Постанова
від 03.02.2017 по справі 823/54/17
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2017 року справа № 823/54/17

м. Черкаси

10 год. 30 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Каліновської А.В.,

при секретарі - Баклаженко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області до відділу Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відділу Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області на користь управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області заборгованість по сплаті капіталізованих платежів в сумі 290773 грн. 91 коп., зобов'язавши його перерахувати кошти на р/р 37176009000142 в ГУДКС України в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 25874421.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач відповідно до вимог Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності зареєстрований в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області як платник страхових внесків. У зв'язку з тим, що відділ Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області ліквідовується як юридична особа, тому повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат особам, внаслідок втрати годувальника протягом їх життя. Враховуючи вищезазначене позивач просить стягнути з відповідача 290773 грн. 91 коп. капіталізованих платежів.

Позивач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, свого представника до суду не направив, подав клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.

Відповідач, повідомлений про час, дату та місце судового засідання за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, свого представника до суду не направив, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому судовий розгляд справи проводився за відсутності його представника на підставі наявних матеріалів справи у відповідності до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 ст. 41 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

Відповідач - відділ Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області зареєстроване як юридична особа 24.06.2015, ідентифікаційний код - 39856280 та з 09.11.2016 перебуває в стані припинення.

09.12.2009 у відділі Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області трапився нещасний випадок із смертельними наслідками, у зв'язку з чим на обліку у позивача перебуває чотири особи, внаслідок втрати годувальника яким проводяться страхові виплати згідно чинного законодавства, а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.

Позивачем 08.12.2016 направлено на адресу відповідача заяву про визнання кредитором №1647/03-25 від 07.12.2016 на суму 290773 грн. 91 коп., яка залишена відповідачем без реагування.

Згідно із розрахунком потреби капіталізації платежів, що виникли із зобов'язань підприємства перед вищевказаними чотирма особи, внаслідок втрати годувальника, сума загальної потреби в капіталізації складає 290773 грн. 91 коп.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Закон №1105-XIV).

Основними принципами державного соціального страхування в силу положень ст. 3 Закону №1105-XIV є, зокрема: обов'язковість страхування осіб відповідно до видів соціального страхування та можливості добровільності страхування у випадках, передбачених законом; державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав; обов'язковість фінансування Фондом витрат, пов'язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, в обсягах, передбачених цим Законом; відповідальності роботодавців та Фонду за реалізацію права застрахованої особи на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону №1105-XIV, роботодавець як страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом.

За змістом статей 4, 5 цього Закону №1105-XIV Фонд - це некомерційна самоврядна організація, яка провадить збір та акумулювання страхових внесків.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування №1105 від 23.09.1999 (далі по тексту - Закон №1105) фінансування Фонду соціального страхування здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 112 Цивільного кодексу України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів у першу чергу задовольняються щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

Відповідно до частини 3 статті 110 Цивільного кодексу України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Частиною 2 статті 1205 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Згідно із статтею 46 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності фінансування відділення Фонду здійснюється, зокрема, за рахунок внесків роботодавців та капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язання підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №765.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 вказаного Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Отже, з врахуванням необхідності виплати майбутніх платежів для чотирьох осіб, внаслідок втрати годувальника позивачем розраховано розмір капіталізації платежів у зв'язку із ліквідацією юридичної особи - відділу Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області в розмірі 290773 грн. 91 коп., які станом на час розгляду справи рахуються за відповідачем як заборгованість по капіталізованих платежах.

У матеріалах справи відсутні докази сплати відповідачем зазначеної суми капіталізованих платежів в розмірі 290773 грн. 91 коп., тому суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з відділу Держгеокадастру у Звенигородському районі Черкаської області (20200, Черкаська обл., м. Звенигородка, вул. Енгельса, буд. 156, ідентифікаційний код 39856280) на користь управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області (18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, 4, ідентифікаційний код 25874421) заборгованість зі сплати капіталізованих платежів у сумі 290773 (двісті дев'яносто тисяч сімсот сімдесят три) грн. 91 коп. на р/р 37176009000142 в ГУДКС України в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 25874421.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.В. Каліновська

Повний текст постанови виготовлено 07 лютого 2017 року.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2017
Оприлюднено13.02.2017
Номер документу64590151
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/54/17

Ухвала від 03.02.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Каліновська

Постанова від 03.02.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Каліновська

Ухвала від 25.01.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Каліновська

Ухвала від 10.01.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Каліновська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні