Ухвала
від 06.02.2017 по справі 760/19044/16-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 1-кс/760/1918/17

Справа №760/19044/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши клопотання слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Жмуцького М.В., погоджене з прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О.М., про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів досудового розслідування № 32016110000000026, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.06.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 32016110000000026 відомості якого внесені до ЄРДР від 16.06.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Службові особи благодійної організації Благодійний фонд На світанку (код ЄДРПОУ 36309695, юридична адреса: Київська обл., Рокитнянський район, с. Ромашки, вул. Жовтнева 7) з метою ухилення від сплати податків, протягом 2015 - 2016 років до митного оформлення заявили вантаж у якості гуманітарної допомоги Одяг та взуття , який насправді має суто комерційне призначення. Таким чином, невстановлені особи БФ На світанку ухилились від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів на загальну суму 4 085 966,3 грн.

Службові особи БФ "На світанку" отримуючи гуманітарну допомогу від нерезидентів, користуються нормами п. 197.11 ст. 197 Податкового кодексу України для звільнення від оподаткування ПДВ таких операцій. Окрім цього встановлено, що гуманітарну допомогу використовують без цілі безоплатної допомоги або добровільних пожертвувань.

Крім того встановлено, що службові особи подають до Міністерства соціальної політики недостовірні відомості в частині звітування про розподіл ввезеної гуманітарної допомоги, а саме декларують її видачу при фактичному нерозподілені. Викладене може свідчити про реальну комерційну мету ввезення товарів під виглядом гуманітарної допомоги БФ На світанку з метою отримання прибутку.

Встановлено, що службові особи БФ На світанку подають до управління соціального захисту населення Рокитнянської РДА звіти про наявність та розподіл вантажів, що визнані гуманітарною допомогою.

В управлінні соціального захисту населення Рокитнянської РДА зберігаються оригінали звіти про наявність та розподіл вантажів, що визнані гуманітарною допомогою, накази про визнання вантажу гуманітарною допомогою.

В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме: перелік юридичних і фізичних осіб, що отримали гуманітарну допомогу, кількість та вид гуманітарної допомоги, інформацію про розподіл гуманітарної допомоги, що впливає на визначення розміру завданих державному бюджету збитків, кваліфікацію дій службових осіб БФ На Світанку.

Тобто, довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, надасть можливість використання їх при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків та необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів та виконання вимог ч. 3 ст. 99 КПК України, згідно якої сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що оригінали документів являються джерелом доказів та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, слідчий просив клопотання задовольнити.

Слідчий також просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Суд відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених слідчим підстав.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.

Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 2 статті 160 КПК України передбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя знаходить клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки з доказів наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих речах та документах можуть бути використані як докази, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо.

Разом з тим, слідчий суддя не знаходить підстав для надання тимчасового доступу до речей та документів оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС за дорученням слідчого, оскільки в ухвалі слідчого судді зазначається конкретна особа, якій надається тимчасовий доступ до речей та документів.

Отже, з урахуванням вказаних обставин клопотання підлягає частковому задоволенню.

За викладеним, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Жмуцькому Миколі Володимировичу, тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, та розпорядження на їх вилучення (виїмку) в управлінні соціального захисту населення Рокитнянської РДА оригіналів документів Благодійний фонд На світанку (код ЄДРПОУ 36309695), пов'язаних розподілом гуманітарної допомоги, а саме: план розподілу вантажу набувачам, звіти про розподіл, накази про визнання вантажу гуманітарною допомогою, звіти про наявність та розподіл вантажів, що визнані гуманітарною допомогою за період з 01.01.2015 по 31.12.2016 рр.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: О.М. Букіна

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.02.2017
Оприлюднено10.02.2017
Номер документу64584962
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/19044/16-к

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 06.02.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 06.02.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 16.11.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні