Ухвала
від 01.12.2016 по справі 761/42743/16-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/42743/16

Провадження № 1-кс/761/26190/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2016 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВР КП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100000000099 від 02.08.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихч.2 ст. 205, ч.3 ст.212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС 1 ВР КП СУ ФР ГУДФС у м. Києві ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м.Києва з клопотанням, погодженим прокурором прокуратури м. Києва ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000099 від 02.08.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихч.2 ст. 205, ч.3 ст.212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , та які стосуються отримання сертифікату електронного цифрового підпису (ЕЦП) службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), з можливістю їх вилучення, а саме: договір про надання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП) (картка приєднання до електронного договору ЕЦП); довідка з ЄДРПОУ, завірена копія свідоцтва платника ПДВ; накази на призначення директорів підприємства, розпорядження, протоколи загальних зборів учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », завірені копії сторінок паспорту та ідентифікаційного коду службових осіб, довіреності на представлення їх інтересів; заяви на формування посилених сертифікатів ЕЦП, акти наданих послуг, підтверджуючі оплату за сертифікати і платіжні доручення. Надати розпорядження про можливість вилучення оригіналів вказаних документів, оскільки вони містять підписи службових осіб та відбитки печатки підприємства, з метою подальшого проведення почеркознавчої експертизи.

Клопотання обґрунтовано тим, що встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в період травня-липня 2016 року, здійснювали відображення придбання зернових культур (пшениця, кукурудза, ячмінь) в підприємств, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).

Так, згідно даних аналітичної системи ДФС України «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_7 та зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 . Місцезнаходження реєстраційної справи - ІНФОРМАЦІЯ_8 . Директором, бухгалтером та засновником даного підприємства являється гр. ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Однак встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відсутні виробничі потужності, трудові ресурси, транспортні засоби, складські приміщення та сировина для вирощування такого роду товару. За результатами огляду податкової адреси підприємства встановлено відсутність там його офісних приміщень, виробничих потужностей чи штатних співробітників. Допитаний як свідок директор, бухгалтер та засновник гр. ОСОБА_5 показав, що немає жодного відношення до його фінансово-господарської діяльності.

Крім цього, за результатами аналізу податкових накладних за весь період діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » встановлено, що придбання таких ТМЦ, як «зернові культури: пшениця, ячмінь, кукурудза та інш.» воно відображало лише від підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), які в свою чергу, відповідно до податкових накладних, даний товар не купували та не відображали. Іншими основними постачальниками ТМЦ у даний період являються підприємства: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) товар «сваї»; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) товар «будівельні матеріали»; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) товар «пряжка для ременів».

Також, згідно даних аналітичної системи ДФС України «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 та зареєстроване за адресою: АДРЕСА_4 . Місцезнаходження реєстраційної справи - ІНФОРМАЦІЯ_8 . Директором, бухгалтером та засновником даного підприємства являється гр. ОСОБА_6 , який зареєстрований за адресою: Черкаська обл., Монастирищенський район, с. Шарнопіль.

Однак встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » відсутні виробничі потужності, трудові ресурси, транспортні засоби, складські приміщення та сировина для вирощування такого роду товару. За результатами огляду податкової адреси підприємства встановлено відсутність там його офісних приміщень, виробничих потужностей чи штатних співробітників. Допитаний як свідок директор, бухгалтер та засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » гр. ОСОБА_6 показав, що немає жодного відношення до його фінансово-господарської діяльності.

Крім цього, за результатами аналізу податкових накладних за весь період діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » встановлено, що придбання таких ТМЦ, як «зернові культури: пшениця, ячмінь, кукурудза та інш.» воно відображало лише від іншого підприємства з ознаками фіктивності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яке в свою чергу, відповідно до податкових накладних, даний товар не купувало та не відображало.

Також, згідно даних аналітичної системи ДФС України «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 та зареєстроване за адресою: АДРЕСА_5 . Місцезнаходження реєстраційної справи - ІНФОРМАЦІЯ_8 . Директором, бухгалтером та засновником даного підприємства являється гр. ОСОБА_7 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 .

Однак встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » відсутні виробничі потужності, трудові ресурси, транспортні засоби, складські приміщення та сировина для вирощування такого роду товару. За результатами огляду податкової адреси підприємства встановлено відсутність там його офісних приміщень, виробничих потужностей чи штатних співробітників. Допитаний як свідок директор, бухгалтер та засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » гр. ОСОБА_7 показав, що немає жодного відношення до його фінансово-господарської діяльності.

Крім цього, за результатами аналізу податкових накладних за весь період діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » встановлено, що придбання таких ТМЦ, як «зернові культури: пшениця, ячмінь, кукурудза та інші» воно не відображало. Основним постачальником ТМЦ у даний період, а саме «тканина в рулонах», являється підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ).

Також, згідно даних аналітичної системи ДФС України «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 та зареєстроване за адресою: АДРЕСА_7 . Місцезнаходження реєстраційної справи - ІНФОРМАЦІЯ_8 . Директором, бухгалтером та засновником даного підприємства являється гр. ОСОБА_8 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_8 .

Однак встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відсутні виробничі потужності, трудові ресурси, транспортні засоби, складські приміщення та сировина для вирощування такого роду товару. За результатами огляду податкової адреси підприємства встановлено відсутність там його офісних приміщень, виробничих потужностей чи штатних співробітників. Місцезнаходження директора та засновника ОСОБА_8 на даний момент не встановлено.

Крім цього, за результатами аналізу податкових накладних за весь період діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що придбання таких ТМЦ, як «зернові культури: пшениця, ячмінь, кукурудза та інш.» відображено лише від іншого підприємства з ознаками фіктивності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Основним постачальником ТМЦ у даний період, а саме «дитячі іграшки в асортименті», являється підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ).

Додатково встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » реєструють податкові накладні та подають їх до органів ДФС з однієї ІР-адреси.

Згідно даних Аналітичної системи ДФС України «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_17 за №10671020000019125 від 03.05.2015 та знаходиться за адресою: АДРЕСА_9 . Місцезнаходження реєстраційної справи - ІНФОРМАЦІЯ_8 . Дане підприємство перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 від 31.05.2013 за №26531389613. Засновником, директором та головним бухгалтером в одній особі являється гр. ОСОБА_9 .

Однак, за результатами огляду податкової адреси підприємства встановлено, що там відсутні його офісні приміщення, виробничі потужності та штатні співробітники, які необхідні для здійснення такого роду діяльності, як оптова торгівля зерновими культурами та їх подальший експорт. Місце знаходження самого гр. ОСОБА_9 на даний момент також не встановлено.

Так, в ході здійснення досудового розслідування, на підставі ухвал слідчих суддів Шевченківського районного суду м. Києва, 04.11.2016 року накладено арешти на всі банківські рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також направлено запити до митних органів та департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з приводу зупинення експортних операцій даного підприємства.

Зазначена вище інформація дає достатні підстави вважати, що невстановлені на даний момент особи, встановивши контроль над зазначеними суб`єктами господарської діяльності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », отримали у володіння установчі, реєстраційні документи, документи про відкриття банківських рахунків даних підприємств, ключі доступу до системи електронних платежів « ІНФОРМАЦІЯ_18 », печатки та інше, з метою складання та видавання від їхнього імені підробленні первинні фінансово-господарські документи про безтоварні операції з продажу (придбання) товарів, виконання робіт, надання послуг в адресу суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, з метою сприяння їм в ухиленні від сплати податків, зборів та обов`язкових платежів, мінімізації податкових зобов`язань та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, проведені фінансових операцій з легалізації грошових коштів та переведення безготівкових грошових коштів у готівку.

Згідно висновку експертного дослідження №1-01/08/2016-до від 01.08.2016 встановлено, що за результатами здійснення таких незаконних фінансово-господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за період квітня-червня 2016 року, державному бюджету завдано збитків у вигляді несплати податку на додану вартість на загальну суму 3 825 379 грн. та завищення його від`ємного значення на загальну суму 8 024 198 грн., а також податку на прибуток на загальну суму 10 5236 962 грн., що є особливо великим розміром.

У зв`язку з вище викладеним, на даний момент необхідно провести комплекс заходів забезпечення кримінального провадження, спрямованих на встановлення розміру збитків, завданих державі внаслідок таких фінансово-господарських взаємовідносин, встановлення осіб, які організували здійснення даних операцій, та осіб, які до них причетні, визначення обсягу вини кожного з них, для правильної та неупередженої кваліфікації діяння, та притягнення винних до відповідальності, що можливе шляхом проведення огляду та почеркознавчої експертизи документів, які стосуються отримання сертифікату електронного цифрового підпису (ЕЦП) службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », для проведення чого необхідно здійснити тимчасовий доступ з можливістю вилучення їх оригіналів.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав, просив слідчого суддю задовольнити його у повному обсязі.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч.ч.1,2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п.6 ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п.2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що отримати вказані документи у добровільному порядку органам досудового розслідування не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження № 12015100000001126 від 15.12.2015 року, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Однак, слідчим не доведено необхідності вилучення оригіналів вказаних документів, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання завірених належним чином копій вказаних документів буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи перебувають лише у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », разом з тим, вони можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження за № 32016100000000099 від 02.08.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст.212 КК України, як докази у даному кримінальному провадженні.

За таких обставин, керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , та які стосуються отримання сертифікату електронного цифрового підпису (ЕЦП) службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, а саме:

- договору про надання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП) (картка приєднання до електронного договору ЕЦП); довідки з ЄДРПОУ, завіреної копії свідоцтва платника ПДВ; наказів на призначення директорів підприємства, розпорядження, протоколів загальних зборів учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », завірених копії сторінок паспорту та ідентифікаційного коду службових осіб, довіреностейна представлення їх інтересів; заяв на формування посилених сертифікатів ЕЦП, акт наданих послуг, підтверджуючі оплату за сертифікати і платіжні доручення.

В решті клопотання відмовити.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити посадовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.12.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу64465953
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/42743/16-к

Ухвала від 01.12.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

Ухвала від 01.12.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні