Постанова
від 30.01.2017 по справі 805/331/17-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2017 р. Справа №805/331/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Христофорова А.Б.,

при секретарі Нестеренко Н.Л.,

за участю сторін

представника позивача не з'явився,

представника відповідача не з'явився,

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник про стягнення штрафів на суму 8000грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник про стягнення штрафів на суму 8000грн .

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що у відношенні відповідача було складно акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 16.06.2016 року №406-ЦА-УП-Е та №407- ЦА-УП-Е, якими встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник вимог п.1 глави 4 розділу ІІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013року за№2826.

Відповідачем виявлені правопорушення усунуті не були, в результаті чого було винесено постанови про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13.07.2016 року №349-ЦА-УП-Е, якою застосовано штрафну санкцію у сумі 4000 грн. та від 13.07.2016 року №350-ЦА-УП-Е, якою застосовано штрафну санкцію у сумі 4000 грн. Позивач просив суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 8000грн.

Представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги та справу розглянути за відсутності його представника.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, заперечення до позовної заяви не надав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ст. 122, ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за наявними в справі матеріалами та доказами.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

Позивач - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_1 України. НКЦПФР здійснює державне регулювання ринку цінних паперів. Діє на підставі Положення Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року №1063/2011.

Статус Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, її функції та правові основи діяльності, визначені Положенням Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року №1063/2011.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно здійснення державного регулювання та контролю за емісією і обігом цінних паперів та похідних (деривативів) на території України.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник зареєстроване в якості юридичної особи, включене до ЄДРПОУ за № 38180482.

Як вбачається з позовної заяви та підтверджено матеріалами справи, 06 червня 2016 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №12/03/12523.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було складно акт від 16.06.2016 року №406-ЦА-УП-Е, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник вимог п.1 глави 4 розділу ІІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013року за№2826, в частині подання до Комісії у складі річних інформацій за 2014 та 2015роки недостовірної інформації, за що п.7 ч.1 ст.11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні передбачена відповідальність юридичних осіб.

За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято постанову №350-ЦА-УП-Е від 13 липня 2016 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник санкції у вигляді штрафу у розмірі 4000 грн.

Того ж дня, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було прийнято розпорядження №178-ЦА-УП-Е, яким зобов'язано відповідача у термін до 22.08.2016 року усунути порушення законодавства та письмово проінформувати про їх виконання.

Як вбачається з матеріалів справи, постанову Національної комісії з цінних паперів №350-ЦА-УП-Е від 13 липня 2016 року було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник , що підтверджується реєстром рекомендованих відправлень від 18.07.2016 з відміткою поштового відділення та фіскальним чеком.

Доказів оскарження постанови до суду сторонами не надано.

На час розгляду справи, сума штрафу у розмірі 4000 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Також, як вбачається з позовної заяви та підтверджено матеріалами справи, 06 червня 2016 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №12/03/12524.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було складно акт від 16.06.2016 року №407-ЦА-УП-Е, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник вимог п.1 глави 4 розділу ІІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013року за№2826, в частині розміщення у складі річних інформацій за 2014 та 2015роки недостовірної інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, за що п.6 ч.1 ст.11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні передбачена відповідальність юридичних осіб.

За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято постанову №349-ЦА-УП-Е від 13 липня 2016 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник санкції у вигляді штрафу у розмірі 4000 грн.

Того ж дня, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було прийнято розпорядження №179-ЦА-УП-Е, яким зобов'язано відповідача у термін до 22.08.2016 року усунути порушення законодавства та письмово проінформувати про їх виконання.

Як вбачається з матеріалів справи, постанову Національної комісії з цінних паперів №349-ЦА-УП-Е від 13 липня 2016 року було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник , що підтверджується реєстром рекомендованих відправлень від 18.07.2016 з відміткою поштового відділення та фіскальним чеком.

Доказів оскарження постанови до суду сторонами не надано.

На час розгляду справи, сума штрафу у розмірі 4000 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Згідно ч.1 ст.40 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч.4 ст.40 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, розміщення на власному веб-сайті.

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013року за №2826 Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів зазначено, що регулярна річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає, зокрема, інформацію про господарську та фінансову діяльність емітента;

інформацію про забезпечення випуску боргових цінних паперів (п.1 глави 4 розділу ІІІ Положення).

Разом з тим, відповідачем - емітентом боргових цінних паперів, у складі річних інформацій не було розкрито інформацію про забезпечення випуску боргових цінних паперів.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до норм статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник про стягнення штрафів на суму 8000грн. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Біловодський Олійник (код ЄДРПОУ 38180482) штрафи на загальну суму 8000грн., які слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 30.01.2017 року.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 03.02.2017 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Христофоров А.Б.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено07.02.2017
Номер документу64501488
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/331/17-а

Постанова від 30.01.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 06.01.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні