Справа № 686/2319/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2017 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Данькова С.О., розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ НПУ в Хмельницькій області Пилипчука К.А., за матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016240090000076 від 10.05.2016 за ознаками кримінального правопорушеня, передбаченого ст. 219, ч. 2 ст. 209 та ч. 5 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до документів,-
в с т а н о в и в :
До суду звернувся слідчий СУ ГУ НПУ в Хмельницькій області Пилипчук К.А. з клопотанням погодженим прокурором про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні приватної аудиторської фірми „Система-Аудит» , ЄДРПОУ 21337005, відомості у яких можуть бути використані, як докази.
Із клопотання вбачається, що 10.03.2000 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, інші фізичні та юридичні особи засновуючи ТОВ ІВК „Агроцукор» внесли до його статутного фонду прості іменні акцій ПАТ (ВАТ)„Теофіпольський цукровий завод» .
05.07.2004 рішенням зборів ОСОБА_3 обрано директором товариства, терміном на п'ять років, проте у контракті на управління прописано його дію лише до 15.02.2008.
У березні 2009 року ОСОБА_4 від імені ТОВ ІВК „Агроцукор» , без належних повноважень, посилаючись лише на доручення періоду керівництва ОСОБА_3, від 24.12.2007 № 2, підписав договір про продаж майна товариства для ТОВ „ЛАН» та ТОВ „ТУРІВКА» , а саме всіх цінних паперів ПАТ (ВАТ) „Теофіпольський цукровий завод» , у тому числі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, вартість яких на 14.07.2000 становила 203 645,25 грн. та 104 522,75 грн. відповідно, всього на суму 308 168 грн.
У подальшому ряд осіб, шляхом легалізації, отримали зазначені цінні папери у володіння та користування, що реалізовують до цього часу через корпоративні права у статутних капіталах пов'язаних між собою товариств.
Так, ОСОБА_3 реалізовує володіння та користування цінними паперами через представництво в ТОВ „Torrinford Trade LLP» , яке являється кінцевим бенефіціарним власником ТОВ „ЛАН» . ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 реалізовують володіння та користування через участь у складі учасників ТОВ „ЛАН» , яке являється єдиним учасником ТОВ „ТУРІВКА» . ОСОБА_4 реалізовує володіння та користування через участь у складі учасників ТОВ „АГРАРНЕ ТОВАРИСТВО» , засновником якого являється ТОВ „ЛАН» .
Як наслідок, зазначені дії призвели до стійкої фінансової неспроможності ТОВ ІВК „Агроцукор» , позбавили потерпілих ОСОБА_1 та ОСОБА_2 можливості реалізувати свої корпоративні права на отримання частки прибутку (дивідендів), активів у разі ліквідації, а також інших правомочностей, передбачених законом та статутними документами цього товариства.
У ході розслідування виявлено лише копії договорів купівля продажу ОСОБА_4 майна ТОВ ІВК „Агроцукор» - цінних паперів ПАТ „Теофіпольський цукровий завод» , в яких не зазначено дату підписання, а лише зазначено „березень 2009 року» .
За даними інформаційного ресурсу „smida» державної установи „Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України» (далі - SMIDA), ПАТ „Теофіпольський цукровий завод» , ЄДРПОУ 05394995 протягом 2013-2015 років, користувався послугами ПАФ „Система-Аудит» , ЄДРПОУ 21337005, яке здійснювало діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту.
Наявність документів, які знаходяться в ПАФ „Система-Аудит» , виключить можливості їх змін, замін або знищення, дасть змогу шляхом огляду та проведенням експертних досліджень реквізитів виконаних від імені ОСОБА_4 та інших представників сторін, ототожнити осіб, які їх виконали та способи виготовлення, встановити дати та учасників вчинення правочинів, також інші обставини, що мають суттєве значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню і не можуть бути доведені в інший спосіб.
Враховуючи те, що в ході проведення слідства отримати вказані відомості іншим шляхом не являється можливим, слідчий просив суд дане клопотання задовольнити.
З метою запобігання загрози зміни чи знищення документів, розгляд клопотання проводиться слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться (ч. 2 ст. 163 КПК України).
Дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчим наведено підстави передбачені ч.5 ст. 163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання є законним, обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України,
у х в а л и в :
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУ НПУ в Хмельницькій області підполковнику поліції ОСОБА_8 та особі, уповноваженій на здійснення тимчасового доступу на підставі доручення слідчого, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні приватної аудиторської фірми „Система-Аудит» , ЄДРПОУ 21337005, а саме: договорів та додатків до них про відкриття рахунків у цінних паперах публічного акціонерного товариства „Теофіпольський цукровий завод» , ЄДРПОУ 05394995, про їх купівлю-продаж, зберігання, обслуговування емісії, депозитарних договорів , установчих документів видавців, власників, зберігачів, продавців та покупців, а також інших документів, що містять відомості про кліринг та розрахунки за угодами щодо цінних паперів, ведення реєстрів власників іменних цінних паперів , а також кількість, вартість, походження, зберігання, облік та рух цих акцій, з можливістю вилучення всіх оригіналів документів.
Строк дії даної ухвали один місяць з дня постановлення ухвали, тобто до 06 березня 2017 року.
Відповідно до вимог ст.164 та ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодекс у з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_9
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64557967 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Данькова С. О.
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Данькова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні