Герб України

Постанова від 30.01.2017 по справі 823/2028/16

Черкаський районний суд черкаської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2017 року справа № 823/2028/16

14 год. 45 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рідзеля О.А.,

при секретарі судового засідання - Мельниковій О.М.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства Фасад про стягнення заборгованості по фінансовій санкції,

ВСТАНОВИВ:

Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі позивач) звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до закритого акціонерного товариства Фасад (далі відповідач), в якій просить стягнути із закритого акціонерного товариства Фасад штраф у розмірі 102 000 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1577-ЦД-1-Е від 31.08.2016 на відповідача за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 544-ЦД-1-Е від 18.05.2016 накладено штрафну санкцію у розмірі 6000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 102 000 грн. Накладений штраф за вчинені правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у встановлений термін в добровільному порядку не сплачений, що є підставою для стягнення штрафу в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності суду не подавав.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Закрите акціонерне товариство Фасад , як суб'єкт господарювання - юридична особа, ідентифікаційний код 00952516 зареєстроване 19.07.2000.

11.08.2016 року т.в.о. директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 1491-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому встановлено ознаки порушення ЗАТ Фасад вимог п. 10 ст. 8 Закону України Про державне регулювання рику цінних паперів в Україні , а саме: невиконання розпорядження № 544-ЦД-1-Е від 18.05.2016 про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 25.07.2016).

Розпорядження виносилося у зв'язку з порушенням вимог:

- статті 20 Закону України Про акціонерні товариства та статті 6 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок , а саме: ЗАТ Фасад не забезпечило існування акцій власного випуску у бездокументарній формі.

Крім того, станом на 11.08.2016 відповідачем не усунуто порушення вимог ст. 20 Закону України Про акціонерні товариства та ст. 6 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок , що свідчить про невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.05.2016 № 544-ЦД-1-Е.

Також встановлено повторне вчинення правопорушення, а саме невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 75-ЦД-1-Е від 03.02.2016, № 676-ЦД-1-Е від 18.05.2016).

11.08.2016 т.в.о. директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якій постановлено, що розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ Фасад відбудеться 31.08.05.2016 об 11 год. 00 хв.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів 31.08.2016 директором центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову № 1577-ЦД-1-Е, якою за невиконання розпорядження Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 544-ЦД-1-Е від 18.05.2016 про усунення порушень законодавства про цінні папери на відповідача накладено штраф у розмірі 102000 грн.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні № 448/96-ВР від 30 жовтня 1996 року (далі - Закон № 448/96-ВР).

Відповідно до статті 1 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Частиною 1 статті 5 Закону № 448/96-ВР передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно частин 1-4 статті 6 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_2 України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

З положень статті 8 Закону № 448/96-ВР вбачається, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема:

- надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (пункт 10 статті 8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні );

- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (пункт 14 статті 8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ).

Відповідно до пункту 8 статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811, передбачено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. У разі несплати штрафу у визначений строк, штраф стягується в судовому порядку.

Статтею 11 Закону № 448/96-ВР передбачено, що рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Таке ж положення міститься в розділі XV Правил, згідно якого постанова за справою про правопорушення, а також рішення Комісії за скаргою на постанову можуть бути оскаржені до суду в порядку і строки, установлені законодавством. Крім того, згідно вказаної статті у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Як свідчить зміст постанови № 1577-ЦД-1-Е від 31.08.2016, згідно з пунктом 9 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про депозитарну систему України іменні емісійні цінні папери, випуск яких зареєстровано до дня опублікування цього Закону (11.10.2012) можуть існувати в документарній формі до дня набрання чинності цим Законом.

Згідно з абзацом другим пункту 9 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про депозитарну систему України емітенти іменних емісійніх цінних паперів повинні протягом трьох місяців з дня реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку Правил Центрального депозитарію цінних паперів забезпечити їх існування в бездокументарній формі та укласти договір з Центральним депозитарієм цінних паперів про обслуговування емісії цінних паперів.

Правила Центрального депозитарію зареєстровано рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2092 від 01.10.2013.

Таким чином відповідач повинен був забезпечити існування іменних емісійніх цінних паперів в бездокументарній формі протягом трьох місяців з дня реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку Правил Центрального депозитарію, тобто до 01.01.2014.

Дане правопорушення вчинено відповідачем повторно протягом року з дати винесення уповноваженими особами комісії постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 75-ЦД-1-Е від 03.02.2016, № 676-ЦД-1-Е від 18.05.2016 за вчинення тих самих дій.

У зв'язку з чим, за результатами розгляду справи за правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ Фасад винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 1577-ЦД-1-Е від 31.08.2016, відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 102 000 грн. У встановлений термін в добровільному порядку сума штрафу не сплачена.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 14, 86, 94, 128, 159-163, 167, 185-187, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із закритого акціонерного товариства Фасад (19634, Черкаська область, Черкаський район, с. Хацьки, вул. Польова, 3, ідентифікаційний код 00952516) в дохід бюджету через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, ідентифікаційний код 38039715) штраф в розмірі 102 000 (сто дві тисячі) грн.00 коп.

Копію рішення направить особам, які беруть участь у справі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.А. Рідзель

Повний текст постанови виготовлений 06.02.2017.

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено08.02.2017
Номер документу64559320
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/2028/16

Постанова від 30.01.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

Ухвала від 10.01.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

Ухвала від 29.12.2016

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні