Рішення
від 30.01.2017 по справі 910/20737/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.01.2017Справа №910/20737/16 Господарський суд міста Києва у складі судді Чебикіної С.О., розглянувши справу за позовом Заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "Поділ-Бізнес" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про зобов'язання укласти договір, за участю представників позивача - Панасенко І.І., довіреність №060-8085 від 03.11.2016 року, відповідача - не з'явився, прокурора - Вакулюк Д.С., посвідчення №041070 від 03.02.2016 року,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2016 року прокурор звернувся до господарського суду міста Києва з позовом в інтересах позивача до відповідача про зобов'язання останнього укласти з позивачем охоронний договір на об'єкт культурної спадщини по вул. Волоській, 5/14 у м. Києві на умовах і в порядку, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 №1768.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 15.11.2016 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 30.11.2016 року.

Представник відповідача в судове засідання 30.01.2017 року не з'явився, відзив на позов не надав, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що нез'явлення представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути позов за відсутності представника відповідача, за наявними у справі матеріалами згідно з вимогами статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 27.11.2008 року між Закритим акціонерним товариством "Українські Сателітарні системи" (далі - продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "Поділ-Бізнес" (далі - покупець) було укладено договір купівлі-продажу, згідно пункту 1.1. якого продавець зобов'язується передати належні йому на праві власності нежилі приміщення (в літ. А) в будинку по вул. Волоській, 5 (п'ять) в місті Києві, які складаються з наступних приміщень: №№1,2 (групи приміщень №12) , з №1 по №5 (групи приміщень №20), підвалу, №1 (групи приміщень №1), з №1 по №4 (групи приміщень №1а), з №1 по №19 (групи приміщень №2), №№І, ІІ, ІІІ першого поверху, з №6 по №12, №№15,18,19,20 (групи приміщень №3), №№1,2,3 (групи приміщень №9), з №1 по №4 (групи приміщень №10), №№VIII, IX другого поверху, №1 (групи приміщень №4), №Х мезоніну, загальною площею 712,10 кв. м (далі - нежилі приміщення) у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти у власність вказаний вище нежилі приміщення та оплатити його вартість відповідно до умов даного договору.

Згідно п. 1.3. договору купівлі-продажу від 27.11.2008 року, будинок, приміщення якого відчужується, є щойно виявленим об'єктом культурної спадщини (за видом архітектури) (наказ управління охорони пам'яток історії, культури та історичного середовища Київської міської державної адміністрації від 07.11.2001 №153).

Підпунктом 3.3.4. договору купівлі-продажу від 27.11.2008 року встановлено, що продавець у місячний термін з моменту реєстрації права власності повинен звернутися Головного управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації та укласти "охоронний договір" на об'єкт культурної спадщини.

Вищезазначені приміщення були передані Закритим акціонерним товариством "Українські Сателітарні системи" відповідачу згідно акту прийняття-передачі від 28 листопада 2008 року, який міститься у матеріалах справи.

Згідно наказу Міністерства культури і туризму України від 15.09.2010 року № 706/0/16-10 "Про затвердження науково-проектної документації щодо меж і режимів використання зон охорони пам'яток та занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України", будинок житловий датований 1874 - 1875 роками, у м. Києві по вул. Волоська, 5/14 (ріг вулиць Волоської, 5 та Еллінської, 14) занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією об'єктів культурної спадщини місцевого значення та надано йому охоронний № 623-Кв.

Листом Київського міського бюро технічної інвентаризації №9943 від 29.07.2016 року, який надано у відповідь на запит прокуратури та який міститься в матеріалах справи. Підтверджується, що адреси: вул. Волоська 5/14 , вул. Волоська, 5 літ А та Волоська, 5 відносяться до одного й того ж об'єкту нерухомого майна.

Згідно положень статті 23 Закону України "Про охорону культурної спадщини" №1805-14 усі власники пам'яток чи їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам'ятки, зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір. Порядок укладання охоронних договорів та їхні типові форми затверджуються Кабінетом Міністрів України. Відсутність охоронного договору не звільняє особу від обов'язків, що випливають із цього Закону.

Відповідно пункту 1 статті 24 вищезгаданого Закону України власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.

Як випливає зі змісту положень статті 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України) майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами- юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

Кабінет Міністрів України, уповноважені ним органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.

Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Загальний порядок укладання господарських договорів врегульований статтею 181 ГК України згідно з яким господарський договір викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками; проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін і у випадку, якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках; сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору; за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором; сторона, яка одержала протокол розбіжностей, зобов'язана протягом 20 днів розглянути його та в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції (частини 1-5).

У paзі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей така згода згідно пункту 6 статті 181 ГК України повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телефонограмами тощо).

26.11.2014 року позивачем на адресу відповідача було направлено припис №176/п з вимогою в триденний термін з дня отримання припису надати письмові пояснення щодо неналежного утримання об'єкту культурної спадщини та укласти охоронний договір на пам'ятку.

Доказів укладення відповідного договору відповідачем суду не надано.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги про зобов'язання відповідача укласти з позивачем охоронний договір на об'єкт культурної спадщини по вул. Волоській, 5/14 у м. Києві на умовах і в порядку, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 №1768 є обгрунтованими і тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "ПОДІЛ-БІЗНЕС" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (04070, м. Київ, ВУЛИЦЯ ВОЛОСЬКА, будинок 5, ЛІТ. "Б", код 21580504) укласти з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01004, м. Київ, БУЛЬВАР ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, будинок 3; код 02231933) охоронний договір на об'єкт культурної спадщини по вул. Волоській, 5/14 у м. Києві на умовах і в порядку, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 №1768.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "ПОДІЛ-БІЗНЕС" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (04070, м. Київ, ВУЛИЦЯ ВОЛОСЬКА, будинок 5, ЛІТ. "Б", код 21580504) на користь Прокуратури міста Києва (03150, вул. Предславинська, 45/9, код 02910019, ДКСУ м. Києва, МФО 820172, рахунок - 35215057011062) судовий збір в сумі 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.

Після вступу рішення в законну силу видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 06.02.2017р .

Суддя С.О. Чебикіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено07.02.2017
Номер документу64532214
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/20737/16

Рішення від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 16.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 14.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 30.11.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні