Рішення
від 08.02.2017 по справі 904/12040/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01.02.2017 Справа № 904/12040/16 за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАПІТЕЛЬ - ДНІПРО", м. Дніпро

до ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ в особі філії "НОВОСЕЛІВСЬКА ДОРОЖНЬО ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ДІЛЬНИЦЯ" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ, с. Марянівка, Новомосковський район, Дніпропетровська область

про стягнення 39 867,50 грн.

Суддя Ніколенко М.О.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1- довіреність від 23.11.16

від відповідача: ОСОБА_2 - довіреність від 23.12.16.

СУТЬ СПОРУ:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАПІТЕЛЬ - ДНІПРО" звернулось до господарського суду з позовом до ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ в особі філії "НОВОСЕЛІВСЬКА ДОРОЖНЬО ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ДІЛЬНИЦЯ" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ про стягнення 39 867,50 грн.

Позовні вимоги мотивовані порушенням умов договору поставки №2507-2016 від 25.07.16.

Ухвалою суду від 22.12.16 порушено провадження у справі та призначено її розгляд на 01.02.17.

Позивач у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, надав витребувані ухвалами суду документи та пояснення, надав оригінали документів витребувані судом для огляду в судове засідання.

Представник відповідача у судове засідання з'явився, проти позову заперечив, надав пояснення по справі, відповів на поставлені питання.

Згідно зі ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В порядку статті 85 ГПК України, у судовому засіданні 01.02.17 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши надані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

Між Позивачем (постачальник) і Відповідачем (Покупець), укладений договір поставки №2507-2016 від 25.07.16 (Договір). Відповідно до п.1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, постачальник зобов'язується поставляти та передавати у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти і оплатити наступні товари: фарби та лаки (товар). Згідно п.1.2 договору, найменування (номенклатура, асортимент) та кількість товару згідно видаткових накладних. У п.3.1 договору встановлено, що ціна договору становить 199 890, 00 грн., в т.ч. ПДВ-33 315,00 грн. Загальна вартість товару за цим договором складається із вартості кожної партії товару, поставленої в межах строку дії цього договору. Відповідно до п. 10.1 договору, цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін і діє до 01.08.17, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 629 ЦК України, встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Статтею 193 ГК України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

На виконання умов договору на підставі рахунку №4-724 від 11.08.16 до Договору позивач зобов'язався поставити відповідачу ОСОБА_3 фасадну М90 14 кг., за ціною 3248,00грн. зПДВ. Даний товар було отримано відповідачем в повному обсязі 16.08.16 відповідно до видаткової накладної №КД 0000134 від 16.08.16.

Також, на підставі рахунку №4-700 від 27.07.16 до Договору позивач поставив відповідачу Емаль ПФ - 115 К (різного кольору) за ціною 36569,94 грн. з ПДВ. Товар було отримано відповідачем в повному обсязі 27.07.16 відповідно до видаткової накладної №КД - 0000117 від 27.07.16.

Відповідно до п. 4.1 Договору, розрахунки за поставлений товар проводяться шляхом оплати Покупцем рахунку - фактури на оплату товару і передачі постачальником документів, зазначених п. 4.2 договору.

Згідно п. 4.3. Договору, Сторони свідчать, що покупець зобов'язується розрахуватись з Постачальником за отриманий Товар не пізніше, ніж через 14 календарних днів з моменту отримання від постачальника документів, зазначених в п.п. 4.1., 4.2. Договору.

Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідач отримав товар та усі необхідні документи, натомість оплату за товар відповідач у визначені договором поставки строки не здійснив.

Станом на день подання позову, заборгованість відповідача перед позивачем за основною сумою боргу становить 39 817,94 грн. та відповідачем не заперечується.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення основної суми боргу в розмірі 39 817,94 грн. є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема - сплата неустойки (п.3 ч.1 ст. 611 ЦК України). Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках вiд суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 ЦК України).

Відповідно до п. 7.3.7. Договору, в разі порушення строків оплати товару, Покупець на вимогу Постачальника зобов'язаний сплатити останньому пеню в розмірі 0,001% від суми боргу за кожен день прострочення та штраф в розмірі 0,0001% від суми боргу (сплачується одноразово).

На підставі цього, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача пені в сумі 49,56 грн. згідно наступного розрахунку:

за видатковою накладною від 27.07.16 №КД-0000117 за період з 11.08.16 по 15.12.16;

за видатковою накладною від 16.08.16 №КД0000134 за період з 31.08.16 по 15.12.16.

Розрахунок пені наданий позивачем, відповідає чинному законодавству України, дійсним обставинам справи, правильно враховує періоди нарахувань та не містить арифметичних помилок.

У своєму відзиві від 01.02.16 відповідач просить розстрочити рішення суду на 2 місяця або відстрочити його.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.

Пунктом 7.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" передбачено право господарського суду за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання.

Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання. Також не обмежується право заявника на повторне звернення з відповідною заявою, якщо вона вже розглядалася судом.

При цьому, застосовуючи заходи, передбачені статтею 121 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди повинні мати на увазі таке:

Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо) (п.7.1.2).

Крім того, п. 7.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" передбачає, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 Господарського процесуального кодексу України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Виходячи з наданих доказів, враховуючи важкий фінансовий стан заявника, приймаючи до уваги його доводи, господарський суд вважає за можливе частково задовольнити заяву та відстрочити виконання рішення суду на 1 місяць з дня ухвалення рішення у цій справі.

Відповідно статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача повністю.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 193 Господарського Кодексу України, ст. ст. 526, 530, 549, 610, 611, 625, 712 Цивільного кодексу України, ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ(49600, м. Дніпропетровськ, вул.. Леніна,24, код 31950828) в особі філії "НОВОСЕЛІВСЬКА ДОРОЖНЬО ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ДІЛЬНИЦЯ" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАВТОДОР ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА" ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КРМПАНІЯ"АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ (51200, Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Мар'янівка, вул. Центральна, б.18, код 26236214) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАПІТЕЛЬ - ДНІПРО", м. Дніпро (49000, м. Дніпро, вул. Космічна, 49Г, код 34775930) суму основного боргу в розмірі 39 817,94 грн., пеню в розмірі 49,56 грн. та судовий збір в розмірі 1378,00 грн.

Відстрочити виконання рішення суду на один місяць.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом. Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня підписання повного рішення.

Повне рішення підписано 06.02.17

Суддя М.О.Ніколенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.02.2017
Оприлюднено13.02.2017
Номер документу64590814
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/12040/16

Рішення від 08.02.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ніколенко Михайло Олександрович

Ухвала від 22.12.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ніколенко Михайло Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні