300 Податкового кодексу України, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчаснпість та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

У зв"язку з несвоєчасною сплатою узгодженого податкового зобов"язання з єдиного податку, платнику податків, на підставі ст.129 Податкового кодексу України, в автоматичному порядку була нарахована пеня у сумі 23,86 грн.

Крім того, на підставі акту перевірки №3969/06-25-15-03 від 14.07.2015, позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0005661503, яким, за неподання податкової декларації з єдиного податку у визначені строки, нараховано штрафні санкції у сумі 3060,00 грн. (а.с.11-12)

Дане рішення було отримано уповноваженою особою відповідача.

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, встановлено, що платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У встановлений строк відповідач суму податкових зобов"язань у розмірі 2855,90 грн., не сплатив.

Доказів, його оскарження, у матеріалах справи не міститься, отже зобов"язання у сумі 2855,90 грн. є узгодженими.

Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0025541704 від 17.07.2015, яким, на підстав акту перевірки №3808/17-4/39178123 від 06.07.2015, до підприємства було застосовано штрафні санкці у розмірі 510,00 грн.

Дане рішення було направлено відповідачу поштою та отримано уповноваженою особою відповідача.(а.с.9-10)

У встановлений строк відповідач суму податкових зобов"язань у розмірі 510,00 грн., не сплатив.

Доказів, його оскарження, у матеріалах справи не міститься.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу було виставлено податкову вимогу №6146-25 від 26.08.2015 на суму 3055,90 грн., яка була направлена поштою. (а.с.15).

Пунктом 38.1 ст.38 ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Проте, на момент звернення до суду за відповідачем рахується податковий борг на суму 3589,76 грн., тобто у встановлені строки вона погашена, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання у сумі 3589,76 грн. вважається податковим боргом.

Як вбачається з п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно зі п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідач заперечення проти позову та доказів щодо погашення вказаної суми податкової заборгованості не надав.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 86,94,158-162,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України ,

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "А.Лекс"(код 39178123) на користь держави в особі Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФСу Житомирський області (код 39904577) податковий борг у сумі 3589,76 грн. (три тисячі п"ятсот вісімдесят дев"ять гривень сімдесят шість копійок) з рахунків у банка, обслуговуючих такого платника.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          

Суддя                                                             О.В. Капинос

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.01.2017
Оприлюднено06.02.2017
Номер документу64422936
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/2816/16

Постанова від 31.01.2017

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Капинос Оксана Валентинівна

Ухвала від 23.12.2016

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Капинос Оксана Валентинівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні