Справа № 2а-3360/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Добрянського В.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного Фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В :
01.07.2010 - управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова (Далі – УПФУ в Новозаводському районі м. Чернігова) звернулось з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» (Далі – ТОВ «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика»), в якому позивач просить стягнути суму заборгованості по сплаті страхових внесків, в сумі 20610,08 грн.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. В результаті несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування виникла заборгованість, в тому числі застосована фінансова санкція та нарахована пеня на загальну суму 20610,08 грн.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова від 04.06.1997 року за № 5241.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Пунктом 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованим особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, передбачено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплат заробітної плати, на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч.2 ст. 106 ЗУ № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до розрахунку відповідача нарахована сума страхових внесків за лютий – травень 2009 року становить 4484,78 грн.
Відповідно п. 4 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків застосовуються штрафні санкції та нараховується пеня.
Відповідач порушив вимоги Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо несвоєчасності сплати страхових внесків, в зв'язку з чим до ТОВ «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» були застосовані фінансові санкції та нарахована пеня, що підтверджується рішеннями № 944 від 15.12.2008 року, № 534 від 14.05.2009 року, № 746 від 14.07.2009 року про застосування фінансових санкцій. Загальна сума заборгованості відповідача станом на 01.07.2010 року становить 20610,08 грн.
Зазначені рішення відповідачем отримані та не оскаржені, а тому є узгодженими.
На адресу відповідача управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі надіслана вимога від 02.06.2010 року № Ю-2807, яка отримана відповідачем 09.06.2010 року, що підтверджується копією зворотнього поштового повідомлення наявного в матеріалах справи (а.с.31).
Страхувальник протягом 10 робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки зобов'язаний сплатити зазначену у вимозі суму недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі незгоди з розрахунком суми, страхувальник узгоджує її з органом Пенсійного фонду, а в разі неузгодження з останнім, має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
На підставі ч.3 ст.106 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
За таких обставин та враховуючи те, що сума заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є узгодженою, відповідачем не оскаржена, суд дійшов висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного Фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» про стягнення заборгованості по сплаті обов'язкових страхових внесків у сумі 20610,08 грн., підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов управління Пенсійного Фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» про стягнення заборгованості про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Українська деревообробна фабрика» (р/р 2600701762380 в ВАТ «Державний експортно – імпортний банк України», код 21408320, МФО 353100) на користь управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова (р/р 25604303011156 в ВАТ «Державний Ощадний банк», МФО 353553, код 21396396) заборгованість зі сплати страхових внесків, в сумі 20610,08 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Добрянський В.В.
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2010 |
Оприлюднено | 08.02.2017 |
Номер документу | 64511052 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Добрянський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні