Рішення
від 30.01.2017 по справі 904/144/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

30.01.2017 Справа № 904/144/17

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобус-Дніпро", м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "УКРРЕМКОЛІЯМАШ", м. Дніпро

про стягнення заборгованості у розмірі 125 800,00 грн. за договором надання послуг

Суддя Назаренко Н.Г.

Секретар судового засідання Гриценко І.О.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1 представник - дов. № 107/12 від 28.12.2016р.

Від відповідача: ОСОБА_2 представник - дов. № 001135 від 23.01.2017р.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Автобус-Дніпро" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "УКРРЕМКОЛІЯМАШ" заборгованості за договором про надання послуг №44/0316 від 04.01.2016р. у сумі основного боргу - 125 800,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням Відповідачем зобов'язань за укладеним між Позивачем та Відповідачем договором щодо своєчасної та повної оплати вартості наданих послуг.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, викладенні у позовній заяві, у повному обсязі.

Відповідач проти позову не заперечив, заборгованість визнав у повному обсязі.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу сторонами не подавалось.

У судовому засіданні 30.01.2017р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вислухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

04.01.2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Автобус-Дніпро" (далі - Позивач, Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "УКРРЕМКОЛІЯМАШ" (далі - Відповідач, Замовник) укладено договір про надання послуг № 44/0316 (далі - Договір).

За умовами цього договору виконавець бере на себе зобов'язання надавати послуги з перевезення пасажирів та/або надати послуги з організації перевезення пасажирів, за певним маршрутом і визначеним розкладом руху, протягом передбаченого договором строку, а замовник зобов'язується оплачувати вищезазначені послуги на умовах, встановлених договором (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п.п. 2.3., 2.3.2. Договору замовник зобов'язаний своєчасно сплачувати виконавцю вартість послуг згідно умов договору.

Згідно п. 3.1. Договору за надані послуги по цьому договору замовник сплачує виконавцю грошові кошти в розмірі 850 грн. 00 коп/день (у т.ч. ПДВ) (141 грн. 67 коп.) за рейс № 1, № 2 одним транспортним засобом.

У відповідності до п.п. 3.1.1. Договору ціни на послуги є незмінними, та можуть підлягати коригуванню лише за згодою обох сторін по договору, про що сторони зобов'язуються укласти та підписати відповідну додаткову угоду до цього договору. Обмін сторонами документами, підписаними в односторонньому порядку, в яких передбачаються ціни, що відрізняються від встановлених в договорі, не визнаються досягненим згоди сторін про зміну ціни на послуги і не можуть бути підставою для додаткових фінансових вимог іншій стороні.

Розрахунки між Виконавцем та Замовником здійснюються на підставі рахунку, виставленого Виконавцем Замовнику. Усі розрахунки за даним договором здійснюється у грошовій одиниці України - гривні (п. 3.2. Договору).

Згідно п.п. 3.2.1. Договору замовник зобов'язується здійснити оплату по факту виконаних послуг, зазначених п. 3.4. цього договору, на протязі 3 банківських днів з моменту отримання від виконавця відповідного рахунку.

Загальна вартість послуг складає вартість послуг, визначену в п. 3.1., помножену на кількість днів, в які здійснювались перевезення (п. 3.4. Договору).

Пунктом 4.1. Договору встановлено, що приймання-передавання наданих послуг за цим договором між виконавцем і замовником здійснюється шляхом оформлення акту приймання-передавання наданих послуг. Обов'язок оформлення акту приймання-передавання наданих послуг покладений на виконавця,я кий зобов'язаний до 10 числа місяця, наступного за місяцем в якому були надані послуги, надати замовнику акт приймання-передавання наданих послуг з підписом і печаткою виконавця у двох оригінальних примірниках.

Цей договір набуває сили з дати його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2016р. включно, але у будь-якому випадку до повного і належного виконання сторонами своїх обов'язків за договором. Закінчення строку цього договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього договору (п.п. 7.1., 7.2. Договору).

Позивач виконав взяті на себе зобов'язання належним чином, відповідно до умов договору, що підтверджується Актами здачі-приймання робіт (наданих послуг) (а.с. 15-21), на загальну суму 125 800,00 грн., які підписані повноважними представниками сторін без заперечень та скріплений печатками підприємств сторін.

Однак відповідач за надані послуги не розрахувався, в наслідок чого у нього виникла заборгованість у сумі 125 800,00 грн., що і стало причиною спору.

Вивчивши матеріали справи та надані сторонами документи, суд прийшов до висновку про задоволення позову на підставі наступного.

Відповідно до Господарського Кодексу України, на підставі господарсько-договірних відносин між сторонами виникли майнові господарсько-договірні зобов'язання.

Частиною 1 ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України).

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених господарським кодексом України.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

В силу ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Договір, укладений між сторонами є договором про надання послуг та на нього розповсюджуються норми Цивільного кодексу України, передбачені главою 63.

Відповідно ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ст. 902 ЦК України Виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).

Позивачем на адресу відповідача направлено досудову вимогу № 44 від 29.11.2016р. про погашення заборгованості на суму 125 800,00 грн. (а.с. 22-23).

Зазначена вимога отримана відповідачем 06.12.2016р., що підтверджується поштовим повідомленням № 4903201173137 (а.с. 24).

Відповідач відповіді на вимогу не надав, суму боргу не оплатив.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи (ч. 1 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи викладене, вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі зі стягнення з відповідача на користь позивача суми основного боргу у розмірі 125 800,00 грн.

Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України, витрати у справі слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 612 Цивільного кодексу України, ст.ст.193, 199 Господарського кодексу України, ст.ст.1, 32-34, 36, 43, 44, 49, 75, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "УКРРЕМКОЛІЯМАШ" (49000, м. Дніпро, Аеродром, буд. 32, код ЄДРПОУ 25523822) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобус-Дніпро" (49128, м. Дніпро, вул. Юрія Кондратюка, 16/340, код ЄДРПОУ 37806924) основний борг у сумі 125 800,00 грн. (сто двадцять п'ять тисяч вісімсот грн. 00 коп.), та витрати по сплаті судового збору у сумі 1 887,00 грн. (одна тисяча вісімсот вісімдесят сім грн. 00 коп.), про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Дата підписання рішення, оформленого

відповідно до вимог ст. 84 ГПК України,

- 01.02.2017р.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено02.02.2017
Номер документу64433022
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/144/17

Рішення від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

Ухвала від 05.01.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні