Справа 688/203/17
№ 2/688/254/17
Рішення
Іменем України
06 лютого 2017 року м.Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої - судді Козачук С.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гаврилової Н.К.,
позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м.Шепетівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
встановив:
25.01.2017 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. В обгрунтування позовних вимог посилаючись на те, що перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 з 21.09.2002 року. Від шлюбу у них є син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач в даний час проживає окремо, офіційно працевлаштований у ТОВ Технічна компанія Вестер , отримує регулярний дохід, інших утриманців чи неповнолітніх дітей на утриманні не має, однак матеріальної допомоги на утримання сина не надає. Вона не працює, перебуває на обліку в Шепетівському міськрайонному центрі зайнятості як безробітна та доглядає важко хвору матір після інфаркту. Посилаючись на те, що їй важко самостійно утримувати дитину, просить суд стягувати з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з дня подання позову до суду і до досягнення сином повноліття.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала з підстав, викладених у ньому, просила його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечував.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно із ч.3 ст.181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч.1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Як встановлено в суді, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 21.09.2002 року, що підтверджується даними свідоцтва про шлюб НОМЕР_3, виданого 21.09.2002 року Мокіївською сільською радою Шепетівського району Хмельницької області. Однак, в даний час разом не проживають.
Від спільного проживання у сторін є неповнолітній син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про його народження НОМЕР_4, виданим 16.03.2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Шепетівського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області.
Згідно довідки про склад сім'ї від 25.01.2017 року, виданої в/о старости Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області, дитина ОСОБА_1 проживає разом з позивачем ОСОБА_1 в АДРЕСА_1. Відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за цією адресою, однак фактично проживає АДРЕСА_2. Вищевказані обставини визнані сторонами у судовому засіданні, а тому в силу ч.1 ст. 61 ЦПК України доказуванню не підлягають.
Також, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 не працює, перебуває на обліку у Шепетівському міськрайонному центрі зайнятості як безробітна, загальна сума доходу за період з 10 жовтня 2016 року по 31 січня 2017 року становить 4917 грн. 49 коп., що підтверджується довідкою №22197231 від 06.02.2017 року, виданою Шепетівським міськрайонним центром зайнятості.
Відповідач ОСОБА_2 працює на посаді механіка у ТОВ Технічна компанія Вестер , загальна сума його доходу за період з липня 2016 року по грудень 2016 року становить 27773 грн. 18 коп., що підтверджується довідкою про доходи №ВС000000005 від 01.02.2017 року, виданою ТОВ Технічна компанія Вестер .
Згідно із ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав та не звільняє від обов'язків щодо дитини.
За змістом ст. 150 СК України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток і утримувати дитину до досягнення нею повноліття на рівні, який дозволяє забезпечити її повноцінне життя.
Аналізуючи всі досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що оскільки у відповідача є можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини і він є працездатною особою, то зобов'язаний таку надавати. Отже, вимоги позивача щодо стягнення з нього аліментів є справедливими, обґрунтованими та підставними.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище відповідача, який є працездатною особою, офіційно працевлаштований та має постійний дохід, відсутність на його утриманні інших непрацездатних осіб, визнання відповідачем позову, що свідчить про змогу останнього сплачувати аліменти у визнаному ним розмірі, не суперечить закону та не порушує прав інших осіб, а тому приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення. Отже, підлягають стягненню аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, оскільки сторони, які є батьками ОСОБА_3, в рівній мірі несуть обов'язки щодо його виховання та утримання, і такі у виді матеріального утримання не можуть бути повністю покладені виключно на позивача.
На підставі п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в сумі 640 грн.
Керуючись ст.ст. 141, 150, 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212 - 215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд -
вирішив :
позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрованого в АДРЕСА_1, проживаючого в АДРЕСА_2 працюючого на посаді механіка в Товаристві з обмеженою відповідальністю Технічна компанія Вестер (29015, м.Хмельницький, проспект Миру, 99, корпус 101, офіс 16, код ЄДРПОУ 39752216) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, (ідентифікаційний номер НОМЕР_2), жительки АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 25 січня 2017 року до досягнення ним повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: С.В. Козачук
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2017 |
Оприлюднено | 13.02.2017 |
Номер документу | 64588835 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні