ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2017 року справа № 823/2059/16
09 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
при секретарі судового засідання - Мельниковій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Черкаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю Теплові Альтернативи про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2016 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась Черкаська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області (далі - позивач) з позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Теплові Альтернативи (далі - відповідач) всю суму податкового боргу в розмірі 50 987 грн. 90 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований, як суб'єкт господарювання та перебуває на обліку в контролюючих органах, проте всупереч вимогам чинного законодавства України, не виконує самостійно узгоджені податкові зобов'язання, внаслідок чого за ним обліковується податковий по земельному податку в сумі 50 987 грн. 90 коп.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надіславши 13.01.2017 заяву, в якій, зокрема, просить суд провести розгляд справи без його участі, додатково зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, свого представника не направив, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов не надходили.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV (далі - КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Згідно з частини 1 статті 41 КАС України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю Теплові Альтернативи зареєстровано, як суб'єкт господарювання 21.09.2012 за ідентифікаційним кодом 38368961.
Відповідно до статті 67 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/-96-ВР кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (надалі за текстом - ПК України).
Положеннями п.п. 16.1.3, 16.1.4 п. 6.1статті ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. (пункти 49.1, 49.2 статті 49 ПК України).
Пунктом 54.1. статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. (п. 56.11 ст. 56 ПК України).
Пунктом 57.1 статті 57 визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідачем подано податкову декларації з податку на додану вартість від 20.09.2016 № НОМЕР_1 де відповідачем самостійно визначено та узгоджено розмір податку на додану вартість на 2016 рік в сумі 42883 грн.
Крім того, 26.09.2016 відповідачем подано уточнюючий розрахунок № НОМЕР_2 податкового зобов'язання з податку на додану вартість за 2016 рік, в якому самостійно визначив суму податку в розмірі 986 грн.
Також, 26.09.2016 відповідачем подано уточнюючий розрахунок № НОМЕР_3 податкового зобов'язання з податку на додану вартість за 2016 рік, в якому самостійно визначив суму податку в розмірі 42883 грн.
Однак, визначені вище суми самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість відповідачем в установлені чинним законодавством терміни сплачено лише частково в розмірі 36021 грн 74 коп. В зв'язку з невчасною сплатою відповідачу нараховано пеню в розмірі 257 грн 64 коп.
Як наслідок,заборгованість відповідача зі сплати податку на додану вартість складає 50 987 грн. 90 коп.
Відповідно до пункту 59.1. ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання позивач прийняв та надіслав відповідачу податкову вимогу форми Ю № 4283-17 від 11.10.2016.
В установленому законом порядку відповідач вимогу не оскаржив і до часу судового розгляду справи узгоджене зобов'язання не сплатив, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Підпунктом 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 Кодексу № 2755 визначено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати з відповідача не стягуються, оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 94, 158 - 163, 254 - 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю Теплові Альтернативи (19631, Черкаська область, Черкаській ройон, с. Дубіївка, вул. Восьмового Березня 56/4, ідентифікаційний код 38368961) на користь бюджету через Черкаську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області (18003, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, ідентифікаційний код 39494893) податковий борг в розмірі 50987 (п'ятдесят тисяч дев'ятсот вісімдесят сім) грн 90 коп.
Копію постанови направити сторонам у справі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.А. Рідзель
Постанову складено у повному обсязі 01.02.2017.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64502902 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
О.А. Рідзель
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні