Постанова
від 07.02.2017 по справі 806/2898/16
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2017 року Житомир справа № 806/2898/16

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Капинос О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю торгова компанія "Фіш" про стягнення 1684,93 грн.,-

встановив:

Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області звернулася до суду з позовом, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю торгова компанія "Фіш" 1684,93 грн. Позов мотивований тим, що за відповідачем рахується податковий борг за узгодженими грошовими зобов"язаннями з податку на прибуток та збору на розвиток виноградерства, садівництва та хмелярства, що не сплачені у законодавчо встановлені строки.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, подав клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень проти позову не направив.

Справа розглядається в порядку письмового провадження, відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на наступне.

Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю торгова компанія "Фіш" як платник податків перебуває на обліку в Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ дФС у Житомирській області.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток у розмірі 1515,70 грн. та збору на розвиток виноградерства, садівництва та хмелярства у розмірі 169,23 грн.

Наявність податкового боргу з податку на прибуток підтверджується податковою декларацією №1500021598 від 12.02.2015, у якій відповідачем самостійно визначено до сплати грошове зобов"язання у розмірі 2641,00 грн. Несплаченою у строк - сума 1515,70 грн. (а.с.24)

Наявність заборгованості із збору на розвиток виноградерства, садівництва та хмелярства у розмірі 169,23 грн. підтверджується:

- розрахунком збору на розвиток виноградерства, садівництва та хмелярства №1400058699 від 19.12.2014 у якому визначено до сплати суму - 500,00 грн. Несплачена у визначений строк сума - 1,47 грн.(а.с.23)

- розрахунком збору на розвиток виноградерства, садівництва та хмелярства №1500004168 від 16.01.2015 у якому визначено до сплати суму - 165,00 грн. Несплачена у визначений строк сума - 165,00 грн.(а.с.22)

Крім того, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов"язань, відповідачу була нарахована пеня у загальному розмірі 2,76 грн.

Згідно зі пп.14.1.39, 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.1 ст.59 ПК України).

Вимогами п.59.5 ст.59 ПК України врегульовано, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу була направлена податкова вимога №70-11 від 07.10.2013 на суму 413,12 грн.(а.с.11)

Доказів оскарження податкової вимоги у матеріалах справи не міститься.

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання в сумі 1684,93 грн вважається податковим боргом.

Відповідно до п.п.14п.1.175 ст.14 ПКУ податковий борг-сума узгодженого грошового зобов"язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов"язання.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статі 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи викладене та беручи до уваги, що відповідач заперечення проти позову та доказів погашення боргу у сумі 1684,93 грн. суду не надав, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 86,158-162,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю торгова компанія "Фіш" (код 38126289) на користь Державного бюджету України в особі Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (код ЄДРПОУ 39904577) податкову заборгованість в сумі 1684,93 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят чотири гривні дев"яносто три копійки) з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків .

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          

Суддя                                                             О.В. Капинос

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.02.2017
Оприлюднено13.02.2017
Номер документу64589189
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/2898/16

Постанова від 07.02.2017

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Капинос Оксана Валентинівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні