Справа № 761/2338/17
Провадження № 1-кс/761/1691/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., при секретарі Вольда М.А., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції Котюха Івана Миколайовича, внесене по кримінальному №32016100030000017 від 29.03.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України про тимчасовий доступ до документів із можливістю їх вилучення, що перебуває у Державній будівельно-архітектурній інспекції України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві старший лейтенант податкової міліції Котюха Іван Миколайович, по кримінальному провадженню за №32016100030000017 від 29.03.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за погодженням із прокурором відділу прокуратури м. Києва Чорний В.В.. вніс до Шевченківського районного суду м. Києва вищезазначене клопотання.
Своє клопотання слідчий аргументував тим, що Згідно акту ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві №111/26-52-12-01/НОМЕР_1 від 15.01.2016 Про результати позапланової невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податку з доходів фізичних осіб фізичною особою ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки НОМЕР_1, податкова адреса: АДРЕСА_1, за період із 01.01.2014 по 31.12.2014 , встановлено, що фізична особа ОСОБА_3 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1), здійснюючи в 2014 році діяльність з купівлі - продажу майнових прав, умисно ухилився від сплати в бюджет податку з доходів фізичних осіб в сумі 10'144'334,23 грн., що є особливо великим розміром.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що відповідно до договорів купівлі - продажу майнових прав, укладених між фізичною особою ОСОБА_3 та іншими фізичними особами із додатками, специфікаціями та актами приймання - передачі грошових коштів до них, ОСОБА_3 в 2014 році реалізував майнові права на об'єкти нерухомості в ЖК Піонерський квартал за адресами: АДРЕСА_2; АДРЕСА_3; АДРЕСА_4; АДРЕСА_5 та ін. При цьому, реалізацію майнових прав на 399 квартир ОСОБА_3 здійснював виключно через довірених осіб та лише у готівковій формі. Одночасно, при відображенні таких операцій у власному податковому обліку, умисно занижував ставку оподаткування на 10-12 відсотків, що призвело до ненадходження коштів до бюджету в особливо великих розмірах. Також, згідно із договорами купівлі - продажу майнових прав, ОСОБА_3, у тому числі, володів такими майновими правами на підставі договорів суперфіцію та права власності на нерухоме майно.
Згідно інформаційно-аналітичних ресурсів ДФС України встановлено, що субпідрядні роботи по будівництву вказаних житлових комплексів виконували ТОВ САКУРА БІЛДІНГ (код ЄДРПОУ 39841913), ТОВ БТК ВЕСТБУДПАРТНЕР (код ЄДРПОУ: 38182914) та ТОВ РЕГІОНЖИТЛОБУД (код ЄДРПОУ 35024030). Згідно даних за формою 1-ДФ Державного реєстру фізичних осіб встановлено, що гр. ОСОБА_3, на протязі 2014 року отримував доходи в ТОВ РЕГІОНЖИТЛОБУД . Відповідно даних єдиного реєстру податкових накладних ДФС України встановлено, що податкова звітність вищезазначених суб'єктів господарювання подається з тієї самої ІР-адреси, що й ТОВ ДОБРОГРАД ІНВЕСТ , яка, поміж всього, закріплена за адресою знаходження ЖК Піонерський квартал .
Вищевикладені факти у своїй сукупності дають підстави вважати, що належні на праві приватної власності ОСОБА_3 земельні ділянки та об'єкти нерухомого майна фактично використовуються невстановленими досудовим розслідуванням особами, в тому числі для будівництва багатоквартирних житлових будинків, до чого залучаються пов'язані між собою суб'єкти господарювання, а ОСОБА_3 по суті являється особою, використовуючи яку маскується незаконна діяльність, яка виражається, у тому числі, в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, підробці і використанні завідомо підроблених документів.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, шляхом їх вилучення, які містять комерційну таємницю (оригінали документів поданих ФО ОСОБА_3 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1), які знаходяться у володінні Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Відомості, що містяться в документах використовуватимуться як докази, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що підлягають доказуванню, встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб, а також з метою надання документам належної правової оцінки, всебічного повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
З огляду на викладене, слідчий просив клопотання задовольнити та надати йому право тимчасового доступу.
На підставі ч.2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до статті 62 Закону України Про банки та банківську діяльність - інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні доведено можливість використання як доказів документів та інформації, що містять банківську таємницю, у цьому кримінальному провадженні за попередньою правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212 КК України, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що у клопотанні доведено достатньо підстав вважати, що є необхідність тимчасового доступу та вилучення оригіналів та копій усіх вказаних слідчим у клопотанні документів, оскільки вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у саме у кримінальному провадженні з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.3 ст. 212 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159,161-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції Котюха Івана Миколайовича, внесене по кримінальному №32016100030000017 від 29.03.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України про тимчасовий доступ до документів із можливістю їх вилучення, що перебуває у Державній будівельно-архітектурній інспекції України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві Котюсі Івану Миколайовичу, слідчим СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві, що входять до складу слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження, зокрема: Вдовиченку І.Л., Сергієнку А.В., Артеменку К.С., Стринжі Г.Л., Сачовській О.Р., право тимчасового доступу до документів (інформації) з можливістю вилучети їх оригіналів та належним чином завірені копії, які перебувають у Державній будівельно-архітектурній інспекції України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, поданих фізичною особою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 та документів його діяльності за період з 01.01.2012 по 31.12.2015, зокрема:
1.Заяви про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, до якої додаються:
-копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
-оригінали проектної документаціі на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
-копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта;
-копія ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт, засвідчена в установленому порядку (подається у разі потреби);
-копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
-копії кваліфікаційних сертифікатів, засвідчені в установленому порядку.
2. оригінали відповідних декларацій про початок виконання будівельних робіт (з додатками).
3. оригінали відповідних декларацій про готовність об'єкта до експлуатації.
Службовим особам Державної будівельно-архітектурної інспекції України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, забезпечити слідчому реалізувати право тимчасового доступу шляхом надання оригіналів та копій вищевказаних документів (інформації).
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
При виконанні даної ухвали слідчий в порядку ч.1, ч.2 ст.165 КПК України зобов'язаний пред'явити Державній будівельно-архітектурній інспекції України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, її копію та залишити опис документів, які були вилучені, а Державна будівельно-архітектурна інспекція України, розташованій за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26 (його службові особи) в порядку ч.4 ст. 165 КПК України має право вимагати залишення копій вилучених документів.
У разі невиконання цієї ухвали слідчий суддя в порядку ст. 166 КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64552307 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні